Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
21.06 XVIII konferencja “Stacje Kontroli Pojazdów – 2024” – relacja 21.06 Nowe amortyzatory dla Volkswagenów T5, T6 i T6.1 21.06 Czy zbiornik LPG może ulec uszkodzeniu? Co ile wymieniać zbiornik LPG? 21.06 Podkład epoksydowy: jakie ma właściwości i kiedy go stosować? 20.06 Duet znanych aktorów w nowej kampanii sieci warsztatowej

Contitech

1.2 PureTech i inne – błędy konstrukcyjne w silnikach. MotoFocus TV.

Współczesna motoryzacja nie jest wolna od błędów konstrukcyjnych. Silniki takie jak 1.2 PureTech, 1.0 EcoBoost czy 1.6 THP trudno określić mianem bezawaryjnych. Skąd wynikają ich przypadłości i czy da się te jednostki bezpiecznie eksploatować?

Nowe produkty w ofercie Arnott już dostępne!

Firma Arnott wprowadziła do swojej oferty nowe produkty. W poniższym artykule prezentujemy przegląd dostępnych nowości na aftermarket.

Produkty Continental w ofercie Moto-Profil

Firma Moto-Profil wprowadza do swojej oferty produkty marki ContiTech. Poszerza tym samym wachlarz osprzętu do silników dla samochodów osobowych i użytkowych o komponenty jednego z producentów części motoryzacyjnych – firmy Continental.

Nowe terminy szkoleń technicznych Continental PTG

Continental PTG Polska zaprasza do udziału w kolejnej turze specjalistycznych szkoleń technicznych, realizowanych na terenie całej Polski. Pierwszym rodzajem są szkolenia teoretyczne, adresowane nie tylko do mechaników, ale również do wszystkich zainteresowanych techniką samochodową.

Instrukcja wymiany paska rozrządu w Fordzie Focus/C-Max 1.6 Ti o kodzie silnika HXDA, SIDA

Dzięki funkcjonalnemu wnętrzu, ten minivan z owalnym znaczkiem w kolorze „blue” na masce spełnia wszelkie obecne wymagania auta rodzinnego, jak również auta do małego biznesu. Popularność swoją zdobył między innymi dzięki zastosowaniu nowoczesnych jednostek silnikowych. Silniki benzynowe dostarczane do tych pojazdów charakteryzują się długą żywotnością, a dzięki ich popularności dostępność części na rynku jest nieograniczona. […]

Nowe terminy szkoleń technicznych Continental

ContiTech Polska zaprasza do udziału w kolejnej turze specjalistycznych szkoleń technicznych, realizowanych na terenie całej Polski

Nowe terminy szkoleń technicznych ContiTech

ContiTech Polska zaprasza do udziału w kolejnej turze specjalistycznych szkoleń technicznych, realizowanych na terenie całej Polski.

ContiTech (obecnie Continental – ContiTech) to dział koncernu Continental, zajmujący się opracowywaniem i produkcją części zamiennych, komponentów i całych systemów dla branży motoryzacyjnej, a także innych branż jak budowa maszyn czy górnictwo. ContiTech zatrudnia ponad 40 tys. pracowników w ponad 40 krajach świata. Na polskim rynku, ContiTech jest marką kojarzoną przede wszystkim z wyrobami gumowymi dla motoryzacji, takimi jak pasek rozrządu czy pasek alternatora. Katalog produktów ContiTech jest dostępny u licznych dystrybutorów części w Polsce. ContiTech prowadzi także szkolenia techniczne dla warsztatów oraz dystrybuuje urządzenia warsztatowe. Więcej informacji na temat tej marki można znaleźć w powyższych artykułach.