Menu

BILSTEIN

Bilstein wprowadził zawieszenie gwintowane do nowego VW Multivana

Najnowsza generacja vanów VW T7 charakteryzuje się nie tylko nowoczesną technologią, ale także niezwykle udanym designem. Nowy Multivan przekonuje także jako „samochód słuchający kierowcy”, do którego Bilstein wprowadził zawieszenie gwintowane EVO S.

Bilstein szkoli uczniów szkół zawodowych

Producent zawieszeń samochodowych, Bilstein, przeprowadza szkolenia dla uczniów szkół zawodowych i profilowych – mechanicznych. Są one dopasowane do potrzeb i możliwości lokalnych placówek oświatowych i pozostają w zgodzie z ramowym programem nauczania. W ostatnim czasie eksperci Bilstein odwiedzili Siedlce i Przeworsk.

Sprawdziliśmy czy da się „poczuć różnicę” – relacja z wydarzenia BILSTEIN

Na Torze Modlin zebrała się zwycięska grupa mechaników, którzy wygrali w quizie BILSTEIN możliwość doświadczenia różnic między samochodami ze standardowymi amortyzatorami a ich usportowioną odmianą B6. My również mieliśmy okazję sprawdzić, czy wybór amortyzatorów BILSTEIN B6 jest zasadny oraz w jakich przypadkach można rzeczywiście „poczuć różnicę”.

Aktywne zawieszenie BILSTEIN na szkoleniu Repxpert

Marka BILSTEIN kontynuuje współpracę z firmą Schaeffler. Także w tym roku dodatkowym bonusem dla polskich mechaników będzie cykl szkoleń on-line prowadzonych w ramach programu Repxpert.

Regeneracja zawieszenia pneumatycznego – opłaca się?

Specjaliści z BIilstein przeanalizowali opłacalność przeprowadzenia fabrycznej regeneracji zawieszenia pneumatycznego. W drugim wariancie sprawdzono na czym polegał ten proces w zakupionych na rynku amortyzatorach.

Nierozerwalny duet – amortyzator i sprężyna

Uzupełnieniem oferty amortyzatorów BILSTEIN, zarówno z serii Replacement i Performance, są sprężyny B3. Warto sprawdzić ich stan techniczny podczas serwisowania zawieszenia czy wymiany zużytych elementów.

Układ pomiędzy kierowcą a serwisem w kwestii amortyzatorów

Każdy właściciel auta stara się optymalizować koszty eksploatacji, a warsztat szuka sposobów na generowanie zysków z prowadzonej działalności. Eksperci z BILSTEIN Academy przekonują na przykładzie amortyzatorów, że można połączyć oba założenia, by osiągnąć obopólną korzyść.

BILSTEIN poszerza wybór części do Mercedesa Klasy C W205

Od czterech dekad Klasa C to jeden z bestsellerowych modeli Mercedesa. BILSTEIN wprowadza do oferty na aftermarket szereg referencji do czwartej generacji tego modelu z oznaczeniem fabrycznym W205.

BILSTEIN to niemiecka firma, powołana do życia w latach 70. XIX w. Firma zaczynała jednak od produkcji okuć okiennych, a w branżę motoryzacyjną zaangażowała się dopiero w latach 20. XX w. Produkowano wtedy zderzaki i podnośniki. Amortyzatory, z których firma jest znana dziś, są konceptem, który narodził się w umysłach inżynierów marki BILSTEIN w latach 50. Obecnie amortyzatory i sprężyny zawieszenia marki BILSTEIN uchodzą za jedne z najlepszych produktów na rynku, zbierając pozytywne opinie kierowców. Znaczna część oferty firmy dedykowana jest samochodom sportowym lub tuningowanym. Więcej informacji na temat aktualnej oferty BILSTEIN można znaleźć w powyższych artykułach.