PETRONAS Lubricants Polska nawiązał współpracę handlową z siecią stacji paliw MOYA

23 lipca 2021, 13:28

PETRONAS Lubricants Polska rozpoczął współpracę z siecią stacji paliw MOYA. W jej ramach na stacjach w niebiesko-czerwonych barwach rozpocznie się pilotażowa akcja wprowadzania do sprzedaży olejów silnikowych PETRONAS Syntium z technologią CoolTech.

Umowa została podpisana w drugim kwartale 2021 r. i obejmuje pilotaż sprzedaży olejów silnikowych oraz płynów eksploatacyjnych PETRONAS do pojazdów osobowych na stacjach sieci MOYA.

Działania sprzedażowe połączone są ze wspólną kampanią marketingową i medialną pod hasłem PIT STOP Challenge, popularyzującą rozwiązania PETRONAS Syntium wśród odbiorców indywidualnych. Anwim S.A., właściciel marki MOYA docelowo planuje wprowadzenie produktów PETRONAS na wszystkie stacje sieci.

– Mocno rozwijamy sieć sprzedaży PETRONAS Syntium w Polsce. Działania skierowane do sieci dystrybutorów i warsztatów wspieramy strategią B2C, którą realizujemy wspólnie z siecią stacji paliw MOYA. Obecność naszych produktów na półkach stacji tej sieci poprawi dostępność do marki Syntium dla konsumentów. Naszym celem jest stały wzrost świadomości naszych brandów wśród polskich kierowców. Współpraca handlowa wpisuje się w misję Anwim S.A. – dostarczania klientom produktów z wysokim wskaźnikiem jakość do ceny. Przygotowujemy wspólnie z naszym partnerem ciekawy program pilotażowy wspierany min. promocjami dla Klientów stacji MOYA. Liczymy oczywiście na efektywne rozszerzenie współpracy z pilotażu i na wprowadzenie marki Syntium do wszystkich lokalizacji tej sieci. – mówi Adam Bober, dyrektor sprzedaży PETRONAS Lubricants w Polsce, Niemczech i Austrii.

Ideą wspólnego pilotażu sprzedaży i kampanii jest podniesienie świadomości marki olejów silnikowych PETRONAS Syntium i korzyści wynikających z ich stosowania. Brand jest rozpoznawalny dzięki współpracy technologicznej z niepokonanym w ostatnich latach zespołem AMG Mercedes PETRONAS Formula 1 Team oraz z mistrzem wyścigów Formuły 1 Lewisem Hamiltonem.

Stworzone w laboratoriach PETRONAS i sprawdzone w warunkach wyścigów Formuły 1 rozwiązania PETRONAS Syntium z technologią CoolTech oparte na silnych łańcuchach cząsteczek pozwalają na zwiększoną absorbcję ciepła z silników pojazdów. Dzięki trwalszemu filmowi olejowemu podnosi się poziom ochrony krytycznych części silnika, poprawia jego wydajność i wydłuża żywotność. W efekcie, okresy między wymianami oleju są dłuższe i spada zużycie paliwa.

MOYA to największa niezależna sieć stacji paliw w Polsce. Charakteryzuje się najwyższą w kraju dynamiką rozwoju – każdego roku przybywa kilkadziesiąt nowych obiektów w niebiesko-czerwonych barwach. Obecnie w sieci znajduje się ponad 330 stacji. Jednak celem Anwim S.A., właściciela marki MOYA, jest nie tylko szybki rozwój poprzez zagęszczenie sieci, ale przede wszystkim zapewnienie klientom najwyższego standardu obsługi. Dlatego równolegle rozwijane są trzy typy stacji: konwencjonalne – z konceptem kawiarniano-gastronomicznym Caffe MOYA i sklepem convenience; automatyczne – przystosowane wyłącznie do obsługi flot; a także samoobsługowe – dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Sieć nie ustaje ponadto w rozwoju oferty pozapaliwowej.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!