Menu

BILSTEIN

Przy torze Nürburgring powstało centrum testowe ważnego producenta części

W ramach rozwoju niemiecka firma otworzyła nową lokalizację w Meuspath, bezpośrednio przy torze Nürburgring. 7-stanowiskowe zaplecze zapewnia idealne warunki do testowania nowych rozwiązań i analizowania ich wpływu na właściwości jezdne.

Uszkodzone łożysko kolumny amortyzatora – nie bagatelizuj tego problemu!

Łożyska kolumny McPhersonaą mogą wydawać się niepozorne, ale mają ogromny wpływ na zachowanie samochodu podczas jazdy. W znacznym stopniu odpowiadają za bezpieczeństwo prowadzenia – mają decydujący wpływ na zachowanie pojazdu podczas kierowania. Akademia BILSTEIN zaleca zatem regularne oględziny tych elementów.

Czy ustawiać geometrię po wymianie amortyzatora?

Pomiar geometrii zawieszenia wykonuje się najczęściej wtedy, gdy wykonywane były poważniejsze naprawy zawieszenia lub podwozia – na przykład po naprawie powypadkowej. Ale czy to wystarczy?

Obniżenie prześwitu i poprawa właściwości jezdnych w BMW E46

Dla wielu fanów bawarskiej marki, BMW E46 jest najpiękniejszą ze wszystkich generacji serii 3. Nie wszyscy wiedzą, ale przy projektowaniu tego modelu miał już swój udział Chris Bangle. Dobrze zachowane egzemplarze wciąż przyciągają wzrok. Cieszą się także sporym zainteresowaniem miłośników tuningu. Firma BILSTEIN oferuje sportowe zawieszenie do tego modelu, które ma sprawić, że E46 będzie […]

Zawieszenia sportowe i gwintowane firmy BILSTEIN dla BMW serii 1, 3 i 5

Samochody BMW słyną z wyjątkowej precyzji prowadzenia i nieprzeciętnej dynamiki. Montaż sportowego zawieszenia, w tym gwintowanego, poprawi prezencję BMW, a także zmniejszy przechyły nadwozia na zakrętach. W efekcie można jeszcze bardziej zwiększyć sportowy potencjał bawarskich modeli. Propozycje takich rozwiązań można znaleźć w ofercie Bilstein, m.in. BILSTEIN B12 czy gwintowane BILSTEIN B16 i BILSTEIN EVO T1 […]

Rozwiązanie poprawiające prowadzenie samochodów kempingowych

Współczesne, fabrycznie nowe kampery kosztują zwykle od 300 do 400 tys. zł.  Marka Bilstein zwraca uwagę, że właściwości jezdne nie są mocną stroną tego typu pojazdów. Producent proponuje Amortyzatory Bilstein B6 Camper Advanced, które mają poprawić prowadzenie auta kempingowego, bezpieczeństwo, a także komfort jazdy.

Producent amortyzatorów obchodzi 150-lecie

Założona w 1873 roku firma początkowo zajmowała się produkcją okuć okiennych, a od 1954 roku zajmuje się projektowaniem amortyzatorów – zarówno do samochodów osobowych jak i zastosowań specjalnych. Dziś BILSTEIN jest jednym z największych  producentów amortyzatorów na świecie, z sześcioma lokalizacjami i produkcją na poziomie około 13 milionów amortyzatorów rocznie.

Bilstein przeprowadził szkolenia dla młodych mechaników

Technologia w branży motoryzacyjnej rozwija się szybko i żeby za nią nadążyć,  niezbędne są szkolenia. Jedną z firm, która aktywnie uczestniczy w przekazywaniu najnowszej wiedzy młodym adeptom mechaniki, jest Bilstein. W ostatnim czasie eksperci marki odwiedzili szkoły w Iławie i Olsztynie.

MotoFocus TV: Jak sprawdzać amortyzatory samochodowe? Kiedy wymieniać i na jakie?

Gościem najnowszego odcinka MotoFocus TV był Andrzej Wojciech Buczek, specjalista techniczny, który wie wszystko o amortyzatorach samochodowych. Reprezentujący markę BILSTEIN specjalista opowiedział m.in. o wynikach ogólnopolskiego testu amortyzatorów, metodach diagnozowania stanu amortyzatorów czy trendach i innowacjach w tym sektorze rynku.

Czy kontrola geometrii zawieszenia po wymianie amortyzatorów jest konieczna?

Kontrola geometrii zawieszenia jest zalecana zawsze po ingerencji mechanika w elementy, które są za nią odpowiedzialne. To, czy wymiana amortyzatorów będzie tego typu naprawą czy nie, zależy w dużej mierze od konstrukcji danego pojazdu. Bilstein wyjaśnia tę istotną kwestię.

BILSTEIN to niemiecka firma, powołana do życia w latach 70. XIX w. Firma zaczynała jednak od produkcji okuć okiennych, a w branżę motoryzacyjną zaangażowała się dopiero w latach 20. XX w. Produkowano wtedy zderzaki i podnośniki. Amortyzatory, z których firma jest znana dziś, są konceptem, który narodził się w umysłach inżynierów marki BILSTEIN w latach 50. Obecnie amortyzatory i sprężyny zawieszenia marki BILSTEIN uchodzą za jedne z najlepszych produktów na rynku, zbierając pozytywne opinie kierowców. Znaczna część oferty firmy dedykowana jest samochodom sportowym lub tuningowanym. Więcej informacji na temat aktualnej oferty BILSTEIN można znaleźć w powyższych artykułach.