Menu

Valeo

Konkurs Valeo

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez MotoFocus we współpracy z firmą Valeo. Aby wziąć w nim udział należy odpowiedzieć na trzy proste pytania. Do wygrania są atrakcyjne nagrody!

Valeo Canopy – pierwsze wycieraczki zaprojektowane w celu redukcji emisji CO2

Valeo wprowadza na rynek Canopy – pierwsze wycieraczki zaprojektowane tak, aby niwelować negatywny wpływ na środowisko. Rozwiązanie to pozwala na redukcję emisji CO2 o 61% w porównaniu do większość wycieraczek dostępnych na rynku europejskim.

Valeo organizuje szkolenia dotyczące elektromobilności

Firma Valeo zaprasza na serię webinarów dotyczących pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Podczas spotkań, ekspert techniczny przybliży zagadnienia z tematyki elektromobilności.

Konkurs Valeo – wyniki

Znamy już wyniki konkursu zorganizowanego z okazji 100-lecia marki Valeo. Aby zagrać, należało prawidłowo odpowiedzieć na pytania oraz wykazać się kreatywnością na temat innowacji Valeo.

Valeo to francuski producent części samochodowych na rynek pierwotny (OE) oraz rynek wtórny (aftermarket). Valeo powstało w 1923 r. pod Paryżem, zaczynając od produkcji okładzin hamulcowych i tarcz sprzęgłowych. Przez kolejne dekady, oferta firmy dynamicznie się rozwijała, przez co jest dziś ona jednym z największych dostawców części samochodowych w Europie. W ofercie Valeo znajdziemy m.in. wycieraczki samochodowe, alternatory i rozruszniki, chłodnice i nagrzewnice, elementy systemu elektroniki samochodowej, klocki hamulcowe, elementy oświetlenia pojazdów, sprzęgła, akcesoria motoryzacyjne czy czujniki (np. w tym czujniki parkowania). Koncern Valeo posiada wiele fabryk w Europie, w tym cztery zakłady produkcyjne w Polsce – dwie fabryki w Skawinie oraz po jednym zakładzie w Czechowicach-Dziedzicach i Chrzanowie. Więcej informacji na temat firmy Valeo oraz jej produktów można znaleźć w artykułach z tej kategorii.