Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
08:40 Purflux Filtration to nowa nazwa znanego producenta. Projekt dla przyszłości grupy. 24.07 Odkażanie pojazdów ozonem w świetle nowych regulacji 24.07 Ile zarabiają warsztaty? Znamy stawki roboczogodziny. 24.07 Nowe klucze dynamometryczne popularnego dystrybutora. Zakres “od napraw pojazdów, po przemysł lotniczy”. 24.07 Volkswagen T5 nie osiąga temperatury roboczej – porada techniczna

Fristom

Polskie firmy na targach Automechanika Frankfurt 2021

Zorganizowane po raz pierwszy po przymusowej przerwie pandemicznej targi Automechanika Frankfurt 2021 były wydarzeniem o wiele skromniejszym niż w przeszłości. Polskę reprezentowało na nich kilkanaście firm. Poniżej przedstawiamy krótki przegląd prezentowanych przez nie ekspozycji.

Fristom to polska firma rodzinna, specjalizująca się w produkcji oświetlenia oraz wiązek elektrycznych dla sektora motoryzacyjnego. Nazwa firmy pochodzi od nazwiska jej założyciela – Tomasza Frieske, który choć zarejestrował brand w 1995 r., kontynuował rodzinne tradycje. Jego dziadek był właścicielem firmy PLASTMET, zajmującej się produkcją lamp do samochodów osobowych dostępnych w czasach PRL. Dziś Fristom jest firmą nowoczesną, produkującą głównie oświetlenie wykonane w technologii LED. Posiada nowoczesny park maszyn (JUKI, EKRA , REHM, Charmilles, czy DMG) i system kontroli jakości. Korzysta ze sprawdzonych podzespołów marek takich jak OSRAM oraz CREE. Więcej informacji na temat firmy Fristom znajdziesz w powyższych artykułach.