Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
19.07 Ozonator od znanego producenta z certyfikatem biobójczości 19.07 Wentylatory chłodnicy – nowa grupa produktów w ofercie dostawcy 18.07 Nowy, odnawialny materiał do opon, który może zastąpić sadzę 18.07 Inter Cars z nową strategiczną współpracą 18.07 Nowe czujniki od znanego producenta. Teraz też do pojazdów hybrydowych.

Turbo-Tec

Remanufacturing zbiorników układu SCR. Czym różni się od regeneracji?

Regeneracja części samochodowych jest praktyką stosowaną w głównej mierze wobec złożonych podzespołów, których zakup nowych jest niemożliwy lub bardzo drogi. W ostatnim czasie coraz częściej mówi się o regeneracji w kontekście ekologii. Polska firma Turbo-Tec zaznacza, że proces, który przeprowadza na zbiornikach SCR, nie jest regeneracją a remanufacturingiem. Czyli czym?

Regeneracja układu SCR – czy jest możliwa? Pytamy eksperta.

Układ SCR (układ selektywnej redukcji katalitycznej) uznawany jest za jeden z najbardziej kłopotliwych i najdroższych w naprawie. Często, tak samo jak filtry DPF/FAP, nazywany jest przekleństwem współczesnych silników diesla. Jednak w ostatnich latach pojawiło się rozwiązanie – regeneracja układu SCR. W naszym kraju można skorzystać z oferty kilku firm, które zajmują się regenerowaniem tych układów. […]