Menu
Infomracje Części Technika Po godzinach
08:54 Szkolenia firmy BETiS – maj 2024 08:53 Kolejny sezon akcji bezpłatnej kontroli amortyzatorów 17.04 Konkurs Hengst 17.04 Ewolucja w Klimatyzacji Samochodowej: urządzenia WAECO na R456a czyli zamiennik dla R134a oraz rozwiązania do obsługi R744. 17.04 Jedna, kilka czy wiele marek? Jak naprawiają europejskie warsztaty.

Febi

Konkurs febi – wyniki

Dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie, którego patronem została marka febi.

Rozwiązania febi: hałas i kontrolka ciśnienia oleju w BMW serii 1, 3 i 5

Podczas uruchamiania silnik jest bardzo głośny i generuje klekoczący hałas, a na desce rozdzielczej zapala się kontrolka ostrzegająca o niskim ciśnieniu oleju. Silnik przechodzi w tryb awaryjny i ma ograniczoną moc. W pamięci sterownika silnika może zostać zapamiętany kod usterki 30C1 – statyczna regulacja ciśnienia oleju silnikowego. Ta usterka występuje w niektórych modelach BMW. Jakie […]

febi prezentuje kalendarz warsztatowy na rok 2024

Od lat wiele warsztatów po prostu nie wyobraża sobie braku kalendarza warsztatowego febi na ścianie. Niemniej jednak, po opublikowaniu aktualnego, 21-go wydania, kalendarz nie będzie więcej przygotowywany. Ostatnie wydanie obejmuje specjalnie wybrane, najlepsze motywy z poprzednich edycji.

Rozwiązania febi: problemy z rozrządem w niektórych silnikach TFSI

Problemy z rozrządem w niektórych silnikach TFSI mogą powodować utrudnienia w uruchamianiu jednostki. Poprawiony wspornik wałka rozrządu febi zapewnia większą powierzchnię dociskową. Dzięki temu rozwiązuje kwestię nadmiernego „luzu końcowego” dolotowego wałka rozrządu.

Rozwiązania febi: Diagnostyka poduszki mocowania silnika

Poduszka silnika jest częścią, która ma za zadanie utrzymać układ napędowy w ustalonym miejscu, spełnia jeszcze jedno ważne zadanie. Jest ona odpowiedzialna za ograniczenie przenoszenia drgań silnika na karoserię samochodu, które mogłyby powodować dyskomfort kierowcy i pasażerów. Poniżej zamieszczamy porady specjalistów marki febi w obszarze diagnostyki zużytej poduszki silnika.

Rozwiązania Blue Print: Wymiana sprzęgła w Fiacie 500

Od momentu wprowadzenia do sprzedaż kolejnej odsłony w roku 2007 Fiat 500 stał się niezmiernie popularnym modelem na rynku. Z jednej strony zawdzięczał to swojemu atrakcyjnemu wyglądowi w stylu retro, a z drugiej oszczędnym silnikom oraz niskim kosztom eksploatacji. Dzięki designowi nawiązującemu do swojego pierwowzoru, czyli produkowanej w latach 1957 do 1975 i napędzanej silnikiem […]

Od 10W-40 do 0W-8 – rozwój oleju silnikowego

Wraz z upływem czasu wybór odpowiedniego oleju silnikowego na wymianę nabrał wyjątkowego znaczenia. W przeszłości warsztaty samochodowe kupowały beczki 205 litrowe lub zamawiały dostawę luzem dwóch rodzajów oleju silnikowego. Pozwalało to serwisować większość pojazdów. Natomiast obecnie praktycznie każdy samochód wymaga dedykowanego oleju.

febi Bilstein to obecnie jedna z marek części motoryzacyjnych, należących do grupy Bilsteingroup. Niemieckie przedsiębiorstwo jest jednym z najstarszych na rynku producentów części zamiennych do samochodów – korzenie marki sięgają roku 1844. febi jest firmą rodzinną, zarządzaną przez kolejne pokolenia rodu Bilsteinów. Obecnie posiada w swojej ofercie części z kilkunastu różnych grup produktowych, we wszystkich swoich magazynach posiadając ponad 100 mln produktów. Części febi są dostępne w ponad 170 krajach świata. febi część swojego asortymentu produkuje samodzielnie, natomiast część sprowadza od zaufanych dostawców, przeprowadzając zaawansowaną kontrolę jakości, by utrzymać dobre opinie klientów. Więcej informacji na temat produktów febi można znaleźć w artykułach w tej kategorii.