Menu

AVA

AVA Cooling na targach Automechanika 2022

W tym roku w standardowej, dobrze znanej formie AVA Cooling będzie obecna na targach Automechanika we Frankfurcie.

Rdzenie na wymiar AVA Quality Cooling w technologii lutowania próżniowego

Firma AVA rozszerzyła swoją ofertę o kilka modeli chłodnic i gamę rdzeni do chłodnic wykonywanych z elementów aluminiowych łączonych ze sobą za pomocą technologii lutowania próżniowego (Vacuum Brazing Process).

„Integracja z Nissensem to dla nas krok w przód, nie znikniemy z rynku” – wywiad z Bogdanem Szymanowskim, prezesem zarządu AVA CEE

Przejęcie przez firmę Nissens części spółki AVA Cooling było jedną z najgłośniejszych transakcji na rynku motoryzacyjnym w ubiegłym roku. Po kilku miesiącach od tego zdarzenia, postanowiliśmy zapytać szefa europejskich struktur AVA o to, jak przebiega integracja oraz, jaki plan wobec jego firmy ma nowy właściciel.

Przejęcie AVA Cooling przez Nissens – komentarz dyrektora spółki AVA

Pod koniec listopada poinformowaliśmy o planach przejęcia części spółek AVA Cooling przez firmę Nissens. Przejęte zostaną spółki: AVA w krajach Beneluksu, AVA w Europie Środkowej i Wschodniej (Polska), AVA w Wielkiej Brytanii i AVA w Danii. Transakcję skomentował Bogdan Szymanowski – Dyrektor Operacyjny Grupy AVA.

Nissens przejmuje część firmy AVA Cooling

Przed nami duża fuzja na rynku specjalistów w zakresie motoryzacyjnych układów chłodzenia. Duńska firma Nissens poinformowała o planach przejęcia części spółki AVA Cooling, której dotychczasowym właścicielem była firma Enterex International Limited Group.

Nowa strona internetowa Ava Quality Cooling

Firma Ava Quality Cooling poinformowała o zakończeniu prac nad nową stroną internetową.

„Chcemy wybudować fabrykę w Polsce” – wywiad z przedstawicielami koncernu AVA

W Niepołomicach została otwarta polska siedziba firmy AVA CEE, czyli środkowo-wschodnioeuropejskiego działu międzynarodowego giganta z branży systemów termicznych w motoryzacji. Wykorzystaliśmy tę okazję, aby zadać kilka pytań Windsorowi Wongowi, prezesowi grupy Enterex oraz Bogdanowi Szymanowskiemu, dyrektorowi operacyjnemu grupy AVA.

Konkurs AVA Quality Cooling – wyniki Konkurs

Konkurs AVA Quality Cooling – wyniki

Znamy już zwycięzców konkursu, którego sponsorem była firma AVA Quality Cooling. Prezentujemy także prawidłowe odpowiedzi na konkursowe pytania.

Firma AVA to międzynarodowy dostawca części układów chłodzenia silników oraz układu klimatyzacji. Założone w 1967 r. przedsiębiorstwo wywodzi się z kontynentu azjatyckiego, jednak intensywnie działa także w Europie – m.in. za sprawą przejęcia części spółki AVA Cooling przez duńską firmę Nissens. Pozostałe udziały firmy posiada koncern Enterex International Limited Group. Założona w 2009 roku spółka AVA CEE (poprzednio Highway International) zajmuje się dystrybucją produktów chłodniczych w Europie Środkowej i Wschodniej oraz jest jednym ze światowych dystrybutorów TitanX – wytwórcy OE produktów dla samochodów ciężarowych. Więcej informacji na temat AVA oraz jej działalności znajduje się w powyższych artykułach.