Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
11:44 Inter Cars z nową strategiczną współpracą 10:56 Nowe czujniki od znanego producenta. Teraz też do pojazdów hybrydowych. 09:26 19.edycja Moto Safety Day odbędzie się w ostatni weekend lipca w Gdyni. Co zaplanowali organizatorzy? 17.07 Zanieczyszczenia w układzie hydraulicznym sprzęgła: skutki oraz jak im zapobiec [FILM] 17.07 Poszerzona oferta podnośników szyb znanego producenta

Melett

Awaria turbosprężarki przez zabrudzenie olejowe [FILM]

Jedną z głównych przyczyn awarii turbosprężarek w silnikach spalinowych jest zabrudzenie olejowe. W jaki sposób wpływa ono na działanie tego elementu? Wyjaśnienie można znaleźć w filmie przygotowanym przez firmę Melett.

Czym jest zabrudzenie olejowe turbosprężarki? Jakie są jego konsekwencje?

Przedstawiamy kolejny film poradnikowy, przygotowany przez firmę Melett. Tym razem technik mówi o jednym z głównych powodów usterek turbosprężarek – zabrudzeniu olejowym.

Jak rozłożyć rdzeń turbosprężarki? [FILM]

Przedstawiamy film, w którym technik firmy Melett tłumaczy, w jaki sposób rozłożyć rdzeń turbosprężarki na części, by przygotować ją do inspekcji w celu ustalenia, dlaczego mogła ulec awarii.

Melett to brytyjska firma, specjalizująca się w dziedzinie turbosprężarek do samochodów osobowych i użytkowych. Jej historia sięga 1995 r. Wówczas jej głównym celem było produkowanie i dostarczanie części zamiennych, służących do naprawy turbosprężarek. Firma rosła wraz z popularyzacją turbin jako elementów układów napędowych w samochodach. Z czasem zajęła się tematyką profesjonalnej regeneracji turbosprężarek. Elementem rozwoju była także ekspansja na kolejne kraje, w tym Polskę. Spółka Melett Polska istnieje od 2013 r. W połowie roku 2016, firma rozpoczęła sprzedaż turbosprężarek pod własną marką Melett. Rok później nastąpiło przejęcie jej biznesu przez amerykańską korporację Wabtec. Obecnie oprócz zestawów naprawczych do turbosprężarek, gotowych wyważonych zespołów środkowych oraz pojedynczych elementów turbosprężarek , firma Melett oferuje także obszerny zakres zestawów uszczelek oraz poszerzoną gamę przekładni sterowników elektronicznych. Więcej informacji na temat firmy Melett można znaleźć w powyższych artykułach.