Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
08:40 Purflux Filtration to nowa nazwa znanego producenta. Projekt dla przyszłości grupy. 24.07 Odkażanie pojazdów ozonem w świetle nowych regulacji 24.07 Ile zarabiają warsztaty? Znamy stawki roboczogodziny. 24.07 Nowe klucze dynamometryczne popularnego dystrybutora. Zakres “od napraw pojazdów, po przemysł lotniczy”. 24.07 Volkswagen T5 nie osiąga temperatury roboczej – porada techniczna

KYB

KYB wprowadza nowy, przyjazny dla środowiska płyn hydrauliczny do amortyzatorów

KYB zaprezentowało nowy, przyjazny dla środowiska płyn hydrauliczny o nazwie SustainaLubTM.

Ruszyła kolejna edycja Akademii NexusAuto Junior

W tym tygodniu ruszyła najnowsza edycja Akademii NexusAuto Junior. Tym razem event miał miejsce w Zespole Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim i składał się z 2 części.

Elektronicznie regulowane amortyzatory OE dla Grupy Volkswagen

Elektronicznie regulowane amortyzatory KYB DCC Pro (Dynamics Chassis Control Pro) zostały zastosowane przez Grupę Volkswagena na pierwszy montaż w nowych modelach VW Tiguan i Passat Variant oraz Skoda Superb i Kodiaq. Wprowadzenie tych modeli do sprzedaży zaplanowano na pierwszy kwartał 2024 roku.

KYB wprowadza projekt Twin-Zero

KYB Advanced Manufacturing (KAMS) z siedzibą w Los Arcos w Hiszpanii jest jedną z trzech europejskich fabryk amortyzatorów KYB, która uruchomiła projekt o nazwie „Twin-Zero”.

Wskazówki montażu amortyzatorów – instruktaż KYB

KYB Europe przedstawia ważne informacje dotyczące zasad postępowania podczas montażu amortyzatorów, sprężyn zawieszenia oraz górnych zestawów montażowych.

Deglobalizacja szansą dla polskiego przemysłu motoryzacyjnego

Wybuch pandemii i zamrożenie światowych gospodarek spowodowały, że przedsiębiorcy z sektora produkcyjnego zorientowali się, jak nieelastyczne potrafią być łańcuchy dostaw w obecnej formie. Tym samym w poszukiwaniu lepszej logistyki i zapewnieniu ciągłości dostaw, zjawisko deglobalizacji zaczęło przyjmować realne kształty, co było tematem dyskusji na XVII Kongresie Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego.

Konferencja NexusAuto 2022 już za nami. Odbyła się w Mrągowie.

W dniach 9-10 września w Hotelu Mrągowo Resort & Spa odbyło się spotkanie, w którym wzięła udział zdecydowana większość Szefowych i Szefów warsztatów sieci NexusAuto w Polsce, osoby reprezentujące wszystkich dystrybutorów, komplet 17 dostawców wspierających program, a także liczni przedstawiciele największych światowych producentów części samochodowych i wyposażenia warsztatów.

Nowy Prezes KYB Europe

Fumihiko Izumi zastąpił Takashi Saito na stanowisku Prezesa KYB Europe GmbH.

Auto Partner SA organizuje MINITARGI. Tym razem w Nowym Targu.

Niewielkie, lokalne imprezy targowe to koncepcja realizowana od pewnego czasu przez firmę Auto Partner SA. W ostatnią sobotę czerwca dystrybutor zaprasza do Nowego Targu. Tym razem MINITARGI odbędą się na terenie filii Auto Partner SA.

System podwójnych ograniczników hydraulicznych dostępny na rynku wtórnym

W czasach, gdy aktywne zawieszenia są coraz częściej stosowane w samochodach osobowych, a rozwiązania półaktywne obecne w większej liczbie pojazdów niż kiedykolwiek wcześniej – KYB przy współpracy z Citroënem wprowadza nową koncepcję zawieszenia opartą na pasywnych amortyzatorach – zdolną do osiągnięcia bardzo wysokiej wydajności systemów półaktywnych przy znacznie mniejszych kosztach.

KYB jest jednym z wiodących, światowych dostawców amortyzatorów do samochodów osobowych i dostawczych. Marka KYB (znana także jako Kayaba) dostarcza swoje produkty na pierwszy montaż (OE) oraz rynek wtórny (aftermarket). Jest największym w Japonii producentem hydrauliki siłowej. Do jej majątku należy największa na świecie fabryka amortyzatorów, mieszcząca się w miejscowości Gifu, w Japonii. Trzy fabryki KYB znajdują się w Europie. Firma posiada bogaty katalog, w którym znajduje się ponad 4,5 miliona referencji amortyzatorów. W Polsce produkty KYB można zakupić za pośrednictwem kilku dystrybutorów części. Amortyzatory tej firmy zbierają pozytywne opinie internautów. Więcej informacji na temat firmy KYB oraz jej produktów można znaleźć w artykułach z tej kategorii.