Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
10:00 Konkurs Delphi – wyniki 09:39 MotoFocus na Wielkiej Wyprawie Maluchów – wesprzyjcie z nami szczytny cel! 09:16 Ile czasu klient czeka na przyjęcie auta do Twojego warsztatu? Ankieta. 08:32 Analizy rynku: szanse i zagrożenia, czyli przyszłość warsztatów w Europie [FILM] 24.06 MotoFocus TV: Czy warto kupić droższy filtr do auta?

Oponeo

Tendencje na rynku sprzedaży opon – raport Oponeo.pl

Niestabilna sytuacja polityczno-gospodarcza związana z pandemią i jej skutkami oraz wojną na Ukrainie istotnie wpłynęły na rynek ogumienia. Oponeo poddał analizie wybory zakupowe Polaków i wskazał najciekawsze tendencje sprzedażowe.

System TPMS – najczęstsze pytania klientów warsztatów

Ciśnienie w oponach to jeden z podstawowych aspektów wpływających na komfort i bezpieczeństwo jazdy. W jego stałym monitorowaniu pomagają czujniki TPMS. System ten, choć ma już swoje lata, nadal budzi wiele wątpliwości wśród kierowców, przygotowaliśmy więc odpowiedzi na najczęściej zadawane przez klientów warsztatów pytania.

Gdzie oddać zużyte opony?

Jednym z odpadów, które często można znaleźć na nielegalnym składowisku, w śmietniku czy na łonie natury, są stare opony. Co powinniśmy z nimi zrobić, aby nie zanieczyszczać środowiska?

Wyniki finansowe Oponeo w maju

Zarząd OPONEO.PL S.A. poinformował o wynikach finansowych spółki. Wstępna wielkość przychodów ze sprzedaży netto osiągniętych w maju 2020 roku wynosi 85 817 tys. zł, co oznacza wzrost o 33% w stosunku do wielkości przychodów osiągniętych w maju 2019 roku (64 512 tys. zł).

OPONEO sprzedało 3 miliony opon w 2019 r.

Spółka OPONEO.PL opublikowała swoje wstępne wyniki finansowe za ubiegły rok. Zanotowano 13 proc. wzrost jednostkowych przychodów, na co wpływ miał przede wszystkim wzrost sprzedaży opon na polskim rynku.

Wyniki finansowe OPONEO.PL w 2018 r.

W 2018 roku przychody Grupy OPONEO ze sprzedaży wyniosły 843 mln zł. Na sprzedaż krajową przypadało 660,4 mln zł, co oznacza wzrost rok do roku o 18,6 proc. W 2018 roku sprzedaż na rynkach zagranicznych stanowiła blisko 22 proc. obrotów ogółem. Przychody z działalności zagranicznej wyniosły 182,6 mln zł, co oznacza wzrost rok do roku […]

Opony do samochodu – o co najczęściej pytają klienci warsztatów?

Kierowcy często borykają się z problemem odpowiedniego dobrania ogumienia do samochodu. Elementów, które trzeba uwzględnić, jest zwyczajnie zbyt wiele, dlatego też zwracają się z prośbą o pomoc do mechaników oraz wulkanizatorów. Fachowcy starają się uwzględnić wszystkie czynniki i jak najlepiej doradzić klientowi. Jednak kwestii do analizy jest naprawdę sporo i nieraz nie sposób o wszystkim […]

Wyniki finansowe OPONEO.PL

W minionym miesiącu Spółka odnotowała rekordowe, miesięczne przychody rzędu 132 mln zł. To o 32% więcej niż w listopadzie ubiegłego roku. Po jedenastu miesiącach jednostkowe przychody ze sprzedaży netto wyniosły 625 mln zł.

Które opony wypadły najlepiej w najnowszych testach?

W tym roku na rynku pojawiło się wiele oponiarskich nowości. Eksperci z firmy Oponeo przyjrzeli się wynikom najnowszych testów, by sprawdzić, które z produktów przygotowanych na sezon letni posiadają najlepsze właściwości jezdne.

Chińskie opony podbijają europejski rynek

Jednym z najchętniej importowanych produktów stały się na przestrzeni ostatnich lat tanie azjatyckie opony samochodowe. Azjaci zaczęli sprzedawać tanie opony, jakościowo zbliżone do budżetowych opon europejskich producentów, dzięki czemu umocnili swoją pozycję na europejskim rynku.

Oponeo to jeden z pierwszych i największy w Polsce sklep internetowy z oponami samochodowymi. Firma zajmuje się obecnie dystrybucją opon i felg do większości samochodów, poruszających się po drogach. Firma Oponeo działa dziś w kilkunastu krajach Europy. Jej początki miały miejsce w końcówce lat 90., a pierwszy serwis e-commerce powołano do życia w 2001 r. – była to strona opony.com, która zmieniła nazwę na Oponeo.pl po pięciu latach działalności. Kolejne lata to dynamiczny rozwój grupy Oponeo, która zatrudnia dziś ok. 500 osób, a sprzedawane corocznie opony liczy w milionach. Stała optymalizacja e-sklepu i dobry kontakt z klientami, przekładają się na pozytywne opinie i wzrost zaufania do marki. Więcej na temat firmy Oponeo oraz oferowanych przez nią opon przeczytasz w powyższych artykułach.