Fabryka znanego producenta części zbombardowana (Ukraina)

16 sierpnia 2023, 12:43

Rosyjskie siły zbrojne przeprowadziły 15 sierpnia atak rakietowy na zakład produkcyjny wytwarzający łożyska, w Łucku, na Ukrainie. Producent jest w trakcie dokonywania analizy uszkodzeń i poniesionych strat. Według pierwszych dostępnych danych, pod gruzami budynku zginęły trzy osoby.

Ukraińska fabryka SKF zbombardowana przez Rosjan

Atak na fabrykę w Łucku to kolejny etap rosyjskiego planu, mającego na celu zdestabilizowanie gospodarcze Ukrainy. 15 sierpnia rakiety trafiły w fabrykę łożysk, należącą do szwedzkiej firmy SKF. W efekcie konstrukcja budynku zawaliła się, wybuchł także pożar. Na miejscu pracowały ukraińskie służby ratunkowe. W pierwszej fazie misji udało im się wydobyć spod gruzów jedną żywą osobę oraz zwłoki trzech ofiar.

Koncern SKF wydał oświadczenie, w którym zapewnił dołożenie starań w celu zapewnienia bezpieczeństwa swoim pracownikom na Ukrainie. W fabryce pracowało ponad tysiąc osób. Firma jest w trakcie analizy poniesionych strat.

Zakład produkcyjny w Łucku należy do SKF od 1997 r., kiedy to szwedzki koncern nabył jego pakiet większościowy. Fabryka została zbudowana w 1981 r. i od początku produkowała łożyska. Zakład uchodził za jeden z najnowocześniejszych na Ukrainie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!