Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
15:25 Spotkanie kluczowych graczy przemysłu motoryzacyjnego odbyło się w Warszawie 10:51 Zeroemisyjna produkcja opon. Gigant z branży testuje nową technologię. 14.06 Konkurs Niterra – wyniki 14.06 Nigdy więcej “elektryka”. To badanie zweryfikowało zdanie wielu kierowców. 14.06 Co zrobić, kiedy skrzynia biegów DSG w VW Golf Plus źle zmienia biegi?

Valeo

Producent części zajął się regeneracją komponentów rowerów elektrycznych

Valeo oraz Smovengo, operator Vélib’ Métropole, wielkoskalowego publicznego systemu rowerów publicznych w Paryżu i 64 jego gminach, połączyły siły w celu regeneracji silników i akumulatorów 8 000 elektrycznych rowerów Vélib’, które jeżdżą po ulicach Paryża. Zaangażowanie Valeo w sektor e-rowerów obejmuje dostawę silników elektrycznych Valeo Cyclee™ i konserwację w obiegu zamkniętym innych istotnych komponentów stosowanych […]

Konkurs Valeo – wyniki

Dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie zorganizowanym przez MotoFocus we współpracy z Valeo. Do wygrania były atrakcyjne nagrody.

Nadeszła “moda” na regenerację – relacja z fabryki Valeo w Czechowicach-Dziedzicach

Regeneracja części zamiennych to jedna z najbardziej oczywistych, ale i najskuteczniejszych metod zmniejszania wpływu branży motoryzacyjnej na środowisko oraz redukcji śladu węglowego. Problemem rynku jest jednak, wciąż pokutujący, negatywny wizerunek części regenerowanych, kojarzący się kierowcom czy mechanikom z chałupniczo dokonywanymi naprawami zużytych elementów. Współczesna, fabryczna regeneracja części, czyli remanufacturing, to jednak coś zupełnie innego. Zaświadcza […]

Cena serwisu klimatyzacji w dużych i małych miastach – ta statystyka zaskakuje

W ogólnym założeniu mogłoby się wydawać, że ceny usług warsztatowych w dużych miastach są średnio wyższe niż te w małych miejscowościach. Przyglądając się bliżej statystykom można jednak dojść do ciekawych wniosków dotyczących funkcjonowania rynku. Wartymi obserwacji polami okazują się szczególnie usługi w zakresie diagnostyki oraz serwisu układów klimatyzacji samochodowej, napełnianych tzw. “nowym czynnikiem” R1234yf.

Valeo wprowadza nową gamę czujników temperatury spalin (EGT)

Valeo dąży do dywersyfikacji swojego szerokiego portfolio produktów. Realizując ten cel, tym razem firma prezentuje szeroką gamę nowych czujników EGT dla rynku części zamiennych.

Wtryskiwacze paliwa w ofercie Valeo Service

Ofertę Valeo Service na rynku części zamiennych zasiliła nowa gama wtryskiwaczy paliwa.

Konkurs Valeo – wyniki

Dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie, którego patronem została marka Valeo.

Bezprzewodowa ładowarka do samochodów elektrycznych

W dniach 8-12.01.2024 r. na targach CES 2024 w Las Vegas, Valeo po raz pierwszy zaprezentuje Ineez Air Charging – swoje rozwiązanie do bezprzewodowego ładowania pojazdów elektrycznych.

Valeo rozszerza ofertę FullPack DMF

Valeo powiększa swoją ofertę zestawów FullPack DMF, wprowadzając 25 nowych numerów części, obejmujących modele europejskie i azjatyckie.

Konkurs Valeo – WYNIKI

Dziękujemy za udział w konkursie organizowanym przez MotoFocus we współpracy z firmą Valeo. Aby wziąć w nim udział należało odpowiedzieć na trzy proste pytania. Do wygrania były atrakcyjne nagrody!

Valeo to francuski producent części samochodowych na rynek pierwotny (OE) oraz rynek wtórny (aftermarket). Valeo powstało w 1923 r. pod Paryżem, zaczynając od produkcji okładzin hamulcowych i tarcz sprzęgłowych. Przez kolejne dekady, oferta firmy dynamicznie się rozwijała, przez co jest dziś ona jednym z największych dostawców części samochodowych w Europie. W ofercie Valeo znajdziemy m.in. wycieraczki samochodowe, alternatory i rozruszniki, chłodnice i nagrzewnice, elementy systemu elektroniki samochodowej, klocki hamulcowe, elementy oświetlenia pojazdów, sprzęgła, akcesoria motoryzacyjne czy czujniki (np. w tym czujniki parkowania). Koncern Valeo posiada wiele fabryk w Europie, w tym cztery zakłady produkcyjne w Polsce – dwie fabryki w Skawinie oraz po jednym zakładzie w Czechowicach-Dziedzicach i Chrzanowie. Więcej informacji na temat firmy Valeo oraz jej produktów można znaleźć w artykułach z tej kategorii.