Menu
Infomracje Części Technika Po godzinach
19.04 Malejące zyski w branży produkcji części motoryzacyjnych 19.04 Dlaczego warto stosować markowe czynniki chłodnicze? Jak uniknąć zakupu podróbki? Poradnik DENSO 19.04 Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych zmienia nazwę 19.04 Mariaż NEXUS i Stellantis – co z niego wyniknie? Wywiad z dyrektorem generalnym NEXUS, Gaëlem Escribe. 19.04 Jak rozwiązać problem z brakiem pracowników w branży automotive? Trzeba złamać stereotypy.

carVertical

Te samochody częściej biorą udział w wypadkach. Dane nie zaskakują.

Wypadki drogowe, są niestety szarą codziennością. Biorą w nich udział zarówno małe, jak i duże samochody z mocnymi i słabymi silnikami. Za wypadki najczęściej odpowiadają jednak nie samochody tylko osoby za kółkiem. Kierowcy, których samochodów częściej uczestniczą w wypadkach?

Skąd sprowadzać samochody a jakich państw unikać? Analiza raportu.

To oczywiste, że handel indywidualnie sprowadzanymi samochodami zawsze jest bardziej ryzykowny od handlu samochodami pochodzącymi z polskiej sieci sprzedaży. Okazuje się jednak, że skala tego ryzyka zależy od kraju.

Luksusowe samochody częściej padają celem złodziei. Jaka marka jest kradziona najczęściej?

Kradzieże samochodów są i będą źródłem dochodu dla wielu. Pierwsze trzy miejsca w rankingu najczęściej kradzionych samochodów zajmują modele jednej marki. W pierwszej 10 poza samochodami osobowymi znalazł się także jeden dostawczak. Przy zakupie jakich samochodów warto sprawdzić czy nie kupujemy kradzionego egzemplarza?

Drugie życie samochodów taksówkarskich

Niektórzy sprzedawcy próbują ukryć fakt, że oferowany samochód był taksówką. carVertical podpowiada, jak zdemaskować takie przypadki i odpowiada na pytanie czy faktycznie używane auta po taksówkach są gorsze od tych eksploatowanych prywatnie.

Przychody carVertical w 2022 roku

Mimo tej trudnej sytuacji rynkowej dostawca danych o historii pojazdów używanych – carVertical – zdołał wykazać wzrost przychodów w 2022 r.

Usterki występujące przy konkretnym przebiegu auta

Czasami lepiej kupić samochód z nieco wyższym przebiegiem, ale po dużym przeglądzie niż auto z niższym, ale np. przed kosztowną wymianą rozrządu. Właśnie z tego powodu ważniejsze od stanu licznika są wpisy w książce serwisowej. Firma carVertical wskazuje na co zwrócić uwagę, ale przestrzega – na rynku fałszowane są zarówno przebiegi jak też książki serwisowe, […]

Wysokie odszkodowania za drobne naprawy powypadkowe

Wysoka cena wypłaconego odszkodowania, sugeruje bardzo poważne naprawy powypadkowe. Takie informacje, choć bardzo istotne, mogą być mylnie interpretowane.