SKF wprowadza do oferty pełną gamę klocków hamulcowych

3 maja 2023, 23:59

SKF wprowadza na rynek nowy asortyment klocków hamulcowych – zaawansowane mieszanki z zawartością ceramiki, zapewniające niski poziom pylenia, wydłużony okres eksploatacji i zmniejszony poziom hałasu.

Mając ponad stuletnie doświadczenie w opracowaniu dobrze już znanych rozwiązań na OE i Aftermarket, takich jak tarcze hamulcowe wraz z łożyskami, SKF wprowadza do oferty pełną gamę klocków hamulcowych, zgodną z europejską standardem ECE-R90.

Nowe klocki hamulcowe zostały specjalnie zaprojektowane do pracy we wszystkich warunkach drogowych. Klocki SKF zawierają udoskonaloną mieszankę wzbogaconą o dodatki ceramiczne, które zapewniają mniejsze wytwarzanie pyłu, doskonałą trwałość, a także minimalny hałas. To zmniejszenie hałasu zostało udowodnione w testach porównawczych przeprowadzonych przez SKF z klockami innych producentów, w oparciu o procedurę badania hałasu SAE J2521. We wszystkich wynikach klocki SKF przewyższały wyniki konkurencji.

Klocki hamulcowe SKF posiadają specyficzną obróbkę termiczną, tzw. scorching, która optymalizuje współczynnik tarcia, a tym samym sprzyja lepszej skuteczności hamowania w każdych warunkach drogowych. Dla uzyskania natychmiastowej skuteczności hamowania klocki hamulcowe SKF mają specjalną powłokę, która poprawia przyleganie klocków hamulcowych i tarczy przy pierwszym hamowaniu, pozwalając kierowcy poczuć pełną kontrolę nad pojazdem. Jednocześnie wpływa ona na skrócenie drogi hamowania nawet o 20%.

Aby ułatwić proces montażu, większość zestawów klocków hamulcowych SKF jest dostarczana ze wszystkimi niezbędnymi do wymiany akcesoriami; w tym elektrycznymi wskaźnikami zużycia, śrubami i blaszkami zacisku, które spełniają specyfikacje OE. Nowe zestawy akcesoriów zastępują stary zestaw i zachowują optymalną redukcję hałasu podczas użytkowania.

Aby uzyskać więcej informacji o SKF Vehicle Aftermarket, skontaktuj się z lokalnym przedstawicielem SKF lub odwiedź stronę vehicleaftermarket.skf.com. Możesz również wysłać do nas wiadomość e-mail na adres helpline@skf.com. Koniecznie zasubskrybuj nasz kanał YouTube pod adresem http://www.youtube.com/SKFAftermarket.

Artykuł sponsorowany SKF

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Egon Olsen, 4 maja 2023, 9:51 0 0

A kto jest dostawcą klocków i tarcz dla SKF?

Odpowiedz

Sins, 4 maja 2023, 16:30 1 -1

Chińczycy :)

Odpowiedz

Nikoś, 4 maja 2023, 22:01 0 -1

Pewnie Turcy z AYD.

Odpowiedz

Turek_burek, 8 maja 2023, 21:37 1 -1

Mozliwe.... zawieszke robia jak na budzetowy temat dobrze,,, to i z hamulcami sobie poradza tym bardziej ze skala inwestycji i mozliwosci produkcyjne w TOP5 fabryk

Odpowiedz

Anonim, 10 maja 2023, 8:36 0 0

SKF i dobrze jakoś mi się nie składa

Odpowiedz