Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
24.07 Ile zarabiają warsztaty? Znamy stawki roboczogodziny. 24.07 Nowe klucze dynamometryczne popularnego dystrybutora. Zakres “od napraw pojazdów, po przemysł lotniczy”. 24.07 Volkswagen T5 nie osiąga temperatury roboczej – porada techniczna 24.07 Nowe filmy szkoleniowe na kanale YouTube MotoFocus 24.07 Dopłaty do używanych elektryków. Jakie zalety i jakie konsekwencje?

Breck

Kontynuacja czy rewolucja? Wywiad z nowym prezesem spółki LUMAG.

Grzegorz Żak, syn założyciela spółki LUMAG – polskiego producenta elementów układu hamulcowego (m.in. pod marką Breck), od początku bieżącego roku pełni funkcję prezesa zarządu. W udzielonym nam wywiadzie, nowy prezes odpowiada m.in. na pytania o najbliższą i nieco dalszą przyszłość przedsiębiorstwa. Nie ucieka także od rozmowy na temat bieżącej kondycji spółki.

Nowy prezes zarządu spółki LUMAG – zmiana pokoleniowa

LUMAG – polska firma produkująca elementy układu hamulcowego m.in. pod marką Breck, powołała nowego prezesa zarządu. Po 40 latach pracy na emeryturę wybiera się Marek Żak – założyciel przedsiębiorstwa. Swoją decyzję przekazał za pomocą portalu LinkedIn.

Często zadawane pytania o klocki hamulcowe

Dlaczego klocki piszczą? O czym należy pamiętać podczas ich wymiany? Czym kierować się przy wyborze klocków? Odpowiedzi na te pytania udzielił specjalista techniczny firmy Lumag dr inż. Tomasz Orłowski.

Jak polski producent testuje klocki hamulcowe?

Jakość klocków hamulcowych Breck weryfikowana jest w znajdującym się w austriackich Alpach szczycie Grossglockner oraz na trasie wokół hiszpańskiej miejscowości Mojacar.

Najlepsze dopiero przed nami – wywiad z prezesem firmy Lumag

Firma Lumag, producent klocków i okładzin hamulcowych, właściciel marki Breck, świętuje w tym roku 30-lecie istnienia. Jubileusz ten ma szansę zostać zwieńczony kolejnym ważnym osiągnięciem w dziejach przedsiębiorstwa. Rozmawiamy z prezesem zarządu, a zarazem założycielem Lumaga – Markiem Żakiem.

Lumag inwestuje 30 milionów złotych w nowoczesne technologie produkcyjne

Lumag, wiodący polski producent materiałów ciernych, kontynuuje proces inwestycji w zlokalizowaną w wielkopolskim Budzyniu fabrykę. Kosztem 30 milionów złotych zakład zostanie wzbogacony o nowe linie technologiczne umożliwiające wytwarzanie precyzyjnych części metalowych m.in. płytek nośnych do klocków hamulcowych. W rezultacie firma nie tylko udoskonali dotychczas oferowane produkty, ale również rozszerzy swoje portfolio zwiększając konkurencyjność na polskim […]

Historia klocków hamulcowych

Klocki hamulcowe na przestrzeni ponad 100 lat ewoluowały z drewnianych bloczków obitych skórą do testowanych w warunkach laboratoryjnych mieszanek ciernych.

Breck to marka klocków hamulcowych do samochodów osobowych, należąca do firmy LUMAG, polskiego producenta, posiadającego fabrykę w Budzyniu, w Wielkopolsce. Jest to jeden z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w branży hamulcowej w Europie. Pozwala na roczną produkcję klocków hamulcowych, przekraczającą 5 mln sztuk. Breck posiada ponad 500 referencji klocków hamulcowych, eksportuje je do wielu krajów na całym świecie, gdzie zbierają dobre opinie. Marka Breck istnieje od 2003 r., jednak historia firmy LUMAG jest dłuższa – jej założenie miało miejsce w 1988 r. Więcej informacji na temat marki Breck i jej produktów można znaleźć w artykułach z tej kategorii.