Clarios mianuje nowego Dyrektora Finansowego

1 września 2023, 14:54

Clarios, producent m.in. akumulatorów marki Varta, mianował Helmuta Zodla na stanowisko Dyrektora Finansowego. Zodl dołączy do kadry kierowniczej firmy w dniu 1 września 2023 r. Nominacja umożliwi wzmocnienie kierownictwa finansowego oraz strategicznego kierunku działalności Clarios z myślą o przyszłym rozwoju firmy.

Helmut Zodl
Helmut Zodl

Przed dołączeniem do Clarios Helmut Zodl pełnił funkcję dyrektora finansowego w GE Healthcare. W ramach pracy na zajmowanym stanowisku pokierował wydzieleniem przedsiębiorstwa z jego spółki macierzystej, wprowadzając akcje GE Healthcare do obrotu publicznego. Przed podjęciem zatrudnienia w GE Healthcare Zodl pracował w Chinach jako dyrektor finansowy grupy kapitałowej Midea, wiodącego producenta urządzeń klimatyzacyjnych, sprzętu AGD i automatyki przemysłowej. Zasiada również w radzie nadzorczej spółki KUKA AG, w której sprawuje funkcję przewodniczącego komitetu audytu.

Helmut Zodl pochodzi z Austrii, lecz może się pochwalić się międzynarodowym doświadczeniem zawodowym zdobytym między innymi we Francji, w Hongkongu, Chinach, Brazylii oraz Stanach Zjednoczonych. Na przestrzeni swojej kariery zawodowej pracował m.in. w działach finansów, IT i operacji strategicznych w takich firmach jak Advance AutoParts, Lenovo, IBM oraz PWC.

Bardzo cieszy nas, że nowym dyrektorem finansowym Clarios zostanie Helmut. Może się on pochwalić się imponującym doświadczeniem i wiedzą fachową zdobytą w branży motoryzacyjnej na szczeblu międzynarodowym, a zatem jest doskonałym kandydatem do objęcia tego istotnego stanowiska w firmie. Helmut odegra kluczową rolę we wsparciu realizacji naszych celów finansowych i strategicznych oraz dalszym zacieśnieniu współpracy z inwestorami. Nie mam wątpliwości, że dzięki nieustannej koncentracji na zrównoważonym wzroście oraz zaangażowaniu na rzecz innowacyjnych rozwiązań istotnie przyczyni się on do dalszych sukcesów naszej firmy – powiedział Mark Wallace, President i Chief Executive Officer Clarios.

Zodl obejmuje funkcję dyrektora finansowego Clarios w następstwie rezygnacji Johna DiBerta, który ustąpił ze stanowiska w kwietniu 2023 r. i podjął zatrudnienie w firmie Air Canada, obejmując w niej stanowisko dyrektora finansowego w rodzinnym Montrealu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!