Menu

Valeo

Konkurs Valeo – jubileusz marki SWF – wyniki

Wiemy już, kto zwyciężył w konkursie, którego patronem została firma Valeo – właściciel marki wycieraczek SWF…

Valeo zdobywa nagrodę Automotive News PACE Award 2022

Firma Valeo została zdobywcą nagrody Automotive News PACE Award 2022. Tytuł wręczono podczas uroczystej ceremonii, która odbyła się 19 września. Valeo zostało nagrodzone za dwumasowe koło zamachowe wykonane w technologii Pendulum 2. generacji.

Nowe opakowania wycieraczek Valeo FIRST

Valeo zastępuje plastikowe opakowania wycieraczek ekonomicznej linii FIRST, opakowaniami wykonanymi z kartonu. Zmiana jest elementem strategii firmy, dążącej do osiągnięcia neutralności węglowej w całym procesie produkcyjnym.

Coraz bliżej Wielki Finał AP EXPERT 2022

9. edycja promocji AP EXPERT już przekroczyła półmetek. Uczestnicy sprawdzają swoją wiedzę w testach, a także wypatrują, co będzie na nich czekać w Wielkim Finale.

STELLANTIS wybrał system LiDAR Valeo

Stellantis wybrał LiDAR trzeciej generacji firmy Valeo do wyposażenia wielu modeli różnych marek należących do koncernu od 2024 roku. LiDAR SCALA 3 umożliwi pojazdom uzyskanie certyfikatu automatyzacji na poziomie trzecim, pozwalając kierowcom bezpiecznie zdjąć ręce z kierownicy i oderwać wzrok od drogi.

Konkurs Valeo – wyniki

Znamy już zwycięzców konkursu, którego patronem była firma Valeo.

AP EXPERT 2022 – drugi test wiedzy właśnie ruszył

1 maja został uruchomiony drugi z pięciu testów wiedzy on-line. Dostępny będzie przez pięć dni na platformie www.apexpert.pl dla zarejestrowanych uczestników. Jeżeli ktoś nie zdążył się jeszcze zarejestrować – wciąż można przystąpić do promocji.

Valeo to francuski producent części samochodowych na rynek pierwotny (OE) oraz rynek wtórny (aftermarket). Valeo powstało w 1923 r. pod Paryżem, zaczynając od produkcji okładzin hamulcowych i tarcz sprzęgłowych. Przez kolejne dekady, oferta firmy dynamicznie się rozwijała, przez co jest dziś ona jednym z największych dostawców części samochodowych w Europie. W ofercie Valeo znajdziemy m.in. wycieraczki samochodowe, alternatory i rozruszniki, chłodnice i nagrzewnice, elementy systemu elektroniki samochodowej, klocki hamulcowe, elementy oświetlenia pojazdów, sprzęgła, akcesoria motoryzacyjne czy czujniki (np. w tym czujniki parkowania). Koncern Valeo posiada wiele fabryk w Europie, w tym cztery zakłady produkcyjne w Polsce – dwie fabryki w Skawinie oraz po jednym zakładzie w Czechowicach-Dziedzicach i Chrzanowie. Więcej informacji na temat firmy Valeo oraz jej produktów można znaleźć w artykułach z tej kategorii.