Petronas wprowadził nową linię olejów silnikowych Syntium

8 lutego 2022, 12:46

Producent środków smarnych Petronas wprowadził nową linię olejów silnikowych Syntium z technologią CoolTech+ stworzoną z myślą o zwiększaniu wydajności cieplnej, kontrolowaniu rozpraszania ciepła z silnika i zmniejszaniu emisji ze zużycia paliwa przez wymagające, nowoczesne silniki pojazdów osobowych, w tym hybrydowe.

olej silnikowy petronas syntium

Większość nowoczesnych silników przetwarza tylko około jednej trzeciej potencjalnej energii z paliwa na moc. Reszta tej energii cieplnej nie tylko pozostaje nieprzetworzona, ale także rozprasza się jako ciepło odpadowe, co oznacza, że ​​ponad połowa użytecznej energii wytwarzanej przez samochody na całym świecie jest nieefektywnie tracona w silnikach. Nadmierne ciepło, które się tworzy może również uszkadzać krytyczne części silnika, takie jak: turbosprężarki, tłoki i łożyska.

– Nowoczesne pojazdy muszą pracować ciężej i wydajniej, aby generować więcej mocy z mniejszych silników, a jednocześnie zużywać mniej paliwa w celu zmniejszenia emisji. Właśnie dlatego nowa gama Petronas Syntium koncentruje się na rozwiązaniu problemu wydajności termicznej i kontrolowaniu rozpraszania ciepła w silniku, zwiększając osiągi samochodów dla czystszej i bardziej ekonomicznej mobilności. Dzięki naszej nowej technologii CoolTech+™ kierowcy mogą być pewni, że na trasie nasze produkty zmniejszają negatywny wpływ na silniki ich pojazdów, portfele i planetę – Domenico Ciaglia, dyrektor generalny EMEA w PETRONAS Lubricants International (PLI).

Petronas Syntium oferuje teraz ok. 40% większą ochronę przed zużyciem krytycznych części niż poprzednie generacje produktu, skupiając się na najbardziej narażonych na wysokie temperatury strefach w silniku. Zapobiega to gromadzeniu się osadów, wydłuża żywotność części. Nowa gama Petronas Syntium zapewnia również do 68% wyższą odporność na utlenianie, kontrolując osady, opóźniając gęstnienie oleju i utrzymując stabilną warstwę ochronną dla większej wydajności silnika.

Z okazji największej premiery Petronas 2022 r. PLI przeprojektowało również opakowania całej linii Syntium, wykorzystując w nich o 15% mniej plastiku. Firma planuje również wprowadzić na rynek nowe opakowanie, 20-litrowy, tzw. bag in the box, czyli opakowanie kartonowo foliowe, które zmniejszy zużycie plastiku do 90%. Petronas kontynuuje współpracę z internetową platformą zrównoważonego rozwoju Treedom w celu niwelowania emisji CO2.

Nowa linia PETRONAS Syntium będzie dostępna od Marca 2022 r.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!