Menu

Clarios

Plakaty techniczne dla kilkuset szkół – firmy z branży włączyły się w akcję edukacyjną

438 szkół o profilu motoryzacyjnym otrzymało przesyłki, zawierające edukacyjne plakaty techniczne, przygotowane przez firmy zajmujące się produkcją części samochodowych. Akcja zorganizowana z inicjatywy platformy Xpertis, spotkała się z szerokim odzewem i będzie kontynuowana w najbliższych miesiącach.

Clarios kupi dział energetyczny firmy Paragon GmbH & Co

Clarios, spółka-matka VARTA® Automotive, kupi dział energetyczny Paragon GmbH & Co. KGaA, który produkuje akumulatory i systemy zarządzania akumulatorami dla przemysłu samochodowego.

Clarios mianuje nowego Dyrektora Finansowego

Clarios, producent m.in. akumulatorów marki Varta, mianował Helmuta Zodla na stanowisko Dyrektora Finansowego. Zodl dołączy do kadry kierowniczej firmy w dniu 1 września 2023 r. Nominacja umożliwi wzmocnienie kierownictwa finansowego oraz strategicznego kierunku działalności Clarios z myślą o przyszłym rozwoju firmy.

O motoryzacji bez cenzury – jedenasty odcinek podcastu Warsztatowiec.info

W nowym odcinku swojego podcastu, redaktorzy portalu Warsztatowiec.info poruszają temat akumulatorów rozruchowych i ich doboru, a także zastanawiają się, dlaczego naprawy pokolizyjne samochodów elektrycznych są tak drogie i co z tego wyniknie w przyszłości?

Zimowe awarie akumulatorów powoduje… upalne lato

Tegoroczne upalne lato w znacznym stopniu przyczyni się do zimowych awarii akumulatorów. W poprzednich latach niesprawne akumulatory 12 V odpowiedzialne były za ponad połowę awarii powodujących unieruchomienie pojazdu na drodze. Dotyczy to zarówno pojazdów z silnikiem spalinowym, jak i nowoczesnych pojazdów z napędem elektrycznym. Dlatego też firma Clarios zaleca kierowcom wizytę w najbliższym warsztacie i sprawdzenie […]

Niewłaściwy dobór akumulatora w samochodzie – co się może stać?

Czy można zamontować akumulator samochodowy o mniejszej albo o większej pojemności niż zaleca to producent samochodu? Czy warto zwracać uwagę na biegunowość w akumulatorze, zalecaną przez producenta auta? O odpowiedź na najtrudniejsze pytania poprosiliśmy eksperta ze znanej firmy, produkującej akumulatory.

Clarios zbudował komorę chłodniczą do testu akumulatorów

Clarios rozbudowuje swoje hanowerskie centrum badawczo-rozwojowe. Do aparatury testowej, będącej na wyposażeniu już działającego laboratorium badań pojazdów, doszła komora chłodnicza. W komorze można schłodzić dwa pojazdy do temperatury -40°C, aby przetestować wytrzymałość nowych i starych akumulatorów. Badania te mają na celu przeanalizowanie i zwiększenie zdolności rozruchowej akumulatora w ekstremalnie niskich temperaturach.

„Naładuj się wiedzą”. VARTA na XI Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników

Bez dobrego akumulatora ani rusz, a szczegółową wiedzę na ich temat powinien mieć każdy mechanik. Dzięki marce VARTA zdobędą ją uczestnicy XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

Clarios to globalny koncern, działający w dziedzinie magazynowania energii w wielu branżach, w tym motoryzacyjnej. Jest właścicielem marki VARTA – producenta akumulatorów samochodowych. VARTA to przedsiębiorstwo założone w 1887 r., działające pod obecną nazwą od roku 1962. Clarios dostarcza akumulatory VARTA na pierwszy montaż do samochodów osobowych oraz posiada szeroką ofertę na rynku wtórnym części. VARTA specjalizuje się w produkcji akumulatorów kwasowo-ołowiowych w różnych technologiach, w tym AGM i EFB do pojazdów z systemem start-stop. Marka rozwija również ofertę akumulatorów do pojazdów ciężarowych. Clarios poprzez działania marki VARTA prowadzi program wsparcia warsztatów, zachęcający do bezpłatnego wykonywania przez nie testów akumulatorów. Więcej informacji na temat oferty i działań firmy Clarios można znaleźć w powyższych artykułach.