Menu

Mahle

Komplementarny system diagnostyczny „jak w ASO” – nowość na rynku

Wraz z początkiem lutego firma MAHLE wprowadzi na rynek RemotePRO. Jest to komplementarny system diagnostyczny do obsługi pojazdów. Jest to szansa dla warsztatów niezależnych, które będą mogły świadczyć usługi diagnostyczne i serwisowe na poziomie autoryzowanych serwisów.

Zawór bezpieczeństwa i korek spustowy oleju kompresora klimatyzacji – jak ich nie pomylić?

Zdarza się, że podczas kontroli ilości oleju w nowym kompresorze klimatyzacji, zawór bezpieczeństwa zostanie pomylony ze śrubą spustową.

Dwa nowe szkolenia online firmy MAHLE dla Czytelników MotoFocus.pl

Zapraszamy na szkolenia online, przygotowane dla naszych Czytelników przez firmę MAHLE. Poprowadzi je Maciej Hadryś, Kierownik Działu Technicznego MAHLE Aftermarket.

Tłok i środowisko jego pracy – szkolenie online dla Czytelników MotoFocus.pl

Nowe szkolenie online przygotowane specjalnie dla naszych Czytelników, będzie dotyczyło szeroko pojętej tematyki tłoków silnikowych. Poprowadzi je Maciej Hadryś, Kierownik Działu Technicznego MAHLE Aftermarket.

Szkolenie online na temat budowy i eksploatacji rozrusznika dla Czytelników MotoFocus.pl – AKTUALIZACJA

Zapraszamy na szkolenie online, przygotowane dla naszych Czytelników przez firmę MAHLE. Poprowadzi je Jacek Jakimow, specjalista techniczny firmy.

Strategia MAHLE na najbliższe lata – wnioski z konferencji

Tradycyjnie, jak co roku, firma MAHLE zaprosiła nas na konferencję prasową dotyczącą sprawozdania finansowego oraz kwestii związanych ze strategią firmy na najbliższe lata. Spotkanie odbywało się online, a uczestnicy poznali jasno sprecyzowane plany producenta części i urządzeń warsztatowych.

Holger Klein na stanowisku Prezesa i Dyrektora Generalnego ZF

Dr Holger Klein, członek zarządu odpowiedzialny za region Azji i Pacyfiku, dywizję Car Chassis Technology, dział Aftermarket oraz produkcję, zastąpi Wolfa-Henninga Scheidera na stanowisku Prezesa i Dyrektora Generalnego ZF Friedrichshafen AG na przełomie roku 2022/2023. Jednocześnie do Zarządu dołączy dr Peter Laier, który pokieruje dywizjami Commercial Vehicle Solutions (CVS) i Industrial Technology, zastępując Wilhelma Rehma. […]

Ważne czynności przy wymianie termostatu

Podczas wymiany termostatu chłodziwa należy zwrócić uwagę na pewne szczególne cechy.

MAHLE TechPro z funkcją ODO-Scan

Funkcja ODO-Scan odczytuje dane o przebiegu ze sterowników pojazdu (np. z czujnika ABS, ESP, deski wskaźników, EDI, skrzyni biegów, kamery, wspomagania kierownicy i wielu innych).

Mahle jest niemieckim przedsiębiorstwem produkującym części samochodowe. Jest jednym z największych dostawców branży motoryzacyjnej – zarówno na rynek pierwszego montażu (OE) jak i na rynek wtórny (aftermarket). W Polsce marka Mahle kojarzona jest przede wszystkim z częściami silnikowymi – tulejami, tłokami czy cylindrami, ze względu na to, iż produkty te wytwarzane są przez polskie fabryki koncernu. Oferta Mahle jest jednak o wiele szersza i zawiera także m.in. filtry, elementy układu chłodniczego i klimatyzacji, układy rozrządu, części mechatroniczne, a także wyposażenie warsztatowe. Firma posiada ponad 160 zakładów produkcyjnych i kilkanaście centr badawczo-rozwojowych na całym świecie. Więcej informacji na temat firmy Mahle i jej oferty, można znaleźć w artykułach z tej kategorii.