Polskie firmy na targach Automechanika Frankfurt 2021

21 września 2021, 13:55

Zorganizowane po raz pierwszy po przymusowej przerwie pandemicznej targi Automechanika Frankfurt 2021 były wydarzeniem o wiele skromniejszym niż w przeszłości. Polskę reprezentowało na nich kilkanaście firm. Poniżej przedstawiamy krótki przegląd prezentowanych przez nie ekspozycji.

Przedstawiamy zdjęcia stoisk polskich firm, które wzięły udział stacjonarny w targach Automechanika Frankfurt 2021 wraz z krótkimi nadesłanymi przez nie opisami dotyczącymi ekspozycji oraz opiniami na temat imprezy. Więcej na temat targów Automechanika możecie przeczytać tutaj. Kolejność prezentowanych poniżej firm jest losowa.

Polcar

Automechanika Digital Plus 2021 była projektem targowym kompaktowego formatu. Z dużo mniejszym niż zwykle stoiskiem o powierzchni 24 m2, ale również reklamując się na stronie www targów (w tym za pomocą multimediów) Polcar sprawdzał, na ile okres pandemii zmienił model nawiązywania relacji handlowej i networkingu. Frankfurt jest miejscem odwiedzanym zwykle przez dziesiątki tysięcy profesjonalistów. Tegoroczna edycja z jedną halą wystawową, seminariami towarzyszącymi i ekspozycją na wolnym powietrzu zgromadziła jedynie 2000 odwiedzających.

Reżim dystansu i utrudnień w planowaniu podróży zminimalizował nawet ilość odwiedzających z Niemiec, na których szczególnie liczyliśmy. Z podsumowaniem efektów tej inwestycji targowej poczekamy do czasu analizy zdobytych nowych kontaktów. Liczne nowe zapytania wpływają też kanałami komunikacji elektronicznej.

VanKing

Jako firma wyspecjalizowana w częściach do samochodów dostawczych, VanKing prezentował przede wszystkim markę własną FAST. Jest to już blisko 8 tys. referencji. Zainteresowanie wzbudziły m.in. rzadkie na rynku części mechaniczne oraz karoseryjne, których na próżno szukać u innych dostawców aftermarket.

Zgodnie z zapowiedziami, na targach działo się o wiele mniej niż w poprzednich latach. Mimo to nawiązano kilkadziesiąt nowych kontaktów. Było też więcej czasu na zacieśnienie relacji ze stałymi klientami, a nowi mieli możliwość dobrego zapoznania się z ofertą FAST. Swoistą ciekawostką targów były stosunkowo liczne rozmowy z partnerami z… Polski (byliśmy najliczniejszą nacją poza gospodarzami).

VanKing liczy na to, że kolejna Automechanika będzie zorganizowana w pełnej skali, odpowiadającej dynamice wzrostu sprzedaży, jaki notuje spółka na rynkach zagranicznych.

Moto Remo

Tegoroczna edycja targów Automechanika Digital 2021 we Frankfurcie odbyła się w nieco zmienionej formie. Przede wszystkim, porównując z latami ubiegłymi, miała zdecydowanie kameralny charakter, gdyż całość imprezy obejmowała tylko jedną halę. W związku z wciąż trwającą trudną sytuacją pandemiczną, również liczba zwiedzających była zdecydowanie mniejsza niż zazwyczaj. Dodatkowo, część wystawców zdecydowała się na udział wirtualny w imprezie, polegający na połączeniu on-line z zainteresowanymi kontrahentami.

Firma Moto Remo, podobnie jak w latach ubiegłych, promowała przede wszystkim gamę produktów dedykowanych do tuningu oraz produkty po własnej regeneracji fabrycznej. Zaprezentowaliśmy turbosprężarki z grupy Performance, takich producentów jak Garrett Advancing Motion: serie GT, GTX, GTW, serie EFR ze stajni koncernu BorgWarner oraz turbosprężarki typu upgrade z firmy Mitsubishi. Szczególnym zainteresowaniem zwiedzających cieszyła się najnowsza seria turbosprężarek Garrett serii G: G45-1125, G45-1350 oraz G45-1500 dedykowanych do silników o pojemności od 2.0 l – 8.0 l, gwarantujących moc nawet do 1500 KM.

