KYB wprowadza projekt Twin-Zero

14 marca 2023, 16:10

KYB Advanced Manufacturing (KAMS) z siedzibą w Los Arcos w Hiszpanii jest jedną z trzech europejskich fabryk amortyzatorów KYB, która uruchomiła projekt o nazwie „Twin-Zero”.

KAMS produkuje amortyzatory na OE dla Stellantis: DS, Peugeot, Citroen; Audi, VW, Skoda, Renault, a także na europejski rynek wtórny.

Celem projektu „Twin-Zero” jest stworzenie cyfrowego odpowiednika linii produkcyjnej dla wyeliminowania wszelkich błędów oraz zapewnienia konserwacji predykcyjnej, identyfikowalności wyrobów gotowych i surowców. Wszystko to dla osiągnięcia bardziej zrównoważonego procesu produkcyjnego produktu końcowego.

Aby zrealizować ten innowacyjny projekt KAMS współpracuje z wieloma partnerami. Fabryka otrzymała dotację od rządu Nawarry w ramach programu strategicznych projektów badawczo-rozwojowych na lata 2022-2024. Projekt rozpoczął się w lipcu 2022 r., a jego realizacja planowana jest do końca grudnia 2024 r.  W pierwszych fazach projektu zespoły pracują nad analizą całego procesu działania  linii produkcyjnej oraz testują nowe systemy przechwytywania danych, takie jak rejestrowanie obrazu czy zaawansowane sensory.

– KAMS jest jedyną fabryką w globalnej sieci KYB, która obecnie analizuje przebieg produkcji w ten sposób. Jesteśmy podekscytowani widząc postępy i wyniki tego innowacyjnego eksperymentu, prowadzącego do ulepszenia procesów produkcyjnych w KAMS i naszych pozostałych 13 fabrykach na całym świecie z korzyścią dla naszych klientów z rynku wtórnego – mówi uan Carlos Díez, Dyrektor Wykonawczy KYB Europe GmbH ds. rynku wtórnego.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!