Clarios kupi dział energetyczny firmy Paragon GmbH & Co

4 października 2023, 13:21

Clarios, spółka-matka VARTA® Automotive, kupi dział energetyczny Paragon GmbH & Co. KGaA, który produkuje akumulatory i systemy zarządzania akumulatorami dla przemysłu samochodowego.

Zakład Clarios produkujący baterie/fot. Clarios

– Sieć niskiego napięcia ma kluczowe znaczenie dla nowych metod gromadzenia danych i transformacji systemów zasilania pojazdów. Zespół Paragon ma umiejętności, kulturę i zaangażowanie, aby dodać nowe możliwości, które przyspieszą naszą współpracę z kluczowymi klientami OE, zwłaszcza w zakresie zaawansowanych programów Li-Ion – powiedział Mark Wallace, dyrektor generalny Clarios.

Wiedza i przywództwo zespołu inżynierów Paragon w projektach dla globalnych klientów OE ma być uzupełnieniem programów Clarios dotyczących niskiego napięcia i akumulatorów litowo-jonowych. Przejęcie znacznie powiększy zespół inżynierów Clarios, który zajmuje się rozwojem nowych architektur niskonapięciowych w firmie.

– Zespół i możliwości Paragon wzmacniają nasze zasoby w Europie i na świecie w miarę opracowywania systemowego podejścia do sieci niskiego napięcia. Jestem pewien, że nasi nowi koledzy pomogą nam przyspieszyć elektryfikację i cyfryzację nowych pojazdów, stworzyć nowe doświadczenia użytkowników, wykorzystywać i przechwytywać dane oraz wspierać nowe architektury oparte na systemach – powiedział Federico Morales Zimmermann, wiceprezes i dyrektor generalny ds. klientów globalnych, produktów i inżynierii w Clarios.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!