Menu

Varta

VARTA na poznańskich finałach XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

Podczas finałów XII Mistrzostw Mechaników w Poznaniu swoją wiedzą o akumulatorach, ich diagnostyce, eksploatacji i montażu dzielili się eksperci VARTA.

O motoryzacji bez cenzury – jedenasty odcinek podcastu Warsztatowiec.info

W nowym odcinku swojego podcastu, redaktorzy portalu Warsztatowiec.info poruszają temat akumulatorów rozruchowych i ich doboru, a także zastanawiają się, dlaczego naprawy pokolizyjne samochodów elektrycznych są tak drogie i co z tego wyniknie w przyszłości?

XII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników – ruszają zapisy

Można już zgłaszać swój akces do XII edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Finały odbędą się podczas Poznań Motor Show w dniach 30 marca – 2 kwietnia 2023 r.

Zimowe awarie akumulatorów powoduje… upalne lato

Tegoroczne upalne lato w znacznym stopniu przyczyni się do zimowych awarii akumulatorów. W poprzednich latach niesprawne akumulatory 12 V odpowiedzialne były za ponad połowę awarii powodujących unieruchomienie pojazdu na drodze. Dotyczy to zarówno pojazdów z silnikiem spalinowym, jak i nowoczesnych pojazdów z napędem elektrycznym. Dlatego też firma Clarios zaleca kierowcom wizytę w najbliższym warsztacie i sprawdzenie […]

Kalendarz Inter Cars na rok 2023 – znamy szczegóły

Inter Cars opublikował pierwsze plansze odnoszące się do wyczekiwanej przez klientów publikacji. Kalendarz na 2023 rok jest już gotowy i niedługo trafi do mechaników i partnerów biznesowych dystrybutora.

Niewłaściwy dobór akumulatora w samochodzie – co się może stać?

Czy można zamontować akumulator samochodowy o mniejszej albo o większej pojemności niż zaleca to producent samochodu? Czy warto zwracać uwagę na biegunowość w akumulatorze, zalecaną przez producenta auta? O odpowiedź na najtrudniejsze pytania poprosiliśmy eksperta ze znanej firmy, produkującej akumulatory.

VARTA to niemiecki producent akumulatorów i baterii, działający na rynku od 1887 r., a od 1962 r. pod docelową nazwą VARTA. Obecnie marka wchodzi w skład portfolio koncernu Clarios. Wcześniej znajdowała się w rękach koncernu Johnson Controls. Jest jednym z liderów światowego rynku akumulatorów samochodowych, dostarczając swoje produkty na pierwszy montaż (OE) oraz na rynek wtórny (aftermarket). Zatrudnia ponad 16 tys. pracowników w wielu krajach świata. Najpopularniejsze produkty marki VARTA to akumulatory z linii Black, Blue oraz Silver, które zbierają pozytywne opinie użytkowników. VARTA dostarcza zarówno standardowe akumulatory kwasowo-ołowiowe jak i baterie wykonane w technologii EFB oraz AGM, zdolne do współpracy z samochodowymi systemami Start-Stop. Więcej informacji na temat firmy VARTA można znaleźć w powyższych artykułach.