Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
14.06 Konkurs Niterra – wyniki 14.06 Nigdy więcej “elektryka”. To badanie zweryfikowało zdanie wielu kierowców. 14.06 Co zrobić, kiedy skrzynia biegów DSG w VW Golf Plus źle zmienia biegi? 13.06 Mała ładowarka, a duży akumulator. Czy takie ładowanie zepsuje baterię? 13.06 Obowiązkowy KSeF jednak nie od 1 lipca. Jaka jest nowa data i jak się przygotować?

Mahle

Szkolenie online na temat filtrów kabinowych

Zapraszamy na szkolenie online, przygotowane dla naszych Czytelników przez firmę MAHLE. Poprowadzi je Maciej Hadryś, Kierownik Działu Technicznego MAHLE Aftermarket.

Nowy interfejs diagnostyczny do samochodów elektrycznych trafił na rynek europejski

E-HEALTH Charge to nazwa nowoczesnego urządzenia przeznaczonego do kompleksowej diagnostyki i obsługi baterii wysokiego napięcia w samochodach elektrycznych. Posłuży ono zarówno do diagnostyki jak i ładowania samochodów elektrycznych w warsztatach niezależnie od marki.

Jak poprawnie magazynować i testować elektryczne wentylatory i sprzęgła od Visco?

Elektroniczne wentylatory i sprzęgła Visco® cechują się pewnymi szczególnymi zasadami obsługi, które omawiamy w poniższym artykule.

Już w kwietniu światło dzienne ujrzy nowa generacja urządzeń diagnostycznych

Najnowsza generacja urządzeń do diagnostyki samochodowej zaprezentowana przez MAHLE zostanie wprowadzona na rynek jeszcze w tym miesiącu. Jakie funkcje będzie oferować?

MAHLE i HELLA sfinalizowały transakcję sprzedaży jednej ze swoich spółek

MAHLE i HELLA pomyślnie zakończyły dziś sprzedaż swoich 50-procentowych udziałów w spółce Behr-Hella Thermocontrol (“BHTC”) na rzecz AUO Corporation.

W jaki sposób uszkodzeniu ulegają rozruszniki?

Niepoprawne korzystanie z rozruszników może doprowadzić do poważnej awarii. W jaki sposób urządzenie to uszkadza się na skutek błędnego wykorzystania?

Wskazówki dotyczące montowania włącznika termicznego (TSW)

Aby silniki spalinowe mogły pracować wydajnie, zachowując przy tym niski poziom zużycia i emisji substancji szkodliwych, potrzebują w miarę możliwości stałego poziomu temperatury. Wskazówki dotyczące montowania włącznika termicznego w poniższym artykule przedstawiają specjaliści marki MAHLE.

Zapchany filtr DPF a wyniki kontroli emisji spalin. Na co zwrócić uwagę?

Aby diesle spełniające normę Euro 6 były dobrze przygotowane do bardziej rygorystycznej kontroli emisji spalin, warsztaty i właściciele pojazdów powinni zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Kontrola szczelności układu klimatyzacji z wykorzystaniem Forming Gas

Jeżeli w układzie klimatyzacji nie ma czynnika chłodniczego lub jest go za mało, przed napełnieniem układu należy go sprawdzić i usunąć ewentualne nieszczelności. Kontrola z Forming Gas (mieszaniną wodoru i azotu) ma, w porównaniu do innych metod, całą gamę zalet.

Targi Futurmotive 2023 – jaka przyszłość czeka motoryzację? Fotorelacja.

W Bolonii odbyła się pierwsza edycja targów Futurmotive. Celem wydarzenia było zaprezentowanie technologii przyszłości zarówno w obszarze części samochodowych, jak i wyposażenia warsztatów. Ogromny nacisk położono na zrównoważony rozwój i ekologiczne technologie w służbie aftermarketu.

Mahle jest niemieckim przedsiębiorstwem produkującym części samochodowe. Jest jednym z największych dostawców branży motoryzacyjnej – zarówno na rynek pierwszego montażu (OE) jak i na rynek wtórny (aftermarket). W Polsce marka Mahle kojarzona jest przede wszystkim z częściami silnikowymi – tulejami, tłokami czy cylindrami, ze względu na to, iż produkty te wytwarzane są przez polskie fabryki koncernu. Oferta Mahle jest jednak o wiele szersza i zawiera także m.in. filtry, elementy układu chłodniczego i klimatyzacji, układy rozrządu, części mechatroniczne, a także wyposażenie warsztatowe. Firma posiada ponad 160 zakładów produkcyjnych i kilkanaście centr badawczo-rozwojowych na całym świecie. Więcej informacji na temat firmy Mahle i jej oferty, można znaleźć w artykułach z tej kategorii.