Chociaż organizatorzy dokładali starań, by impreza była jak najbardziej atrakcyjna zarówno dla wystawców, jak i zwiedzających, nie da się nie odnieść wrażenia, że tegoroczna edycja była jedynie namiastką imprez z lat ubiegłych. Jednocześnie należy podkreślić, że plany na rok następny zakładają powrót do formuły sprzed pandemii, a więc można się spodziewać znacznie bardziej rozbudowanej imprezy niż w tym roku.

M-TECH

Tegoroczna edycja targów jest wyjątkowa. Mamy do czynienia z hybrydową koncepcją targów: na żywo i online. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej platformy umożliwiającej spotkania biznesowe zarówno twarzą w twarz, jak i online, firma M-TECH wierzy, że AUTOMECHANIKA FRANKFURT 2021 to szereg możliwości, obietnica sukcesu i czas pełen wyzwań branżowych.

Na tegorocznych targach oprócz stałej szerokiej oferty asortymentu M-TECH, firma zaprezentowała nowości produktowe:

  • serię profesjonalnych lamp warsztatowych ILPRO, która jest odpowiedzią dążenia firmy M-TECH do stworzenia precyzyjnego i bezpiecznego oświetlenia stanowiska pracy,
  • serię LED SETÓW PRO z innowacyjnym systemem chłodzenia ACTIVE AIR, kompaktową obudową ułatwiającą montaż oraz odpinanym kołnierzem podstawy,
  • najszerszą ofertę retrofitów LED do instalacji 24V, która zawiera najpopularniejsze typy żarówek do samochodów ciężarowych.

M-TECH kładzie duży nacisk na udział w najważniejszych wydarzeniach biznesowych branży automotive aftermarket. Dlatego też firma ma nadzieję, że AUTOMECHANIKA FRANKFURT 2021 to początek pozytywnych zmian umożliwiających budowanie dalszych relacji biznesowych i wzajemnego zaufania.

Dr. Motor Automotive

Na targi pojechaliśmy pełni nadziei na rozbudowę siatki kontaktów i szukania nowych klientów – nie zawiedliśmy się.

Dr. Motor Automotive jako producent części dla aftermarketu, w tym roku prezentował swoje nowości jak: pokrywy zaworów, kolektory, pompy wody czy już wszystkim dobrze znane i popularne przewody przelewowe.

Po targach automechanika MOSCOW, na których byliśmy 3 tygodnie temu poprzeczka została wysoko ustawiona z uwagi na liczbę kontaktów, jakie nawiązaliśmy dla zupełnie nowych rynków. Frankfurt, to jednak inna liga, jeśli chodzi o poziom wystawców, zasięg globalny i znaczenie. Nie zawiedliśmy się. Od mementu rozpoczęcia targów tj. wtorek 09:00 do czwartku 15.00 mieliśmy pełne stoisko gości. Oczywiście rozpoznawalność marki, którą sukcesywnie budujemy miała odzwierciedlenie w liczbie spotkań, które umówiliśmy przed rozpoczęciem targów.

Zauważyliśmy również fakt nieobecności wystawców z Chin i Turcji, co niektórym firmom z chociażby Polski pomogło w skutecznym przebiciu się z własną ofertą. Nieobecność jednych była szansą dla innych. Targi odbyły się w rzeczywistości covidowej, co miało swoje odzwierciedlenie również w sposobie komunikacji oraz prezentowania treści – digitalizacja coraz mocniej wkracza również w świat aftermarketu. Podsumowując automechanika Frankfurt jest dla nas owocna, pełna spotkań, nowych kontaktów i zdecydowanie wracamy z tarczą, pełni nadziei na nowy biznes.

Fristom

Firma FRISTOM po raz kolejny uczestniczyła w największych targach dla światowej branży techniki motoryzacyjnej – Automechanika Digital Plus we Frankfurcie. Podczas targów zaprezentowała szeroką gamę lamp LED przeznaczonych do ciężarówek, przyczep, pojazdów specjalnych, samochodów dostawczych oraz maszyn rolniczych. Wśród bogatego asortymentu firmy można było zobaczyć najnowsze produkty, w tym największą na rynku motoryzacyjnym w pełni diodową lampę tylną – FT-700 LED.

Mimo tego, że targi były zorganizowane w tradycyjnej formie, tegoroczna edycja nie zalicza się do udanych. Ze względu na niską frekwencję gości, targi nie obfitowały w obiecujące spotkania z potencjalnymi klientami. W porównaniu do poprzednich edycji, liczba wystawców również nie była imponująca. Organizatorzy nie postarali się o dobre nagłośnienie wydarzenia. Większość naszych klientów z terytorium Niemiec nie wiedziała o tegorocznej organizacji targów. W zakresie spraw sanitarno-epidemiologicznych, organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo każdego uczestnika targów.

