Menu
Infomracje Części Technika Po godzinach
19.04 Malejące zyski w branży produkcji części motoryzacyjnych 19.04 Dlaczego warto stosować markowe czynniki chłodnicze? Jak uniknąć zakupu podróbki? Poradnik DENSO 19.04 Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych zmienia nazwę 19.04 Mariaż NEXUS i Stellantis – co z niego wyniknie? Wywiad z dyrektorem generalnym NEXUS, Gaëlem Escribe. 19.04 Jak rozwiązać problem z brakiem pracowników w branży automotive? Trzeba złamać stereotypy.

Aptiv

Aptiv przejmuje udziały producenta systemów wysokiego napięcia

Aptiv podpisuje ostateczną umowę w celu przejęcia dostawcy wysokonapięciowych szynoprzewodów i rozwiązań łączących. Przejęcie firmy Intercable Automotive Solutions poszerza portfolio rozwiązań systemów wysokiego napięcia Aptiv. Ogłoszona umowa dotyczy nabycia 85% udziałów w Intercable Automotive Solutions, spółce zależnej Intercable S.r.l. za 595 mln euro, z możliwością dokonania typowych korekt po zamknięciu.

Przednie radary w pojazdach – Aptiv chce je wyeliminować

Aptiv – firma, która jako pierwsza wprowadził do użytku radar przedni, ponad 20 lat temu, uważa, że istnieją mocne argumenty przemawiające za tym, aby producenci pojazdów wyeliminowali go z niektórych samochodów.

Aptiv przejmuje Wind River, producenta inteligentnego oprogramowania

Aptiv, globalna firma technologiczna, ogłosiła dziś przejęcie od TPG firmy Wind River, dostawcy inteligentnego oprogramowania brzegowego typu edge (czyli warstwy pośredniej między chmurą a urządzeniami IoT) za 4,3 mld USD.

W stronę autonomiczności transportu – wnioski z Kongresu SDCM

Autonomiczność pojazdów jest kolejnym trendem w świecie motoryzacji, który w ostatnich latach przybiera na sile. Polacy mają w tym swój duży wkład, ponieważ na terenie naszego kraju istnieją firmy, które zajmują się badaniami i wdrożeniem nowych technologii na europejskie i światowe drogi. Przyszłość transportu pod znakiem autonomiczności była tematem poruszonym podczas jednego z paneli dyskusyjnych […]

Wizyta w centrum badawczo-rozwojowym Aptiv w Krakowie

Jedno z najważniejszych centr badawczych producenta kluczowych rozwiązań dla automatyzacji jazdy i zaawansowanych systemów bezpieczeństwa znajduje się w Polsce. Podkrakowski obiekt Aptiv zazwyczaj jest zamknięty dla prasy. Przedstawiamy dziś zatem wyjątkowo ekskluzywny materiał.

Jazda autem bez trzymanki, czyli o samochodach autonomicznych

Samochody komunikujące się i jeżdżące bez angażowania kierowcy znaliśmy do tej pory tylko z filmów. To się zmieni. Codziennie w mediach branżowych można znaleźć informacje o pojazdach autonomicznych czyli takich, którym do jazdy nie jest potrzebna ani kierownica ani… kierowca. W przyszłości taki samochód sam pojedzie do serwisu czy też wróci z reklamacją w przypadku […]

Przemysł i nauka o przyszłości motoryzacji

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii wspólnie ze Stowarzyszeniem Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych oraz Polskim Związkiem Przemysłu Motoryzacyjnego zorganizowało V edycję konferencji „Motoryzacja-Przemysł-Nauka”. Konferencja odbyła się 11 grudnia 2018 roku w gmachu MPiT. Uczestnicy mogli w tym roku wysłuchać prezentacji na temat napędów wodorowych oraz pojazdów autonomicznych.

Delphi Technologies zakończyło podział na firmy Powertrain i Aftermarket

Delphi Technologies zakończyło podział na ukierunkowane oraz samodzielne firmy Powertrain i Aftermarket.

Aptiv i Lyft zaoferują podróż pojazdami autonomicznymi

Firmy Aptiv oraz Lyft ogłosiły współpracę, której celem jest zaprezentowanie podczas targów Consumer Electronics Show (CES) 2018 w Las Vegas pierwszego tego typu, w pełni zautomatyzowanego systemu przewozu pasażerów z punktu A do punktu B.

Restrukturyzacja Delphi po wejściu na giełdę

Delphi Technologies to nowa firma wydzielona z Delphi Automotive. Przedsiębiorstwo zadebiutowało na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, jego wartość oszacowano na 4,5 miliarda dolarów.

APTIV to jedna z największych w branży motoryzacyjnej firm technologicznych. Posiada 167 fabryk na całym świecie. W Polsce posiada trzy punkty produkcyjne, w tym globalne Centrum Techniczne pod Krakowem. Historia APTIV jako marki jest krótka – powstała ona w 2017 r. jako efekt podziału firmy Delphi Technologies na dwa działy – Delphi Technologies i Delphi Automotive, które przekształcono właśnie w APTIV – przedsiębiorstwo zajmujące się elektroniką motoryzacyjną i zaawansowanymi technologiami bezpieczeństwa. Firma produkuje rozwiązania dla producentów samochodów, pomagając im sprostać wymogom redukcji emisji CO2, intensywnie pracuje także nad rozwojem jazdy autonomicznej. W tym temacie duże znaczenie ma praca krakowskiego oddziału firmy i testy przeprowadzane na tamtejszym torze Smart Track. Więcej informacji na temat firmy APTIV można znaleźć w artykułach z tej kategorii.