Znany producent wydał raport o zrównoważonym rozwoju

25 czerwca 2024, 7:39

Firma Clarios w swoim raporcie o zrównoważonym rozwoju z 2023 roku podkreśla swoje zaangażowanie w gospodarkę obiegu zamkniętego, przejawiające się nastawieniem na recykling i integrację łańcucha dostaw.

Clarios poddaje recyklingowi w swojej sieci około 8000 zużytych akumulatorów na godzinę. System ten zaczyna się od odpowiedniego doboru surowców na etapie projektowania akumulatora, a kończy cyklem produkcyjnym obejmującym wykorzystanie materiału ze zużytych akumulatorów do wytworzenia nowego.

– Uważamy, że nasze wysiłki przekraczające globalne standardy w dziedzinie bezpieczeństwa i ochrony środowiska stanowią główny czynnik naszego sukcesu. – mówi CEO Clarios Mark Wallace. – We wszystkich procesach biznesowych staramy się wykazywać przywiązaniem do zasad zrównoważonego rozwoju, aby dalej obniżać nasze emisje gazów cieplarnianych.

Akumulatory Clarios zaprojektowane są tak, aby 99% materiałów zużytych do ich produkcji można było odzyskać, poddać recyklingowi i wykorzystać do wytworzenia nowych akumulatorów lub innych produktów. System obiegu zamkniętego i sieć odwróconej logistyki zmniejsza zapotrzebowanie na setki tysięcy kilometrów transportu co roku. Surowce wtórne w akumulatorach Clarios wymagają 90% mniej energii podczas produkcji i generują o 90% mniejszą emisję gazów cieplarnianych niż nowe surowce.

Zaangażowanie w dobroczynność

W raporcie o zrównoważonym rozwoju z 2022 roku po rozmowach z interesariuszami, analizie kwestii materiałowych i globalnych trendów oraz ocenie ewoluujących oczekiwań firmy, Clarios wyznaczył cztery obszary zaangażowania.

We współpracy z Clarios UNICEF wdraża w 14 krajach o niskim i średnim PKB program „Zdrowe warunki środowiskowe dla zdrowych dzieci”, który ma chronić dzieci przed chorobami i zagrożeniami środowiskowymi, w tym wynikającymi ze zmian klimatu. W ramach tego programu UNICEF dotarł do ponad 1,5 miliona opiekunów z programami popularyzującymi kwestie wpływu zagrożeń środowiskowych na dzieci i metody ochrony ich przed nimi, angażując w tym celu co najmniej 700 młodych aktywistów. Ponad 3000 pracowników służby zdrowia przeszło szkolenia dotyczące różnych aspektów programu.

W marcu 2024 r. UNICEF udostępnił kurs e-learning dotyczący chorób środowiskowych u dzieci dla pracowników służby zdrowia na całym świecie. W ciągu niespełna dwóch miesięcy odnotowano ponad 1300 zapisów na ten kurs online. Pilna konieczność ochrony dzieci przed chorobami środowiskowymi skłoniła następne 10 krajów do rozpoczęcia stosownych działań ze wsparciem UNICEF. UNICEF nie preferuje żadnej firmy, marki, produktu ani usługi.

Strategia Blueprint 2030

Clarios opracował strategię Blueprint 2030 opartą na know-how firmy w zakresie gospodarki obiegu zamkniętego, która pokazuje, jak firma chce się rozwijać i jakie przyjmie kryteria postępu. Poszczególne priorytety strategii Blueprint 2030 skorelowane są z konkretnymi Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Priorytety te dotyczą m.in. interdyscyplinarnej odpowiedzialności, wkomponowania zrównoważonego rozwoju w strategię biznesową i celów opartych na nauce.

Pełną treść raportu można pobrać tutaj.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 25 czerwca 2024, 13:36 0 0

Był u mnie ostatnio przedstawiciel z Clariosa. Dziwny człowiek. Każdy PH jak widzi, że przychodzi Klient, grzecznie odsuwa się na bok, a ten nawijał wyuczone formułki nie zważając na nic.

Odpowiedz

raport, 25 czerwca 2024, 15:22 2 0

to nie moze byc prawda, bo przeciez wydali raport zrownowazony

Odpowiedz

elo6, 26 czerwca 2024, 11:25 0 0

Fakt, trochę dziwny i zbyt uśmiechnięty. Ale wiedzy nie można mu odmówić.

Odpowiedz