Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
12:35 Nowy, odnawialny materiał do opon, który może zastąpić sadzę 11:44 Inter Cars z nową strategiczną współpracą 10:56 Nowe czujniki od znanego producenta. Teraz też do pojazdów hybrydowych. 09:26 19.edycja Moto Safety Day odbędzie się w ostatni weekend lipca w Gdyni. Co zaplanowali organizatorzy? 17.07 Zanieczyszczenia w układzie hydraulicznym sprzęgła: skutki oraz jak im zapobiec [FILM]

LKQ

LKQ sprzedaje Elit Polska

Firma LKQ Corporation (LKQ) ogłosiła podpisanie sprzedaży spółki Elit Polska, polskiego dystrybutora części samochodowych, materiałów eksploatacyjnych i wyposażenia warsztatów. Wiadomo, kim jest nowy właściciel.

Targi Futurmotive 2023 – jaka przyszłość czeka motoryzację? Fotorelacja.

W Bolonii odbyła się pierwsza edycja targów Futurmotive. Celem wydarzenia było zaprezentowanie technologii przyszłości zarówno w obszarze części samochodowych, jak i wyposażenia warsztatów. Ogromny nacisk położono na zrównoważony rozwój i ekologiczne technologie w służbie aftermarketu.

LKQ wkracza na rynek części do pojazdów użytkowych

Grupa LKQ, największy dystrybutor części zamiennych na świecie, wchodzi w nowy sektor rynku. Stanie się tak za sprawą finalizacji przejęcia dystrybutora, działającego w branży części do pojazdów użytkowych.

Czym europejskie warsztaty kierują się przy wyborze części zamiennych?

Jakość, cena, prestiż marki, a może sposób rozpatrywania reklamacji? Czym najczęściej kierują się pracownicy warsztatów decydując się na zamówienie konkretnych części zamiennych? Jakie części w pierwszej kolejności polecają kierowcom? Zebraliśmy dane na ten temat z kilku rynków krajów Europy.

Kolejne przejęcie LKQ – amerykański gigant ma zgodę na zakup akcji

Sąd Najwyższy kanadyjskiego miasta Quebec wydał ostateczną decyzję, która zatwierdza wcześniej ustalony układ przejęcia przez LKQ Corp. przedsiębiorstwa Uni-Select. Informacje o możliwości takiej transakcji pojawiły się po raz pierwszy 27 lutego. Jaką kwotę LKQ musi przeznaczyć na zakup wszystkich akcji Uni-Select?

LKQ ma nowy magazyn w Polsce – oficjalne otwarcie inwestycji

LKQ CEE, spółka największego na świecie dystrybutora części, rozwija się na rynku polskim. W Modlniczce, na terenie kompleksu logistycznego Kraków Airport, odbyło się oficjalne otwarcie nowego magazynu centralnego. Jego operatorem będzie firma ELIT Polska, należąca do struktur LKQ.

Wyniki finansowe LKQ za II kwartał 2022 roku

Spółka LKQ Corporation opublikowała swoje wyniki finansowe za drugi kwartał 2022 roku w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma osiągnęła w tym czasie przychody w wysokości 3,3 mld dolarów, co oznacza spadek o 2,7% w porównaniu z 3,4 mld dolarów w drugim kwartale 2021 roku.

LKQ Europe buduje magazyn centralny niedaleko Krakowa

LKQ Europe, dystrybutor części zamiennych, inwestuje w nowy magazyn centralny w Polsce. Magazyn znajduje się w Modlniczce koło Krakowa. Jego działalność operacyjna będzie prowadzona przez ELIT Polska, spółkę zależną LKQ Europe.

LKQ chce naprawiać akumulatory trakcyjne

LKQ i Politechnika w Akwizgranie przeprowadziły wspólne badanie nad wyzwaniami, jakie stwarzają wadliwe akumulatory trakcyjne oraz zakończenie okresu eksploatacji akumulatorów trakcyjnych pojazdów o napędzie elektrycznym (ang. battery-electric vehicles, BEV), a także zaprezentowały potencjalne rozwiązania: ponowne wykorzystanie, regeneracja, naprawy i recykling akumulatorów.

LKQ Corporation ogłasza wyniki za pierwszy kwartał 2022 r.

Początek 2022 roku dla wielu firm był czasem wyzwań spowodowanych inflacją, wzrostem cen energii oraz konfliktem na Ukrainie. LKQ Corporation poradziło sobie w tym trudnym okresie i prezentuje wyniki za pierwszy kwartał 2022 roku.

LKQ Corporation jest największym na świecie koncernem związanym z dystrybucją części zamiennych do samochodów osobowych. Prowadzi działalność przede wszystkim w Ameryce Północnej, Azji oraz w Europie. LKQ Corporation zostało założone przez Donalda Flynna w lutym 1998 roku, wraz z momentem zakupu przedsiębiorstwa Triplett Automotive Recycling w Akron, w stanie Ohio. LKQ działa w Europie za pośrednictwem spółki LKQ Europe. LKQ Europe zatrudnia obecnie około 26 tys. osób, posiada ok. 1000 oddziałów. Organizacja zaopatruje około 100 tys. niezależnych warsztatów w ponad 20 europejskich krajach. W Polsce jedyną firmą dystrybucyjną, znajdującą się w strukturach koncernu jest ELIT. Więcej informacji na temat działalności oraz oferty LKQ można znaleźć w powyższych artykułach.