Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
14:50 Nowość w ofercie Nittery 14:00 Konkurs Hengst – wyniki 23.05 Nowy kompresor klimatyzacji w ofercie BORG Automotive Reman 23.05 W Stambule wybrano nowy zarząd FIGIEFA. Zasiądzie w nim przedstawiciel Polski. 22.05 Jak się “robi” downsizing? Wyjaśnia Dr.Motor Automotive.

Bridgestone

Nowa platforma wchodzi na rynek opon

Jedna z największych platform marketplace w Europie – ERLI – powiększyła podkategorię „opony i felgi” o niemal 58 tys. nowych ofert produktów. Platforma nawiązała współpracę z partnerami oferującymi opony we wszystkich segmentach: ekonomicznym, średnim oraz premium dla całego przekroju kategorii, od aut osobowych, przez motocykle, po samochody ciężarowe i maszyny rolnicze.

Opony przyszłości w samochodach autonomicznych: Nowe wyzwania i oczekiwania

Wraz z postępem technologii pojazdów autonomicznych, oczekiwania wobec opon również się zmieniają. Producentom opon stawiane są nowe zadania, aby spełnić wymagania nowoczesnej mobilności.

Bridgestone wprowadza do oferty nowe opony. Turanza 6 to letnie ogumienie klasy premium.

Oferta Bridgestone została poszerzona o kolejny model opon letnich. Aby spełnić oczekiwania rynku producent przeprowadził badania, dzięki którym stworzony został dopracowany produkt.

Współpraca Bridgestone i Lamborgini – projekt terenowej opony Run-Flat do Huracán Sterrato

Firma Bridgestone została wybrana jako wyłączny partner oponiarski nowego wariantu Lamborghini Huracána ­– Sterrato. W ramach współpracy zaprojektowała opony terenowe i zimowe dla tego pierwszego na świecie samochodu terenowego wyposażonego w silnik V10 i napęd na wszystkie koła.

Bridgestone Mobility Solutions i Bia łączą siły

Bridgestone Mobility Solutions nawiązała współpracę z Bia, firmą zajmującą się oprogramowaniem, która zbudowała platformę do planowania, monitorowania i optymalizacji ładowania pojazdów elektrycznych, w celu wsparcia płynnej elektryfikacji flot. 

Ta marka opon sprzedaje się w Polsce najlepiej wg danych ALZURA Tyre

Sezon na zakupy opon zimowych trwa w najlepsze. ALZURA Tyre24 przeanalizowała zakupy na platformie B2B, gdzie brane były pod uwagę zachowania zamawiających opony zimowe w okresie od 1 września do 15 listopada 2022 roku. Według wyników badań w Polsce najchętniej wybierano takie marki jak Bridgestone, Pirelli i Continental. 

Czy większa opona jest lepsza? – na to pytanie odpowie Porsche

Międzynarodowy koncern oponiarski Michelin produkuje opony Pilot Sport 4S NAO do Porsche 911 Carrera generacji 992. Porsche 911 Carrera 992 oryginalnie jest wyposażone w 19-calowe opony z przodu i 20-calowe z tyłu. Porównując różne osiągi techniczne, specjaliści z portalu Tyre Reviews starają się odpowiedzieć na pytanie, czy opona większa o 1 cal na obu osiach […]

Przegląd rynku opon całorocznych – oferta na rok 2022

Opony całoroczne z roku na rok zyskują coraz większą popularność wśród polskich kierowców. Producenci ogumienia chętnie wprowadzają zatem nowe, coraz bardziej wydajne modele. W poniższym zestawieniu prezentujemy modele opon całorocznych, które zadebiutowały na rynku w ostatnim czasie. Warto wziąć je pod uwagę planując zakup lub służąc radą klientowi warsztatu.

Najważniejsze wynalazki w świecie opon – kto jest ich twórcą?

Opony stosowane obecnie w samochodach osobowych to efekt wieloletniej ewolucji, w której miało swój udział szerokie grono wynalazców i producentów. Swego czasu przewagę nad rynkowymi konkurentami osiągały opony wyposażone w takie innowacje jak np. bieżnik. Nie istniał także podział na opony zimowe i letnie. Przedstawiamy krótki opis najważniejszych wynalazków, które zmieniały opony na coraz bardziej […]

Nowy prezes zarządu PZPO

Prezesem zarządu Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO) na 2022 rok został Radosław Bółkowski (Bridgestone), wiceprezesami natomiast Dariusz Wójcik (Continental) oraz Jacek Pryczek (Goodyear). Do zarządu jako nowy reprezentant Trelleborga dołączył także Krzysztof Święch, zastępując Andrzej Włodarczyka.

Bridgestone to jeden z największych na świecie producentów opon i wyrobów gumowych. Historia firmy sięga roku 1931, kiedy to powstał niewielki zakład w Kurume, w Japonii. Azjatyckie przedsiębiorstwo prowadzi obecnie działalność na całym świecie, dostarczając opony klasy premium i posiadając w swoim portfolio także opony klasy średniej oraz ekonomicznej, dostępne pod innymi markami (np. Firestone, Dayton, Saetta). Opony Bridgestone uchodzą za jedne z najbardziej zaawansowanych technologicznie, oferują krótką drogę hamowania, dobrą przyczepność, niskie opory toczenia i wysoką efektywność energetyczną. Firma posiada ponad 3000 punktów sprzedażowych na całym świecie. Dostarcza swoje opony na rynek pierwotny wielu producentom pojazdów, posiadając także szeroką ofertę aftermarketową. Więcej informacji na temat opon Bridgestone znajdziesz w artykułach z tej kategorii.