Menu

Petronas

Oleje dla samochodów hybrydowych. Czym różnią się od dotychczas znanych olejów?

Z uwagi na charakterystykę pracy, silnik w samochodzie hybrydowym wymaga smarowania olejem o konkretnych właściwościach. Z uwagi na fakt stale rosnącej liczby samochodów z napędem hybrydowym na polskich drogach eksperci PETRONAS wyjaśniają, jaka przyszłość czeka napędy konwencjonalne i dlaczego silniki hybrydowe potrzebują innego oleju.

Marka olejowa otworzyła swój pierwszy flagowy warsztat w Polsce

Sieć partnerska marki znanej z torów F1 rozrasta się, a w czwartek 20 kwietnia firma uroczyście otworzyła pierwszy flagowy warsztat w kraju.

Eksperci PETRONAS podsumowują rok 2022 w branży napraw pojazdów

W 2022 r. do sieci warsztatów partnerskich PETRONAS dołączyły kolejne 82 serwisy, co daje niemal 30% wzrost w porównaniu do 2021 r. Eksperci marki wyjaśniają, jak ewolucja oczekiwań konsumentów wpływa na działalność całej branży.

Nagrywanie usterek w warsztatach – Petronas testuje rozwiązanie GarageView

Producent środków smarnych Petronas przedstawił narzędzie GarageView, które ma pomóc warsztatom w polepszeniu komunikacji z klientami, w tym przyspieszaniu ich decyzji dotyczących napraw pojazdów. Testy przeprowadzone m.in. w Polsce wyglądają obiecująco.

Petronas chce pomóc w digitalizacji warsztatów – wywiad

Petronas, jako marka środków smarnych, zadebiutował szerzej na polskim rynku napraw 4 lata temu. Marka znana szczególnie miłośnikom Formuły 1 postanowiła znaleźć swoich odbiorców na aftermarkecie. Od tego czasu oleje tej firmy zaczęły pojawiać się w polskich warsztatach. O rozwoju Petronas Polska, środków smarnych, jak i samych warsztatów rozmawialiśmy z Adamem Boberem, Head of Market […]

PETRONAS rozwija sieć dystrybutorów regionalnych

Petronas Lubricants kontynuuje strategię budowania sieci dystrybucyjnej w Polsce opierając się na współpracy z regionalnymi dystrybutorami części zamiennych oraz akcesoriów samochodowych. Firma sięga po dystrybutorów lokalnych z dobrą znajomością rynku, z którymi wspólnie buduje Partnerską Sieć Warsztatów Petronas.

Petronas wprowadził nową linię olejów silnikowych Syntium

Producent środków smarnych Petronas wprowadził nową linię olejów silnikowych Syntium z technologią CoolTech+ stworzoną z myślą o zwiększaniu wydajności cieplnej, kontrolowaniu rozpraszania ciepła z silnika i zmniejszaniu emisji ze zużycia paliwa przez wymagające, nowoczesne silniki pojazdów osobowych, w tym hybrydowe.

PETRONAS Lubricants Polska nawiązał współpracę handlową z siecią stacji paliw MOYA

PETRONAS Lubricants Polska rozpoczął współpracę z siecią stacji paliw MOYA. W jej ramach na stacjach w niebiesko-czerwonych barwach rozpocznie się pilotażowa akcja wprowadzania do sprzedaży olejów silnikowych PETRONAS Syntium z technologią CoolTech.

PETRONAS Syntium – by silnik był trwalszy

Na drogach jest coraz więcej samochodów, a to oznacza, że coraz większe są także korki, z którymi muszą się mierzyć kierowcy w miastach. Ciągłe zatrzymywanie się i ruszanie to nie są łatwe warunki dla silnika, dlatego tak ważny jest właściwy wybór oleju. Warto sięgnąć po olej, który zapobiega przegrzaniu się silnika, skąd tylko krok do […]

Olej? Z warsztatu lub sklepu motoryzacyjnego

27% kierowców nie wie, jaki olej ma w silniku swojego samochodu – tak wynika z badania, które na zlecenie marki Petronas przeprowadził Instytut ARC Rynek i Opinia w 2019 roku. Na szczęście z pomocą przychodzą mechanicy – aż 71% ankietowanych deklaruje, że właśnie od nich czerpie wiedzę o olejach.

Petronas jest malezyjskim koncernem gazowym i naftowym, założonym w latach 70. XX wieku. Całość udziałów firmy znajduje się w rękach rządu Malezji. Petronas prowadzi wiele działań w dziedzinie przemysłu naftowego i gazowego. Do jego największych dokonań należy zaawansowana produkcja baz olejowych, opartych na skroplonym gazie ziemnym, w tym gazie wcześniej spalonym. Na rynku polskim Petronas jest znany głównie za sprawą bogatej gamy olejów silnikowych oraz działań sponsorskich (głównie współpracy z Mercedesem AMG) w dziedzinie motorsportu. W europejskiej ofercie Petronas poza olejami silnikowymi znajdziemy także m.in. oleje przekładniowe i płyny chłodnicze. Więcej informacji na temat oferty marki można znaleźć w artykułach opublikowanych w tej kategorii.