Aptiv przejmuje udziały producenta systemów wysokiego napięcia

20 września 2022, 13:43

Aptiv podpisuje ostateczną umowę w celu przejęcia dostawcy wysokonapięciowych szynoprzewodów i rozwiązań łączących. Przejęcie firmy Intercable Automotive Solutions poszerza portfolio rozwiązań systemów wysokiego napięcia Aptiv. Ogłoszona umowa dotyczy nabycia 85% udziałów w Intercable Automotive Solutions, spółce zależnej Intercable S.r.l. za 595 mln euro, z możliwością dokonania typowych korekt po zamknięciu.

Firma Intercable Automotive Solutions z siedzibą w Bruneck we Włoszech z zakładami produkcyjnymi w Europie i Azji jest specjalizuje się w dziedzinie dystrybucji energii wysokiego napięcia i technologii połączeń o wysokiej precyzji. Z szacowaną sprzedażą na poziomie ponad 250 milionów euro w 2022 r. firma projektuje i produkuje rozwiązania, które odpowiadają na wyzwania związane z elektryfikacją pojazdów. Ich portfolio produktów obejmuje siedem generacji technologii szynoprzewodów wysokiego napięcia, półprzewodnikowe centralki elektryczne, systemy połączeń ogniw baterii i inne rozwiązania w zakresie dystrybucji energii wysokiego napięcia. Wykorzystując wysoce zautomatyzowane procesy produkcyjne Intercable, innowacyjne projekty produktów i strategiczne relacje z kluczowymi europejskimi producentami pojazdów samochodowych w branży motoryzacyjnej, Aptiv wzmocni swoją pozycję światowego lidera w dziedzinie systemów architektury pojazdów.

– Intercable Automotive Solutions doskonale wpisuje się strategicznie w segment rozwiązań Signal & Power Solutions firmy Aptiv. Połączenie wzmacnia naszą pozycję jako dostawcy pełnego systemu dla producentów pojazdów elektrycznych. Ponadto zróżnicowana technologia projektowania i możliwości produkcyjne Intercable umożliwiają bardziej wydajną i opłacalną operację montażu pojazdów dla naszych klientów – powiedział Kevin Clark, prezes i dyrektor generalny Aptiv.

– Cieszymy się z powodu nowych możliwości. Połączenie sił z Aptiv umożliwi nam udostępnienie naszych zaawansowanych produktów i technologii klientom na całym świecie, wykorzystując ich rozległą skalę i globalny zasięg – powiedział dyrektor generalny Intercable, Klaus Mutschlechner, który będzie nadal kierował Intercable Automotive Solutions w swojej obecnej roli.

Rodzina Mutschlechner, która założyła Intercable w 1972 r., zachowa 15% udziałów własnościowych w firmie.

Transakcja podlega zatwierdzeniu przez organy regulacyjne i innym zwyczajowym warunkom zamknięcia i oczekuje się, że zostanie sfinalizowana przed końcem 2022 roku. Po zakończeniu transakcji Intercable Automotive będzie działać jako samodzielna jednostka biznesowa w segmencie Signal & Power Solutions Aptiv. Oczekuje się, że transakcja przyniesie wzrost wskaźnika EPS już w 2023 roku (Earning Per Share).

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!