Bridgestone wprowadza do oferty nowe opony. Turanza 6 to letnie ogumienie klasy premium.

20 kwietnia 2023, 13:18

Oferta Bridgestone została poszerzona o kolejny model opon letnich. Aby spełnić oczekiwania rynku producent przeprowadził badania, dzięki którym stworzony został dopracowany produkt.

opona bridgestone

Turanza 6 oferuje najlepsze w swojej klasie osiągi na mokrej nawierzchni, a jednocześnie zapewnia większą trwałość dzięki lepszym przebiegom i zwiększonej efektywności paliwowo-energetycznej. Dzięki przeprowadzonym badaniom konsumenckim wśród europejskich kierowców uzyskano odpowiedź na pytania związane z ich oczekiwaniami odnośnie letniej opony do aut osobowych.

Wysoka przyczepność nowej opony na mokrej nawierzchni

Testy przeprowadzone przez europejski instytut badań samochodowych TÜV SÜD wskazują, że Turanza 6 osiąga lepsze wyniki na mokrej nawierzchni w porównaniu do konkurencyjnych produktów w swoim segmencie. W ramach testu skupiono się między innymi na wydajności podczas manewrów na zakrętach oraz osiągach podczas jazdy na prostym odcinku drogi. Turanza 6 uzyskała również najlepszą w swojej klasie ocenę A na etykiecie UE w zakresie przyczepności na mokrej nawierzchni.

Opona jest dostosowana do użycia w samochodach elektrycznych i hybrydowych, pomagając zoptymalizować ich osiągi, wyeliminować obawy związane z zasięgiem pojazdu oraz podnosząc komfort jazdy dzięki redukcji hałasu podczas przejazdu o 2 decybele w porównaniu z poprzedniczką.

Nowe opony Turanza 6 kolejnym krokiem do podniesienia bezpieczeństwa na drogach

Światowa Organizacja Zdrowia informuje, że na drogach całego świata ginie rocznie 1,35 miliona osób, a od 20 do 50 milionów osób doznaje urazów, które mają wpływ na ich dalsze życie. Bridgestone w całym procesie opracowywania swoich produktów zmierza w kierunku realizacji Celu Zrównoważonego Rozwoju ONZ nr 3.6, polegającego na zmniejszeniu o połowę liczby zgonów i urazów spowodowanych wypadkami drogowymi do 2030 roku.
Firma jest aktywna w zakresie programów edukacyjnych oraz szkoleń z zakresu bezpieczeństwa, przekazując m.in. milion dolarów na rzecz Funduszu Bezpieczeństwa Drogowego ONZ. Te działania wpisują się w realizację szerszego zobowiązania korporacyjnego Bridgestone E8 Commitment, które określa wartości, jakie firma obiecuje dostarczyć społeczeństwu, klientom oraz przyszłym pokoleniom.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!