Bridgestone inwestuje w fabrykę Firestone Industrial

28 czerwca 2021, 10:02

Firma Bridgestone Americas ogłosiła plan rozbudowy fabryki produkującej resory pneumatyczne w Williamsburgu w amerykańskim stanie Kentucky. Inwestycja dotyczy zakładu należącego do Firestone Industrial Products, spółki będącej częścią koncernu Bridgestone. Jej wartość wyniesie 51 mln USD. Celem rozbudowy jest zaspokojenie popytu na zawieszenia pneumatyczne na rynku motoryzacyjnym, zwłaszcza w segmencie pojazdów elektrycznych (EV). Rozbudowa rozpocznie się w drugim kwartale tego roku a zakończenie prac planowane jest na grudzień 2022.

Fabryka w Williamsburgu działa obecnie na powierzchni 35 tys. metrów kwadratowych i jest jednym z największych pracodawców w tej okolicy, zatrudniając ponad pięciuset pracowników. Rozbudowa pozwoli powiększyć przestrzeń produkcyjną o ponad 6 tys. metrów kwadratowych, która zostanie spożytkowana na instalację nowoczesnych maszyn produkcyjnych, co skutkować będzie zwiększeniem mocy produkcyjnej zakładu oraz powstaniem 250 nowych miejsc pracy.

Firma Firestone Industrial Products to globalny dostawca resorów pneumatycznych do samochodów elektrycznych. Pneumatyczne zawieszenie w tych pojazdach pozwala  podnieść komfort oraz ulepszyć prowadzenie, jak również zwiększa zasięg oraz pomaga ochronić baterię przed kontaktem z jezdnią oraz wysoką temperaturą.

– Wraz ze zwiększającą się elektryfikacją w branży motoryzacyjnej, pneumatyczne zawieszenia Firestone cieszą się dużym zainteresowaniem wśród producentów pojazdów. – powiedziała Emily Poladian, prezes Firestone Industrial Products. – Resory pneumatyczne Firestone są optymalnie zaprojektowane pod względem aplikacji w pojazdach elektrycznych. W porównaniu do tradycyjnych systemów zawieszenia, nasze rozwiązanie wydatnie zwiększa komfort oraz poprawia prowadzenie zwłaszcza w przypadku pojazdów elektrycznych, które są zwykle cięższe. Dodatkowo nasze zawieszenie pomaga zwiększyć zasięg pojazdu poprzez na przykład obniżenie podwozia podczas jazdy w celu optymalizacji właściwości aerodynamicznych. Zaawansowane zawieszenie pneumatyczne staje się elementem niezbędnym dla pojazdów elektrycznych klasy premium i firma Firestone jest zdeterminowana, aby utrzymać wiodącą rolę na tym ważnym rynku.

Firestone Industrial Products projektuje, testuje i produkuje resory pneumatyczne w dwóch fabrykach w USA – Williamsburgu i Dyersburgu, a ponadto w Brazylii, Chinach, Kostaryce oraz w ostatnio rozbudowanej fabryce w Polsce. Do dyspozycji koncernu w USA jest także Centrum Rozwojowe w Fishers w stanie Indiana, które pomaga firmie w zapewnieniu sprawnego procesu wdrożenia produktów na rynek, co jest kluczowym wymaganiem dla wielu producentów pojazdów elektrycznych.

Firestone Industrial Products produkuje części zawieszenia, które sygnowane są markami: Ride-Rite™, Airide™, Airide™ Pro, Airogear™ and Marsh Mellow™.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!