Menu

Układ hamulcowy

Ferodo wprowadza ofertę klocków hamulcowych do Golfa VIII

Ferodo rozszerza ofertę wprowadzając klocki hamulcowe first-to-market do Volkswagena Golfa VIII.

Firma Textar podsumowała rok 2022

Rok 2022 ponownie wystawił działalność firm z branży motoryzacyjnej na próbę. Mimo nowych wyzwań w postaci rosnących kosztów czy problemów z dostępnością towarów, firma TMD Friction zrealizowała swoje założenia na ten okres.

EPS – jak działa elektromechaniczne wspomaganie kierownicy?

W poniższym artykule przedstawiamy model wspomagania kierownicy, który jest stosunkowo nowy, ale obecnie wręcz wszechobecny w pojazdach samochodowych.

Jak dbać o układ hamulcowy zimą?

Do Polski zawitała atmosferyczna zima. Śnieg na jezdniach i silniejsze mrozy były przez kilka dni codziennością. W takich warunkach pogodowych warto mieć sprawny układ hamulcowy. Dlatego Steinhof podpowiada, na co warto zwrócić uwagę podczas rutynowego przeglądu układu hamulcowego zimą.

Co napędza samochód elektryczny? Bateria to nie wszystko.

Najważniejszym słowem w kontekście samochodów z napędem elektrycznym jest oczywiście akumulator. W mediach cały czas mówi się o urządzeniach pozwalających na magazynowanie energii. Jednak energia to nie wszystko – potrzebujemy bowiem mechanizmu, który przetworzy ją na użyteczną dla silnika moc. W tym artykule omówimy pokrótce, czym jest to urządzenie i dlaczego jest tak potrzebne?

Textar wprowadza nowe referencje

Marka Textar systematycznie uzupełnia asortyment. W ostatnich tygodniach wśród nowych referencji Textar znalazły się m.in. klocki hamulcowe do popularnych samochodów Audi, Mercedesa i aut francuskich oraz tarcze hamulcowe do pojazdów japońskich i koreańskich – Hondy, Mazdy, Hyundaia.

Nowy płyn hamulcowy Millers Oils

Firma Millers Oils wprowadza na rynek nowy płyn hamulcowy – ESP Brake Fluid DOT 4 LV.

Jego poprawna praca przekłada się wprost na bezpieczeństwo jazdy. Układ hamulcowy to jeden z najważniejszych elementów pojazdu. W tej kategorii znajdziesz informacje na temat klocków, tarcz i szczęk hamulcowych, płynu hamulcowego oraz linek i zacisków hamulcowych. Poznasz schematy układu hamulcowego – jego budowę w różnych modelach pojazdów. Dowiesz się jak odpowietrzyć układ hamulcowy i jak poprawnie przeprowadzić jego naprawę. Nie brakuje tu także informacji o rynkowych nowościach w asortymencie hamulców.