Menu

Bridgestone

Fisker i Bridgestone łączą plany zrównoważonego rozwoju we współpracy nad pojazdem elektrycznym Fisker Ocean

Fisker, twórca zrównoważonych pojazdów elektrycznych i zaawansowanych rozwiązań w zakresie mobilności, oraz Bridgestone ogłosili nowe partnerstwo. Firma Fisker wybrała Bridgestone na wyłącznego partnera w zakresie opon dla długo oczekiwanego, całkowicie elektrycznego SUV-a Fisker Ocean.

Bridgestone inwestuje w fabrykę Firestone Industrial

Firma Bridgestone Americas ogłosiła plan rozbudowy fabryki produkującej resory pneumatyczne w Williamsburgu w amerykańskim stanie Kentucky. Inwestycja dotyczy zakładu należącego do Firestone Industrial Products, spółki będącej częścią koncernu Bridgestone. Jej wartość wyniesie 51 mln USD. Celem rozbudowy jest zaspokojenie popytu na zawieszenia pneumatyczne na rynku motoryzacyjnym, zwłaszcza w segmencie pojazdów elektrycznych (EV). Rozbudowa rozpocznie się […]

Bridgestone i Lightyear chcą wspólnie stworzyć elektryczny samochód

Rynek samochodów elektrycznych rozwija się w coraz szybszym tempie i jednocześnie staje się coraz bardziej konkurencyjny. W odpowiedzi na rosnące oczekiwania konsumentów, Bridgestone oraz holenderski startup Lightyear, łączą siły w celu stworzenia pierwszego samochodu elektrycznego o zasięgu ponad 725 km.

Bridgestone z dwoma firmami opracował nową technologię produkcji opon

Bridgestone, Arlanxeo producent kauczuku syntetycznego oraz Solvay, producent krzemionki wysokodyspersyjnej (Highly Dispersible Silica – HDS), ogłosiły wprowadzenie Techsyn, nowej technologii w produkcji opon.

Bridgestone wprowadza na rynek nową oponę Potenza Sport

Bridgestone ogłasza wprowadzenie na rynek nowej flagowej opony klasy premium Potenza Sport do samochodów sportowych i luksusowych.

Oznaczenia opon – jak je odczytywać? Kompletny poradnik.

Data produkcji, rozmiar, indeks nośności – te i inne informacje można odczytać, uważnie studiując oznaczenia umieszczone na oponach. Jak interpretować oznaczenia opon? Tłumaczymy w krótkim poradniku.

Lamborghini Huracán STO wyposażony w opony Bridgestone

Bridgestone został wybrany jako wyłączny dostawca opon do najnowszego Lamborghini Huracán STO, sportowego super-samochodu, który pojawi się na rynku w 2021 roku.

Bridgestone zamyka fabrykę w Bethune

Firma Bridgestone ogłosiła podczas nadzwyczajnego zebrania Rady Zakładowej, zamiar zakończenia działalności fabryki w Bethune. Zdaniem producenta opon, jest to „jedyna możliwa droga do ochrony konkurencyjności Bridgestone w Europie”.

Bridgestone i Microsoft pracują nad nowym systemem

We współpracy z Microsoft, koncern Bridgestone opracował system monitorowania uszkodzeń opony, który wykorzystuje Microsoft Connected Vehicle Platform (MCVP). System ma pomóc zwiększyć bezpieczeństwo na drodze i redukować ryzyko wypadków spowodowanych przez usterki techniczne.

Druga generacja opony całorocznej Bridgestone – Weather Control A005 EVO

Nowa A005 EVO została tak zaprojektowana, aby przez cały rok zapewniać bezpieczeństwo oraz poprawić parametry opony na śniegu.

Bridgestone to jeden z największych na świecie producentów opon i wyrobów gumowych. Historia firmy sięga roku 1931, kiedy to powstał niewielki zakład w Kurume, w Japonii. Azjatyckie przedsiębiorstwo prowadzi obecnie działalność na całym świecie, dostarczając opony klasy premium i posiadając w swoim portfolio także opony klasy średniej oraz ekonomicznej, dostępne pod innymi markami (np. Firestone, Dayton, Saetta). Opony Bridgestone uchodzą za jedne z najbardziej zaawansowanych technologicznie, oferują krótką drogę hamowania, dobrą przyczepność, niskie opory toczenia i wysoką efektywność energetyczną. Firma posiada ponad 3000 punktów sprzedażowych na całym świecie. Dostarcza swoje opony na rynek pierwotny wielu producentom pojazdów, posiadając także szeroką ofertę aftermarketową. Więcej informacji na temat opon Bridgestone znajdziesz w artykułach z tej kategorii.