Lumag inwestuje 30 milionów złotych w nowoczesne technologie produkcyjne

17 maja 2018, 13:01

Lumag, wiodący polski producent materiałów ciernych, kontynuuje proces inwestycji w zlokalizowaną w wielkopolskim Budzyniu fabrykę. Kosztem 30 milionów złotych zakład zostanie wzbogacony o nowe linie technologiczne umożliwiające wytwarzanie precyzyjnych części metalowych m.in. płytek nośnych do klocków hamulcowych. W rezultacie firma nie tylko udoskonali dotychczas oferowane produkty, ale również rozszerzy swoje portfolio zwiększając konkurencyjność na polskim oraz międzynarodowym rynku.

Proces inwestycji związany jest z realizacją strategii rozwoju firmy zakładającej wchodzenie w nowe segmenty rynku i oferowania coraz bardziej kompleksowych produktów, również na pierwszy montaż. W rezultacie w ramach wartych łącznie ponad 30 milionów złotych działań fabryka wzbogaci się m.in. o maszyny do wycinania płytek nośnych, linię do wytwarzania premiksów kauczukowych oraz linię do nakładania warstwy Green Coat. Pierwsza z inwestycji umożliwi wytwarzanie nawet 3 milionów płytek rocznie o powtarzalnej jakości. Ostatnia natomiast zapewni możliwość wzbogacenia klocków hamulcowych przeznaczonych dla pojazdów ciężarowych o specjalną warstwę skracającą długotrwały proces docierania się nowych klocków do tarczy.

– W tym roku obchodzimy 30-lecie działalności, jednak nie spoczywamy na laurach i nieustannie dążymy do rozwoju firmy, zwłaszcza w obszarze międzynarodowym. Współczesna motoryzacja przechodzi aktualnie jedne z najdynamiczniejszych okresów zmian w swojej historii. Związane jest to nie tylko z wymaganiami marek motoryzacyjnych, by montowane w nich części były coraz trwalsze, lżejsze i wykonane z bardziej ekologicznych surowców, ale również rozwojem elektromobilności. W ramach przyjętej strategii inwestujemy w rozbudowę oferty, tak aby zapewnić naszym klientom jak najbardziej kompleksowe produkty charakteryzujące się wysoką jakością. – mówi Marek Żak, prezes firmy Lumag.

Niezależność i nowoczesne technologie

Finalizacja pakietu inwestycji sprawi, że Lumag znacząco rozszerzy swoją działalność operacyjną. Rozbudowa wielkopolskiej fabryki przyczyni się nie tylko do podniesienia jakości już wytwarzanych materiałów ciernych i klocków hamulcowych, ale również pozwoli wejść w zupełnie nowy segment – produkcji wszystkich podzespołów tworzących gotowy klocek hamulcowy. Dodatkową korzyścią będzie również większe uniezależnienie się firmy od zewnętrznych dostawców.

– Sukces Lumag opiera się na innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych opracowywanych przez własne centrum badawczo-rozwojowe oraz wykorzystywaniu najwyższej jakości surowców. Zlokalizowanie całości produkcji w jednym miejscu ma bezpośredni wpływ na standard oferowanych przez firmę produktów, również na pierwszy montaż. Bezpośrednie sąsiedztwo fabryki oraz departamentu odpowiadającego za opracowywanie nowych rozwiązań technologicznych umożliwia szybkie wdrażanie zarówno innowacyjnych konceptów, jak i kolejnych referencji. Jestem przekonany, że zrealizowany przez nas pakiet inwestycji wzmocni naszą konkurencyjność, zwłaszcza na rynku międzynarodowym. – dodaje Marek Żak.

Projekt inwestycji współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach funduszy strukturalnych EFRR – POIR na lata 2014-2020.

Artykuł sponsorowany Lumag

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!