Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
24.06 MotoFocus TV: Czy warto kupić droższy filtr do auta? 24.06 Aktywne elementy zawieszenia i układów kierowniczych – szkolenie online dla Czytelników MotoFocus.pl 24.06 Przyszłość jest dziś. Najnowszy trend w dziedzinie układów hamulcowych zyskuje popularność. 21.06 XVIII konferencja “Stacje Kontroli Pojazdów – 2024” – relacja 21.06 Nowe amortyzatory dla Volkswagenów T5, T6 i T6.1

Auto-Land

Polska edycja Milwaukee Automotive Tour 2023 rusza już wkrótce

W lipcu specjalna ciężarówka wypełniona rozwiązaniami Milwaukee dla profesjonalistów z branży motoryzacyjnej i transportowej odwiedzi 9 polskich miast. W strefach testowych będzie można sprawdzić narzędzia, których używają Kuba Przygoński czy zespół mechaników Bartka Zmarzlika.

Czy klienci omijają warsztaty i kupują części wprost z hurtowni?

Budowa nowoczesnych samochodów jest coraz bardziej złożona. Zdarza się, że zwykła wymiana żarówki wymaga demontażu całego zderzaka. Nie są to warunki sprzyjające serwisowaniu aut na własną rękę metodą DIY. Jednakże liczba samochodów w Polsce szybko rośnie. Zatem, czy hurtownie dostrzegają wzrost zainteresowania zakupami ze strony kierowców? Ponadto, czy hurtownie regionalne sprawdzają poziom zadowolenia stałych klientów […]

Uroczystość 30-lecia CAIRO-soft w Naterkach

Z okazji 30-lecia CAIRO-soft odbyła się konferencja z udziałem klientów i partnerów firmy. Impreza odbyła się 2 czerwca 2023 r. w Hotelu Mazury Golf & Country Club w Naterkach.

30 lat na rynku motoryzacyjnym – wywiad z prezesem Auto Land

Firma Auto Land zaczynała swoją historię od niewielkiego sklepu w Olsztynie. Obecnie sieć jej sprzedaży obejmuje ponad 100 filii, a w planach jest dalszy rozwój. Z Januszem Andrzejewskim, prezesem firmy, rozmawiamy o planach na przyszłość, zmianach na rynku motoryzacyjnym i pandemii, która zmieniła spojrzenie na prowadzenie działalności.

Nowa siedziba filii Auto Land w Ornecie

Auto Land zmienił lokalizację swojej filii w województwie warmińsko-mazurskim.

Systemy informatyczne w motoryzacji – wywiad z CAIRO-soft

Na początku lat 90. branża informatyczna dopiero zaczynała podbój i swoją obecność w każdej dziedzinie. Teraz, trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie najprostszych spraw bez komputera, sieci i internetu. O początkach i rozwoju systemów informatycznych dla branży motoryzacyjnej rozmawiamy z Wojciechem Krakowskim, Prezesem Zarządu CAIRO-soft.

Filia Auto Land w Ełku w nowej odsłonie

Filia Auto Land w Ełku od 28 czerwca funkcjonuje w nowym obiekcie położonym przy ul. Suwalskiej 84.

Arpol oraz Auto Land łączą siły

Dwaj doskonale znani na polskim rynku części dystrybutorzy, Auto Land Polska S.A. z Olsztyna oraz Arpol Motor Company z Torunia, łączą siły. Celem jest podniesienie konkurencyjności i rozwój sieci sprzedaży w Polsce.

Nowa filia Auto Land w Świnoujściu

Auto Land otworzył kolejną filię swojej firmie w województwie zachodniopomorskim. 

Firma Auto Land jest dystrybutorem części samochodowych, wyposażenia warsztatowego, chemii oraz akcesoriów motoryzacyjnych. Posiada ponad 100 filii sprzedażowych oraz zatrudnia ok. 1000 pracowników. Historia przedsiębiorstwa sięga roku 1991. Zlokalizowany w Olsztynie Auto Land początkowo działał na rynku regionalnym, decyzja o rozszerzeniu działalności na całą Polskę zapadła w 2007 roku. W kolejnych latach nastąpił intensywny rozwój przedsiębiorstwa, związany z rozbudową przestrzeni magazynowej, powołania do życia marki własnej części samochodowych – Maxis Parts oraz sieci warsztatowej Land Serwis. W 2019 r. Auto Land dokonał fuzji z innym dystrybutorem części –  firmą Arpol Motor Company. Więcej informacji na temat Auto Land oraz jego działalności znajdziesz w tej kategorii artykułów.