Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
12:01 Ozonator od znanego producenta z certyfikatem biobójczości 10:48 Wentylatory chłodnicy – nowa grupa produktów w ofercie dostawcy 18.07 Nowy, odnawialny materiał do opon, który może zastąpić sadzę 18.07 Inter Cars z nową strategiczną współpracą 18.07 Nowe czujniki od znanego producenta. Teraz też do pojazdów hybrydowych.

Nokian

Nowy, odnawialny materiał do opon, który może zastąpić sadzę

Nokian Tyres oraz UPM – ekspert w dziedzinie produkcji biomateriałów, nawiązały współpracę w celu zwiększenia zrównoważonego rozwoju w branży oponiarskiej. Wprowadzą pierwszą oponę koncepcyjną wykonaną z nowego materiału odnawialnego, który potencjalnie może zastąpić znaczną część sadzy obecnie stosowanej w produkcji opon.

Nokian wprowadza na rynek nową linię opon

Nokian wprowadza do swojej oferty nowe opony letnie i całoroczne. Wszystkie warianty opon zostały sprawdzone w ośrodkach testowych firmy, producent zapewnia, że oferują one komfort podczas jazdy i wysoki poziom bezpieczeństwa.

ELECTRIC FIT™ – specjalne oznaczenie opon do samochodów elektrycznych wprowadzone przez producenta

Aby pomóc w doborze ogumienia do coraz liczniej spotykanych na rynku samochodów elektrycznych, jeden z producentów opon wprowadza specjalne oznaczenie. Będzie ono świadczyć o kompatybilności danego modelu opony z EV (electric vehicles).

Firma Nokian Tyres rozpoczęła prace nad nową fabryką opon o zerowej emisji CO2

11 maja firma Nokian Tyres rozpoczęła prace nad nowym zakładem produkującym opony do samochodów osobowych. Fabryka będzie zlokalizowana w rumuńskiej miejscowości Oradea. Będzie to również pierwsza w branży oponiarskiej fabryka o zerowej emisji CO2. Na uroczystości obecni byli wysocy rangą urzędnicy z Rumunii. Rozpoczęcie produkcji opon w zakładzie jest planowane na rok 2025. Fabryka będzie […]

Nokian nagradza za gumę z resztek kory brzozowej

Znalezienie nowych rozwiązań pozwalających na uzyskanie opon opracowanych w bardziej zrównoważony sposób było celem firmy Nokian Tyres, która uruchomiła wyzwanie pod hasłem “FAST RACE, BIG CHANGE”. Było ono skierowane do przedsiębiorstw, studentów i naukowców.

Nokian Tyres plc zainwestuje w całkowicie nową fabrykę w Rumunii

Zarząd spółki Nokian Tyres podjął decyzję o inwestycji w nową fabrykę opon dla samochodów osobowych w Rumunii. Nowa fabryka, budowana od podstaw, znajdować się będzie w Oradei na północnym zachodzie Rumunii, niedaleko granicy węgierskiej.

Nokian Tyres zaczyna kontrolowane wyjście z Rosji

Zarząd Nokian Tyres podjął decyzję o kontrolowanym wycofaniu się z rynku rosyjskiego. Ze względu na wojnę w Ukrainie i zaostrzające się sankcje, kontynuowanie działalności w Rosji przez Nokian Tyres plc nie jest już wykonalne ani możliwe do utrzymania.

Nokian Tyres przenosi produkcję opon z Rosji do Finlandii i USA

Fiński producent opon Nokian Tyres poinformował w oświadczeniu o przeniesieniu linii produkcyjnych z Rosji do Finlandii i Stanów Zjednoczonych. Ma to być krok wyprzedzający sankcje nałożone na Federację Rosyjską za prowadzenie wojny z Ukrainą.

Nokian przedstawił nową linię opon zimowych Hakkapeliitta R5

Nokian zaprezentował nową linię flagowych opon zimowych Hakkapeliitta R5 dla samochodów osobowych, typu SUV oraz odmianę przygotowaną dla pojazdów elektrycznych i hybrydowych – oznaczoną symbolem EV. Nowe opony zimowe trafią do sprzedaży jesienią bieżącego roku.

Nokian zaprezentował nowe opony całoroczne Outpost AT

Marka Nokian Tyres zaprezentowała dziś nowe opony terenowe Outpost AT, które są oponami całorocznymi z przeznaczeniem dla SUV-ów, crossoverów i lekkich pojazdów dostawczych. 

Nokian Tyres to najbardziej znany skandynawski producent opon. Jej największym historycznym osiągnięciem jest opracowanie i wdrożenie pierwszej opony zimowej (zwanej wtedy oponą pogodową). Firma powstała w 1898, by odpowiedzieć na problemy rynku skandynawskiego, związane z trudnymi warunkami drogowymi w czasie zimy. Z czasem producent rozszerzył swoją działalność także na inne kraje Europy oraz świat. Obecnie Nokian produkuje zarówno opony zimowe, jak i letnie czy wielosezonowe. Jego produkty takie jak opony Nokian Wetproof, Snowproof czy Weatherproof są pozycjonowane w klasie premium. Produkty Nokiana nie należą do najtańszych, ale zbierają dobre opinie użytkowników. Więcej informacji na temat działalności firmy Nokian oraz jej produktów można znaleźć w powyższych artykułach.