Horpol

Horpol to polski producent, specjalizujący się w projektowaniu i produkcji lamp samochodowych, urządzeń odblaskowych oraz elementów z tworzyw sztucznych. Firma jest obecna na rynku od 1979 roku.

Na targach Automechanika Frankfurt 2021, Horpol zaprezentował przekrojowo ofertę swoich produktów, czyli elementy oświetlenia do samochodów ciężarowych, dostawczych, autobusów i maszyn rolniczych. Pokazano także lampy do przyczep, lawet oraz pojazdów specjalnych.

DAN-ROB

DANROB to dynamicznie rozwijająca się polska firma z branży automotive. Swoją działalność koncentruje na projektowaniu i budowie maszyn.

Na targach Automechanika 2021 przede wszystkim chcieliśmy zaprezentować nasz flagowy produkt jakim jest linia do cięcia rur korugowanych. Sercem linii jest nowoczesna maszyna do cięcia rur korugowanych CTCM400+, która umożliwia cięcia rur w szczycie wraz z możliwością cięcia wzdłużnego, a przy tym oferuje możliwość szybkiego przezbrajania średnic dla najbardziej wymagających rur w zakresie od NW 4,5 do NW 42. Rodzaje rur ciętych przez CTCM400+: Pełne , Mono-flex, Co-flex profile, Lockflex.

Niestety z uwagi na pandemię oraz odbywające się w tym samym czasie targi Energetab w Bielsku-Białej, nasz udział w hybrydowych targach Automechanika 2021 ograniczył się do udziału naszej firmy jedynie w sposób on-line. Niestety targi online nie pozwalają na dotknięcie czy zobaczenie urządzeń z bliska w związku z tym zainteresowani nie mogli naocznie zobaczyć jak działają i są zbudowane nasze urządzenia. Na szczęście całą linię wystawimy podczas zbilżających się targów Productonica w Monachium, które odbędą się w dniach 16-19 listopada oraz na targach SPS w Norymberdze, które odbędą się w dniach 23-25 listopada. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stanowiska.

Kunagone

Firma Kunagone po raz kolejny miała okazję uczestniczyć w Targach Automechanika 2021, które w tym roku odbyły się w skromniejszej formie – co nie ukrywamy, nieco nas zaskoczyło. Liczba odwiedzających nie była powalająca, lecz zainteresowanie oferowanym przez nas produktem odstraszającym kuny (bestsellerem), było całkiem spore. Mimo małej skali targów pozyskaliśmy dużo, wartościowych kontaktów biznesowych – dzięki czemu możemy je zaliczyć do owocnych. Niemniej jednak z nadzieją patrzymy na kolejne edycje, licząc na powrót do 100% normalności oraz 10-krotnie większą ilość wystawców oraz odwiedzających.

Kilka słów o marce: Kunagone powstało z potrzeby stworzenia łatwego, a zarazem unikalnego rozwiązania odstraszającego dzikie zwierzęta. Produkty #kunagone są ekonomiczną, a przede wszystkim skuteczną alternatywą dla dostępnych już rozwiązań. Opatentowane, polskie produkty wyzwalają naturalny zapach, który odstrasza nie tylko kuny, ale i inne dzikie zwierzęta.

 

Na targach Automechanika Frankfurt 2021 zaprezentowały się także firmy PSF POLISH SPRINGS FACTORY oraz SENA, które nie odpowiedziały na nasze zaproszenie do udziału w powyższej prezentacji.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

EdwinWaligóra, 22 września 2021, 10:58 0 0

A gdzie KUNAGONE? Redakcjo??

Odpowiedz

Redakcja, 22 września 2021, 11:27 2 0

Szczerze mówiąc, nie wiedzieliśmy, że ta firma była obecna na targach. Chętnie uwzględnilibyśmy także ją w naszej relacji. Jeżeli ma Pan bezpośredni kontakt z firmą, prosimy o email na redakcja@motofocus.pl :)

Odpowiedz

Redakcja, 23 września 2021, 8:38 2 0

Jest i KUNAGONE :)

Odpowiedz

Krysia, 23 września 2021, 11:10 0 0

"liczba nie była powalająca"

Odpowiedz