Polski zespół startujący w Formule Student uzyskał wsparcie producenta części

19 września 2023, 12:21

Studencki team Proton Dynamic działający w ramach Politechniki Warszawskiej otrzymał części od jednego z aftermarketowych producentów części. W ramach współpracy SKF przekazał zespołowi łożyska, które zostaną wykorzystane w bolidzie PD2, startującym w Formule Student.

Polski zespół w Formule Student wyposażony w łożyska, nakrętki i podkładki

Formuła Student to cykl zawodów, w których startują budowane przez studentów elektryczne pojazdy nawiązujące wyglądem do prawdziwych bolidów Formuły E. Jest to projekt wielopłaszczyznowy, w którym istotne jest zarówno zarządzanie teamem, pozyskiwanie sponsorów i promocja zespołu, jak też zaplecze inżynierskie, czyli budowa samych pojazdów spełniających ramowe wymagania regulaminu. Cała koncepcja jest jednak na tyle elastyczna by umożliwić jak największą kreatywność zespołów w zakresie projektowania i wykonywania ostatecznych rozwiązań.

Zespół Proton Dynamic już działa, ma swoje doświadczenia teoretyczne i praktyczne, a także dysponuje swoim bolidem, który startuje w zawodach mierząc się z analogicznymi konstrukcjami z innych uczelni. Co więcej, bolid PD2 jest kolejną ewolucją bolidu PD1.5, eksploatowanego w ubiegłym sezonie. Jest to jak najbardziej warte podkreślenia, ponieważ wiele tego typu przedsięwzięć nie wychodzi nigdy poza ramy start-upu.

Wysokiej klasy łożyska precyzyjne, a także nakrętki i podkładki łożyskowe SKF będą wkładem w dalszy rozwój i udoskonalenia projektu. Elementy od SKF zostaną wykorzystane m.in. w mechanizmie różnicowym układu napędowego, w układzie kierowniczym oraz w kołach.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!