Menu
Infomracje Części Technika Po godzinach
08:54 Szkolenia firmy BETiS – maj 2024 08:53 Kolejny sezon akcji bezpłatnej kontroli amortyzatorów 17.04 Konkurs Hengst 17.04 Ewolucja w Klimatyzacji Samochodowej: urządzenia WAECO na R456a czyli zamiennik dla R134a oraz rozwiązania do obsługi R744. 17.04 Jedna, kilka czy wiele marek? Jak naprawiają europejskie warsztaty.

SKF

Jeden model, dwie wersje zawieszenia

Niektóre, pozornie identyczne modele samochodów różnią się konstrukcją zawieszenia, co przekłada się nie tylko na ich właściwości jezdne, ale również na koszty serwisowania.

Najczęstsze przyczyny zużycia zestawów łańcucha rozrządu

W latach osiemdziesiątych silniki markowych producentów z łańcuchami rozrządu uchodziły za wyjątkowo niezawodne, a same łańcuchy – za dożywotnie. We współczesnych samochodach żywotność zestawu łańcucha nie odbiega zbytnio od zestawu żywotności paska rozrządu i wynosi ok. 100-150 tys. km. SKF zwraca uwagę na ten problem, wyjaśnia jego główne przyczyny i podpowiada co można zrobić, aby […]

Co należy skontrolować podczas wymiany paska wielorowkowego?

Nowy pasek wielorowkowy nie będzie spełniał prawidłowo swojego zadania, jeśli przed jego montażem nie sprawdzimy stanu kół pasowych alternatora i wału korbowego. SKF przypomina o tej czynności i wyjaśnia, dlaczego wspomniane elementy są aż tak ważne.

Polski zespół startujący w Formule Student uzyskał wsparcie producenta części

Studencki team Proton Dynamic działający w ramach Politechniki Warszawskiej otrzymał części od jednego z aftermarketowych producentów części. W ramach współpracy SKF przekazał zespołowi łożyska, które zostaną wykorzystane w bolidzie PD2, startującym w Formule Student.

Elementy zawieszenia SKF ze smarem syntetycznym

SKF produkuje przeguby i łożyska układu zawieszenia dla większości producentów na całym świecie.  Elementy zawieszenia oferowane przez SKF mają w swoich przegubach smar syntetyczny.

SKF i HAZET ogłaszają współpracę na rzecz niezależnego motoryzacyjnego rynku części zamiennych

SKF i HAZET ogłosiły partnerstwo techniczne dla niezależnego motoryzacyjnego rynku części zamiennych celem wspólnego opracowywania innowacyjnych rozwiązań na potrzeby profesjonalnych warsztatów. Umowa ta obejmuje dynamiczną wymianę wiedzy technicznej, której celem jest dostarczanie najwyższej jakości narzędzi i rozwiązań warsztatowych związanych z asortymentem części zamiennych SKF. Jednocześnie obie firmy zaangażują się w spójne strategie komunikacji w celu […]

Fabryka znanego producenta części zbombardowana (Ukraina)

Rosyjskie siły zbrojne przeprowadziły 15 sierpnia atak rakietowy na zakład produkcyjny wytwarzający łożyska, w Łucku, na Ukrainie. Producent jest w trakcie dokonywania analizy uszkodzeń i poniesionych strat. Według pierwszych dostępnych danych, pod gruzami budynku zginęły trzy osoby.

Klocki hamulcowe w standardzie OE pojawiły się w ofercie SKF

SKF wprowadza do swojej oferty klocki hamulcowe w standardzie OE.  Na razie mają one stanowić uzupełnienie gamy tarcz hamulcowych zintegrowanych z łożyskami. Wkrótce do oferty mają dołączyć także tarcze hamulcowe bez łożysk.

SKF to jeden z najbardziej znanych na świecie producentów łożysk tocznych. Firma opracowuje, konstruuje i masowo produkuje łożyska, uszczelnienia oraz systemy smarowania. Duża część produkcji firmy jest związana z rynkiem motoryzacyjnym. Szwedzka marka dostarcza łożyska na pierwszy montaż do fabryk samochodów, a także na rynek wtórny części (aftermarket). Od pewnego czasu, SKF poza łożyskami dostarcza także części układu rozrządu, takie jak paski i pompy wody. O skali działalności firmy świadczy posiadanie przez nią ponad 100 fabryk w różnych częściach świata (oczywiście nie wszystkie z nich zajmują się produkcją na potrzeby motoryzacji). Katalog łożysk i innych produktów SKF jest stale poszerzany. O produktach firmy można przeczytać więcej w artykułach z tej kategorii.