Menu

Varta

XII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników – ruszają zapisy

Można już zgłaszać swój akces do XII edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Finały odbędą się podczas Poznań Motor Show w dniach 30 marca – 2 kwietnia 2023 r.

Zimowe awarie akumulatorów powoduje… upalne lato

Tegoroczne upalne lato w znacznym stopniu przyczyni się do zimowych awarii akumulatorów. W poprzednich latach niesprawne akumulatory 12 V odpowiedzialne były za ponad połowę awarii powodujących unieruchomienie pojazdu na drodze. Dotyczy to zarówno pojazdów z silnikiem spalinowym, jak i nowoczesnych pojazdów z napędem elektrycznym. Dlatego też firma Clarios zaleca kierowcom wizytę w najbliższym warsztacie i sprawdzenie […]

Kalendarz Inter Cars na rok 2023 – znamy szczegóły

Inter Cars opublikował pierwsze plansze odnoszące się do wyczekiwanej przez klientów publikacji. Kalendarz na 2023 rok jest już gotowy i niedługo trafi do mechaników i partnerów biznesowych dystrybutora.

Niewłaściwy dobór akumulatora w samochodzie – co się może stać?

Czy można zamontować akumulator samochodowy o mniejszej albo o większej pojemności niż zaleca to producent samochodu? Czy warto zwracać uwagę na biegunowość w akumulatorze, zalecaną przez producenta auta? O odpowiedź na najtrudniejsze pytania poprosiliśmy eksperta ze znanej firmy, produkującej akumulatory.

proPoints – wspólny program lojalnościowy marek HELLA, NGK SPARK PLUG, ZF i VARTA

ZF [pro]Points, należący do tej pory do ZF Aftermarket, będzie kontynuowany w nowej odsłonie jako program lojalnościowy proPoints. Projekt ten to owoc współpracy czterech partnerów – firm HELLA, NGK SPARK PLUG, ZF i VARTA. Nowy program umożliwi zbieranie punktów za zakupy produktów 9 marek produktowych i będzie w pełni zautomatyzowany, a katalog nagród znacznie wzbogacony. […]

Clarios reaguje na cele klimatyczne UE nową ofertą Varty

Celem UE jest zmniejszenie, w porównaniu z 2021 r, do 2030 r. o 40% emisji CO2 pochodzącej z pojazdów. Oznacza to, że firmy motoryzacyjne będą musiały produkować pojazdy zeroemisyjne i pojazdy o emisji poniżej 50 g/km CO2. Dlatego, jak szacuje wiedeński Instytut Badań Zaawansowanych (IHS), już w 2025 r. prawie jedna trzecia nowo rejestrowanych pojazdów […]

Coraz bliżej Wielki Finał AP EXPERT 2022

9. edycja promocji AP EXPERT już przekroczyła półmetek. Uczestnicy sprawdzają swoją wiedzę w testach, a także wypatrują, co będzie na nich czekać w Wielkim Finale.

VARTA to niemiecki producent akumulatorów i baterii, działający na rynku od 1887 r., a od 1962 r. pod docelową nazwą VARTA. Obecnie marka wchodzi w skład portfolio koncernu Clarios. Wcześniej znajdowała się w rękach koncernu Johnson Controls. Jest jednym z liderów światowego rynku akumulatorów samochodowych, dostarczając swoje produkty na pierwszy montaż (OE) oraz na rynek wtórny (aftermarket). Zatrudnia ponad 16 tys. pracowników w wielu krajach świata. Najpopularniejsze produkty marki VARTA to akumulatory z linii Black, Blue oraz Silver, które zbierają pozytywne opinie użytkowników. VARTA dostarcza zarówno standardowe akumulatory kwasowo-ołowiowe jak i baterie wykonane w technologii EFB oraz AGM, zdolne do współpracy z samochodowymi systemami Start-Stop. Więcej informacji na temat firmy VARTA można znaleźć w powyższych artykułach.