Przejęcie AVA Cooling przez Nissens – komentarz dyrektora spółki AVA

, 9 grudnia 2020, 9:33

Pod koniec listopada poinformowaliśmy o planach przejęcia części spółek AVA Cooling przez firmę Nissens. Przejęte zostaną spółki: AVA w krajach Beneluksu, AVA w Europie Środkowej i Wschodniej (Polska), AVA w Wielkiej Brytanii i AVA w Danii. Transakcję skomentował Bogdan Szymanowski – Dyrektor Operacyjny Grupy AVA.

– Połączenie z Nissens postrzegamy jako wielką szansę dla całej Grupy AVA na dalszy rozwój na niezależnym rynku wtórnym. Bardzo silna struktura i kondycja finansowa naszych duńskich partnerów i właścicieli była jednym z kluczowych warunków przejęcia. Stwarza to również bardzo obiecujące perspektywy na przyszłość i stabilność, która z pewnością wpłynie pozytywnie na naszą działalność. Co więcej, dobrze zorganizowany i efektywny system łańcucha dostaw Nissens, z jego silną logistyką i ugruntowaną obecnością w całej Europie, jest kolejnym ważnym aspektem, który chętnie wykorzystamy.

Cieszymy się na współpracę pod nowym, silnym i dynamicznym kierownictwem i dołożymy wszelkich starań, aby rozpoczęty już proces integracji nie wpłynął w żaden sposób na codzienną współpracę klientów z lokalnymi oddziałami AVA – powiedział Bogdan Szymanowski – Dyrektor Operacyjny Grupy AVA.

Według zapowiedzi obu stron transakcji, marka AVA zostanie utrzymana na rynku części.

Więcej informacji na temat transakcji można znaleźć tutaj.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Bogdan, 11 grudnia 2020, 11:33 3 0

coś słabo idzie wam, dyrektorze ?

Odpowiedz

kapiszon w onucach, 14 grudnia 2020, 15:31 20 0

jak to mowia "kot spada zawsze na 4 łapy"

Odpowiedz