Menu

Petronas

Każdy klient jest wyjątkowy

W należącym do sieci PETRONAS warsztacie w Gorzowie Wlkp., każdy klient jest traktowany wyjątkowo. Właściciele Serwisu Mazurkiewicz, panowie Artur i Jarosław Mazurkiewiczowie traktują klientów w taki sposób, w jakim chcieliby być obsłużeni. Firma działa od 2014 roku, w ciągu tych kilku lat z małego warsztatu zmieniła się w lidera usług mechanicznych w okolicy. Swój wkład […]

Milion kilometrów na oleju PETRONAS

Wprawdzie samochody dostawcze często robią duże przebiegi, ale mimo to milion kilometrów w siedem lat robi wrażenie. Takim wynikiem może pochwalić się Fiat Ducato z firmy Trans Falcon z Dzierżoniowa. Od momentu zakupu w 2013 roku aż do dziś auto jeździ na oleju PETRONAS Selenia WR.

Stephanie Travers zdradza nam kulisy pracy inżyniera teamu F1 – wywiad

Garaże teamów w królowej sportów motorowych są pilnie strzeżone, aby tajniki zastosowanych w bolidach technologii nie zostały wykorzystane przez inny zespół. Oprócz tego, zarówno w Formule 1, jak i innych kategoriach sportów motorowych, to przeważnie kierowcy są na świeczniku. Postanowiliśmy odwrócić na chwilę ten trend i porozmawiać ze Stephanie Travers, która jest jednym z inżynierów […]

Wymiana oleju – najczęściej w warsztacie

Niemal 75% kierowców deklaruje, że wymianę oleju zleca mechanikowi w warsztacie – wynika z badania, które na zlecenie marki Petronas przeprowadził Instytut ARC Rynek i Opinia w 2019 roku. Jeszcze większy odsetek respondentów (80%) chce, żeby podczas takiej wizyty mechanik doradził im, jaki olej wybrać. Warsztat, obok sklepu motoryzacyjnego jest miejscem, w którym kierowcy najczęściej […]

Nowy dyrektor zarządzający EMEA w Petronas

Zmiany w zarządzie PETRONAS Lubricants International (PLI), części malezyjskiego koncernu PETRONAS, zajmującej się produkcją i sprzedażą olejów. Rada dyrektorów zdecydowała, że nowym szefem regionu EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) zostanie Domenico Ciagla.

Gdzie kierowcy kupują oleje silnikowe?

27% kierowców nie wie, jaki olej ma w silniku swojego samochodu – tak wynika z badania, które na zlecenie marki Petronas przeprowadził Instytut ARC Rynek i Opinia w 2019 roku. Na szczęście z pomocą przychodzą mechanicy – aż 71% ankietowanych deklaruje, że właśnie od nich czerpie wiedzę o olejach.

PETRONAS Syntium – sprawdzone w motorsporcie

Motorsport jest dla marki PETRONAS świetnym poligonem doświadczalnym, na którym można w ekstremalnych warunkach przetestować produkty, zanim trafią one do milionów kierowców na całym świecie. Takie testy przeszła także gama olejów silnikowych PETRONAS Syntium.

W drodze po siódmy tytuł mistrzowski

Zespół Formuły 1 – Mercedes-AMG PETRONAS Motorsport – nie miał równych sobie przez sześć ostatnich sezonów. Tytuły mistrzowskie zdobywał zarówno w kategorii kierowców, jak i producentów. Czy tak będzie także w 2020 roku? Przekonamy się już wkrótce.

PETRONAS Arbor – dla branży budowlanej i rolnictwa

Nowa gama PETRONAS Arbor składa się z olejów silnikowych, przekładniowych, płynów hydraulicznych i chłodniczych, dzięki czemu spełnia potrzeby niemal wszystkich maszyn rolniczych i budowlanych.

Drugie życie beczek PETRONAS

Beczki po oleju można wykorzystać do nietypowych celów, tworząc z nich np. krzesła, stoliki kawowe czy grille ogrodowe. PETRONAS wspólnie z dwoma młodymi rzemieślnikami z Cremony stworzył kolekcję mebli, których głównym elementem są właśnie beczki. Dzięki temu zyskały one drugie życie.

Petronas jest malezyjskim koncernem gazowym i naftowym, założonym w latach 70. XX wieku. Całość udziałów firmy znajduje się w rękach rządu Malezji. Petronas prowadzi wiele działań w dziedzinie przemysłu naftowego i gazowego. Do jego największych dokonań należy zaawansowana produkcja baz olejowych, opartych na skroplonym gazie ziemnym, w tym gazie wcześniej spalonym. Na rynku polskim Petronas jest znany głównie za sprawą bogatej gamy olejów silnikowych oraz działań sponsorskich (głównie współpracy z Mercedesem AMG) w dziedzinie motorsportu. W europejskiej ofercie Petronas poza olejami silnikowymi znajdziemy także m.in. oleje przekładniowe i płyny chłodnicze. Więcej informacji na temat oferty marki można znaleźć w artykułach opublikowanych w tej kategorii.