LKQ wkracza na rynek części do pojazdów użytkowych

21 lipca 2023, 12:47

Grupa LKQ, największy dystrybutor części zamiennych na świecie, wchodzi w nowy sektor rynku. Stanie się tak za sprawą finalizacji przejęcia dystrybutora, działającego w branży części do pojazdów użytkowych.

fot. Digraph

LKQ Europe na rynku ciężarowym

LKQ Europe posiada udziały w brytyjskim dystrybutorze części Digraph od 2017 roku, dotychczasowa współpraca ograniczała się jednak do doradztwa strategicznego i pomocy przy zakupach. Wraz z całkowitym przejęciem, które zostało sfinalizowane, LKQ wkracza na rynek części zamiennych do pojazdów użytkowych i autobusów.

Po przejęciu firmy Digraph, działającej w Wielkiej Brytanii i Irlandii, LKQ Europe jest obecnie aktywne również w branży części zamiennych do pojazdów użytkowych. ​​Digraph jest jednym z wiodących dystrybutorów części do ciężkich pojazdów użytkowych, autokarów i autobusów na obu rodzimych rynkach. 

Po transakcji Digraph ma zostać włączony do grupy LKQ UK and Ireland wraz z LKQ Euro Car Parts, LKQ Bodyshop i LKQ Leisure and Marine (Grupa Arleigh). Firma będzie nadal działać jako niezależny podmiot prawny pod marką Digraph.

Digraph posiada obecnie 21 punktów w całej Wielkiej Brytanii i obsługuje ok. 4 tys. klientów. Firma powstała w 1976 r. James Rawson, dyrektor generalny Digraph, ogłosił, że zamierza przejść na emeryturę po zakończeniu transakcji. Jego obowiązki przejmie Andy Southby, obecnie dyrektor zarządzający.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!