Arpol oraz Auto Land łączą siły

29 maja 2019, 15:46

Dwaj doskonale znani na polskim rynku części dystrybutorzy, Auto Land Polska S.A. z Olsztyna oraz Arpol Motor Company z Torunia, łączą siły. Celem jest podniesienie konkurencyjności i rozwój sieci sprzedaży w Polsce.

Fuzja obydwu podmiotów to naturalne następstwo 10-letniej, ścisłej współpracy w ramach Land Grupy, której od początku Arpol Motor Company był kluczowym partnerem. Identyczny program sprzedażowy, pokrywająca się w 75% oferta towarowa oraz zorientowanie dystrybucji na współpracę z warsztatami, to wspólne cechy obydwu spółek, które znacząco wpłyną na synergię tego przedsięwzięcia.

Arpol Motor Company to znaczący w centralnej Polsce dystrybutor z blisko 30 letnią historią, posiadający 15 filii na terenie województwa kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego, który w 2018 roku osiągnął, dzięki restrukturyzacji firmy, najwyższe w swojej historii obroty.

Auto Land Polska S.A. to jeden z czołowych polskich dystrybutorów, który od 1991 roku z powodzeniem buduje ogólnopolską sieć dystrybucji, opartą obecnie na 90 filiach. Zdobyte przez ten czas doświadczenie i know-how mają być szansą na dynamiczny rozwój dla struktur Arpolu.

Rafał Predenkiewicz, Prezes Zarządu Arpol Motor Company, powiedział:

– Połączenie z Auto Land, to świadomy wybór solidnego partnera gwarantującego stabilność dla pracowników Arpol, co jest dla nas kluczową kwestią. Partnera umożliwiającego dalszy rozwój w dobie konsolidującego się rynku. Ta fuzja to również zapewnienie kontynuacji naszej wizji firmy opierającej swoją siłę na zasobach ludzkich, wyposażonej we wszystkie niezbędne struktury do osiągnięcia sukcesu, którą będziemy realizować w pozostałej naszej działalności: jako autoryzowany dealer marek Seat oraz Mitsubishi, a także w dziedzinach nieruchomości i hotelarstwa poprzez m.in. Pałac Romantyczny.

Połączenie nastąpi z dniem 1 lipca 2019. Łącznie sieć dystrybucji będzie posiadała 105 lokalizacji funkcjonujących pod szyldem Auto Land. Na jej rzecz pracować będzie blisko 1000 osób, co daje trzecią siłę pod względem sieci dystrybucji w Polsce.

Janusz Andrzejewski, Prezes Zarządu Auto Land Polska S.A. powiedział:

– Zarówno Arpol jak i Auto Land to rodzinne firmy z polskim kapitałem, które prowadzą ten sam model dystrybucji, działający w oparciu o filie. Obie sieci z uwagi na różne regiony działania, nie konkurują ze sobą i dlatego możemy spodziewać się efektu synergii. Z punktu widzenia logistyki ogromnym atutem jest także bliskość terytorialna obydwu sieci handlowych. Nadmienię, że jest to pierwszy krok związany z połączeniem z jedną z regionalnych firm, kolejne podobne działania chciałbym realizować z innymi regionalnymi dystrybutorami. Z ogromną ekscytacją i wielkim optymizmem patrzę na stojące przed nami wyzwanie oraz liczę na sukces obranej drogi rozwoju.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Tomek, 30 maja 2019, 21:09 1 -1

3 siła w kraju? Jak wg Was wygląda ta tabela?

Odpowiedz

Pytanie, 30 maja 2019, 21:33 2 0

poważnie...? "trzecia siła w kraju" .... :))) dawno się tak nie ubawiłemmmmm hehehe

Odpowiedz

Pytanie, 30 maja 2019, 21:37 0 0

....za niedługo usłyszymy o "fuzji" z Inter Partsem :) ...ale to jakby jest logiczne....

Odpowiedz

damos, 30 maja 2019, 22:38 2 0

Trzecia sila biorac pod uwage ilosc zatrudnionych na ilosc oddzialow. Ktos kto sie tym chwalil zasadzil tzw pniaka. W czasie automatyzacji, ciecia kosztow, rentownosci, itd. Chwalimy sie mala liczba pracownikow a duzym obszarem oddzialywania czy szybkoscia reakcji. Jednak zycze szczescia i sukcesow (szczegolnie nizszym stanowiskom) bo to ich grupowe dzialanie jest sukcesem firmy

Odpowiedz

Tadziu, 31 maja 2019, 6:21 10 -3

Fuzja z IP jest nieunikniona ten sam magazyn ten sam towar. AL ma strukturę IP jej nie ma. AL dużo większe możliwości niż IP chodź mają ten sam start. Poza tym kto ma rozwijać IP? Człowiek który nie wie co to asygnata? Czy ludzie, którzy bacznie obserwują kurs dorsza i łososia na giełdzie??

Odpowiedz

maciey33, 31 maja 2019, 8:19 3 0

Myślę, że chodziło tutaj o trzecie miejsce w kraju pod względem ilości oddziałów, a nie wyników sprzedaży
. Moim zdaniem kolejność jest taka : IC, AP,MP, IT, Gordon … w Wy jak obstawiacie ?

Odpowiedz

Ponczo, 4 czerwca 2019, 9:31 0 0

IC, Gordon, I teraz po fuzji AL

Odpowiedz

Ktoś, 31 maja 2019, 10:14 0 0

Taka stabilność dla pracowników Arpol że dział zamówień do zwolnienia.

Odpowiedz

Branza moto od 1998, 31 maja 2019, 10:47 0 -1

To jest normalne kiedy sa fuzje czy przyjecia. Stanowiska sie dubluja i czas odchudzic.

Odpowiedz

Gość, 31 maja 2019, 11:22 0 0

Przecież de facto AL i IP są połączone w Inter Land...

Odpowiedz

Stephan, 31 maja 2019, 18:14 1 -2

Fuzja panowie, fuzja. Żeby tylko któremuś nie strzeliła do głowy ta dwururka...

Odpowiedz

dwarf, 31 maja 2019, 20:59 5 0

Inter Cars, dluuuuugo długo nic...… potem AP? a potem cała reszta... zależy pewnie od województwa.....

Odpowiedz

Marek, 12 lutego 2020, 13:02 1 0

Totalny reset widać się zanosi. Już nastąpiła zmiana części pracowników działu sprzedaży. Nawet stały klient ma mniej możliwości uzyskania bonifikaty. Powoli zaczynają uwidaczniać się skutki tej zmiany. Ja jednak życzę AL powodzenia bo mam do nich najbliżej :P.

Odpowiedz