Menu

Tarcze hamulcowe

Hamulce marki Bendix w portfolio TMD Fricition

Oferta marki Bendix uzupełnia hamulcowe portfolio TMD Fricition. Gama referencji obecnie zapewnia 98% pokrycia parku pojazdów dostępnych w Europie.

Docieranie tarcz i klocków hamulcowych

Zasady docierania tarcz i klocków hamulcowych są ważne dla zapewnienia prawidłowego działania układu hamulcowego pojazdu oraz przedłużenia żywotności tych elementów. Textar przedstawia kilka kluczowych informacji na ten temat.

Kiedy wymienić tarcze hamulcowe w samochodzie: kluczowe wskazówki i terminy wymiany

Zadbane tarcze hamulcowe są kluczowym elementem zapewniającym bezpieczeństwo jazdy. Warto jednak wiedzieć, kiedy należy je wymienić, aby uniknąć potencjalnych problemów. W tym artykule omówimy kluczowe wskazówki dotyczące wymiany tarcz hamulcowych, aby utrzymać układ hamulcowy w jak najlepszej kondycji.

7 przykładów ekstremalnego zużycia klocków hamulcowych – poradnik Steinhof

Układ hamulcowy odpowiada za bezpieczeństwo każdego pojazdu. Jest to współpraca wielu podzespołów. Klocki hamulcowe należą do części eksploatacyjnych, jednak mogą zużywać się one w ekstremalny sposób. W dzisiejszym poradniku Steinhof zebrano kilka przykładów zużycia klocków.

Klocki twarde i miękkie – co to oznacza? Poradnik Steinhof.

Każdy produkt ma swoją określoną charakterystykę. Klocki hamulcowe również umownie możemy podzielić na twarde i miękkie. Jednak co to oznacza dla kierowców?

Nowa generacja klocków hamulcowych została zaprezentowana na targach AAPEX oraz SEMA

Na targach AAPEX oraz SEMA, które odbyły się w Las Vegas jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów części układu hamulcowego zaprezentował nową generację klocków hamulcowych. Producent zapewnia, że są one bardziej wydajne oraz ekologiczne.

7 typowych błędów podczas montażu klocków

Producent klocków hamulcowych – firma Fedoro, prezentuje listę najczęstszych błędów montażowych, popełnianych zarówno przez majsterkowiczów jak i mechaników. Zwrócenie uwagi na te punkty znacząco poprawi bezpieczeństwo jazdy, zmniejszy liczbę reklamacji i wydłuży żywotność nowych klocków.

Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod fabrykę Brembo

Zwiększenie mocy produkcyjnych to znaczący kamień milowy dla spółki joint venture Brembo SGL Carbon Ceramic Brakes (BSCCB) i jest dowodem na rozwój firmy w ostatnich latach. Związana z tym budowa dwóch nowych hal produkcyjnych w zakładzie SGL Carbon w Meitingen to ważne wydarzenie dla firmy BSCCB, jej właścicieli, ale także dla regionu, co świętowano w […]

We współczesnych samochodach stosuje się najczęściej żeliwne lub ceramiczne tarcze hamulcowe. Tarcza współpracuje z klockiem hamulcowym, nacisk którego powoduje tarcie, spowalniające koła pojazdu. Wymiana tarcz hamulcowych to jedna z najpopularniejszych usług w warsztatach samochodowych. Klienci warsztatów często pytają także o toczenie (inaczej przetaczanie) tarcz hamulcowych. Przy montażu tarcz należy pamiętać o prawidłowym zamocowaniu elementów takich jakich jak klocek hamulcowy czy osłona tarczy. W tej kategorii poznasz nowości rynkowe w zakresie tarcz hamulcowych. Znajdziesz także informacje techniczne na temat tarczowych układów hamulcowych w samochodach.