Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
12.07 Szpachlowany… wahacz? Wyższy poziom druciarstwa w dostawczaku. 12.07 Konkurs Continental – wyniki 11.07 Kolejny ważny gracz aftermarketu jest przygotowany na elektryczną transformację 10.07 Akumulator nie lubi upałów – jak przedłużyć jego żywotność? 10.07 Jakie samochody mechanicy naprawiają najchętniej? Czy często odmawiają naprawy?

Tarcze hamulcowe

Uwaga na DTV! Jak temu zapobiec i uniknąć problemów z układem hamulcowym?

Jednymi z najczęstszych problemów z układem hamulcowym są drgania, wibracje oraz hałas podczas jazdy.  Często jest to spowodowane nieprawidłową wymianą hamulców. Niestety może to doprowadzić do DTV, czyli odchylenia w grubości tarczy hamulcowej. Jeśli usterka nie zostanie naprawiona, z czasem może przerodzić się w kolejne problemy, które mogą negatywnie wpłynąć na skuteczność hamowania.

Hamulce marki Bendix w portfolio TMD Fricition

Oferta marki Bendix uzupełnia hamulcowe portfolio TMD Fricition. Gama referencji obecnie zapewnia 98% pokrycia parku pojazdów dostępnych w Europie.

Docieranie tarcz i klocków hamulcowych

Zasady docierania tarcz i klocków hamulcowych są ważne dla zapewnienia prawidłowego działania układu hamulcowego pojazdu oraz przedłużenia żywotności tych elementów. Textar przedstawia kilka kluczowych informacji na ten temat.

Kiedy wymienić tarcze hamulcowe w samochodzie: kluczowe wskazówki i terminy wymiany

Zadbane tarcze hamulcowe są kluczowym elementem zapewniającym bezpieczeństwo jazdy. Warto jednak wiedzieć, kiedy należy je wymienić, aby uniknąć potencjalnych problemów. W tym artykule omówimy kluczowe wskazówki dotyczące wymiany tarcz hamulcowych, aby utrzymać układ hamulcowy w jak najlepszej kondycji.

7 przykładów ekstremalnego zużycia klocków hamulcowych – poradnik Steinhof

Układ hamulcowy odpowiada za bezpieczeństwo każdego pojazdu. Jest to współpraca wielu podzespołów. Klocki hamulcowe należą do części eksploatacyjnych, jednak mogą zużywać się one w ekstremalny sposób. W dzisiejszym poradniku Steinhof zebrano kilka przykładów zużycia klocków.

Klocki twarde i miękkie – co to oznacza? Poradnik Steinhof.

Każdy produkt ma swoją określoną charakterystykę. Klocki hamulcowe również umownie możemy podzielić na twarde i miękkie. Jednak co to oznacza dla kierowców?

Nowa generacja klocków hamulcowych została zaprezentowana na targach AAPEX oraz SEMA

Na targach AAPEX oraz SEMA, które odbyły się w Las Vegas jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów części układu hamulcowego zaprezentował nową generację klocków hamulcowych. Producent zapewnia, że są one bardziej wydajne oraz ekologiczne.

We współczesnych samochodach stosuje się najczęściej żeliwne lub ceramiczne tarcze hamulcowe. Tarcza współpracuje z klockiem hamulcowym, nacisk którego powoduje tarcie, spowalniające koła pojazdu. Wymiana tarcz hamulcowych to jedna z najpopularniejszych usług w warsztatach samochodowych. Klienci warsztatów często pytają także o toczenie (inaczej przetaczanie) tarcz hamulcowych. Przy montażu tarcz należy pamiętać o prawidłowym zamocowaniu elementów takich jakich jak klocek hamulcowy czy osłona tarczy. W tej kategorii poznasz nowości rynkowe w zakresie tarcz hamulcowych. Znajdziesz także informacje techniczne na temat tarczowych układów hamulcowych w samochodach.