Menu
Infomracje Części Technika Po godzinach
17.04 Konkurs Hengst 17.04 Ewolucja w Klimatyzacji Samochodowej: urządzenia WAECO na R456a czyli zamiennik dla R134a oraz rozwiązania do obsługi R744. 17.04 Jedna, kilka czy wiele marek? Jak naprawiają europejskie warsztaty. 17.04 Powszechne przyczyny awarii czujników NOx 17.04 Kontynuacja czy rewolucja? Wywiad z nowym prezesem spółki LUMAG.

Varta

VARTA podsumowuje XIII edycję Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

W pierwszy weekend kwietnia odbyły się finały Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników podczas Poznań Motor Show. Jedną z firm, które przygotowały konkurencje konkursowe była VARTA. Jak oceniają oni tegoroczną edycję?

Akumulatory rozruchowe w samochodach elektrycznych często ulegają usterkom. Dlaczego?

W 2022 r. tylko w samych Niemczech pomoc drogowa ADAC została wezwana do ponad 3,4 miliona awarii samochodów. W 43,2% przypadków przyczyną była awaria akumulatora 12V. Zgodnie z danymi ADAC, w samochodach elektrycznych problem ten dotyczył nawet… 55,6% przypadków.

Testowanie i/lub wymiana akumulatora w samochodzie – MotoFocus TV

Awaria akumulatora to najczęstszy powód interwencji pomocy drogowej. Co zrobić, by zmniejszyć ryzyko wystąpienia tego typu problemu? Między innymi na to pytanie odpowiada ekspert techniczny marki VARTA (Clarios), Adam Potępa.

MotoFocus TV: Awarie akumulatorów – jakie są ich najczęstsze przyczyny?

W kolejnym odcinku programu MotoFocus TV mierzymy się z tematem najczęstszych usterek akumulatorów kwasowo-ołowiowych w pojazdach. Jakie są ich przyczyny? Do tablicy został wywołany ekspert techniczny marki VARTA (Clarios), Adam Potępa. Zachęcamy do obejrzenia całego materiału.

Clarios mianuje nowego Dyrektora Finansowego

Clarios, producent m.in. akumulatorów marki Varta, mianował Helmuta Zodla na stanowisko Dyrektora Finansowego. Zodl dołączy do kadry kierowniczej firmy w dniu 1 września 2023 r. Nominacja umożliwi wzmocnienie kierownictwa finansowego oraz strategicznego kierunku działalności Clarios z myślą o przyszłym rozwoju firmy.

VARTA na poznańskich finałach XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

Podczas finałów XII Mistrzostw Mechaników w Poznaniu swoją wiedzą o akumulatorach, ich diagnostyce, eksploatacji i montażu dzielili się eksperci VARTA.

O motoryzacji bez cenzury – jedenasty odcinek podcastu Warsztatowiec.info

W nowym odcinku swojego podcastu, redaktorzy portalu Warsztatowiec.info poruszają temat akumulatorów rozruchowych i ich doboru, a także zastanawiają się, dlaczego naprawy pokolizyjne samochodów elektrycznych są tak drogie i co z tego wyniknie w przyszłości?

VARTA to niemiecki producent akumulatorów i baterii, działający na rynku od 1887 r., a od 1962 r. pod docelową nazwą VARTA. Obecnie marka wchodzi w skład portfolio koncernu Clarios. Wcześniej znajdowała się w rękach koncernu Johnson Controls. Jest jednym z liderów światowego rynku akumulatorów samochodowych, dostarczając swoje produkty na pierwszy montaż (OE) oraz na rynek wtórny (aftermarket). Zatrudnia ponad 16 tys. pracowników w wielu krajach świata. Najpopularniejsze produkty marki VARTA to akumulatory z linii Black, Blue oraz Silver, które zbierają pozytywne opinie użytkowników. VARTA dostarcza zarówno standardowe akumulatory kwasowo-ołowiowe jak i baterie wykonane w technologii EFB oraz AGM, zdolne do współpracy z samochodowymi systemami Start-Stop. Więcej informacji na temat firmy VARTA można znaleźć w powyższych artykułach.