Kolejne przejęcie LKQ – amerykański gigant ma zgodę na zakup akcji

10 maja 2023, 10:53

Sąd Najwyższy kanadyjskiego miasta Quebec wydał ostateczną decyzję, która zatwierdza wcześniej ustalony układ przejęcia przez LKQ Corp. przedsiębiorstwa Uni-Select. Informacje o możliwości takiej transakcji pojawiły się po raz pierwszy 27 lutego. Jaką kwotę LKQ musi przeznaczyć na zakup wszystkich akcji Uni-Select?

Najnowsza inwestycja LKQ w Kanadzie

LKQ Uni-SelectLKQ ma przejąć wszystkie akcje Uni-Select, które zostały wyemitowane i pozostają w obrocie. Za jedną akcję kanadyjskiego dystrybutora części LKQ będzie musiało zapłacić 48 dolarów kanadyjskich, co łącznie daje około 2,8 miliarda CAD.

Aby porozumienie dotyczące transakcji weszło w życie, muszą zostać spełnione pewne warunki końcowe. Dotyczą one m.in. uzyskania odpowiednich zgód regulacyjnych. Przewiduje się, że w przypadku ich uzyskania cała operacja zostanie sfinalizowana w drugiej połowie 2023 roku.

LKQ od lat rozszerza swoje wpływy

Firma LKQ Corp. w ciągu ostatnich kilku lat zdołała pozyskać również kilka innych marek, co pozwala konsekwentnie rozszerzać wpływy przedsiębiorstwa. W 2016 LKQ nabyło za ponad miliard euro holding Rhiag-Inter Auto Parts Italy. Po tej transakcji amerykańska firma stała się pośrednio obecna na 10 kolejnych rynkach, w tym na rynku polskim.

Kolejne dwa przejęcia miały miejsce w 2018 roku. Pod skrzydła LKQ trafiła wówczas kolejna europejska firma – Stahlgruber GmbH. W tym samym roku koncern HELLA sprzedał część Nordic Forum firmie Mekonomen, w któraj LKQ jest udziałowcem.

Inwestycje LKQ to nie tylko zdobywanie udziałów w kolejnych firmach. W 2022 roku amerykańska korporacja otworzyła w Polsce, na terenie kompleksu logistycznego Kraków Airport w Modlniczne, nowy magazyn centralny o powierzchni użytkowej ponad 11 tys. mkw.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

ICek, 10 maja 2023, 12:24 0 -2

Ponoć coraz bliżej fuzji interTeam z elit na Naszym rynku.

Odpowiedz

Anonim, 10 maja 2023, 13:12 0 -2

profi ich łyknie

Odpowiedz

anonim, 10 maja 2023, 14:57 1 -1

profi łyknie auto land :D

Odpowiedz