Menu

Tarcze hamulcowe

Wpływ malowania i pielęgnacji felg na układ hamulcowy

Hałas i drgania występujące w samochodzie po wymianie hamulców mogą być częstym powodem ponownej wizyty w warsztacie. W większości przypadków przyczyną tych problemów jest niewłaściwy montaż lub wykorzystanie produktów gorszej jakości. Jednak wibracje odczuwane w trakcie hamowania na kierownicy i przenoszone na zawieszenie pojazdu mogą być również spowodowane niewłaściwą renowacją felg aluminiowych oraz ich nieodpowiednią […]

Sezonowa wymiana kół a układ hamulcowy. Na co warsztat powinien szczególnie zwrócić uwagę?

Intensywna zima spowodowała częstą obecność pługów i solarek na naszych drogach. Część użytkowników pojazdów podjęła decyzję o ograniczeniu poruszania się własnymi środkami lokomocji aż do wczesnej wiosny. Obecność na jezdni soli, piasku i drobnego żwiru, podczas zimowych wyjazdów, z jednej strony pomaga w poruszaniu się po zmarzniętych i zaśnieżonych jezdniach, a z drugiej strony jest […]

Nowości w ofercie DRiV

DRiV wprowadza na rynek ok. 200 nowych referencji w obrębie swoich marek. Tym razem najbardziej poszerzą się katalogi Monroe, Ferodo i MOOG.

Textar rozszerza ofertę układów hamulcowych

Pierwszy kwartał 2022 roku przyniósł zmiany w liczbie dostępnych produktów Textar. Oferta elementów układu hamulcowego tej marki powiększyła się o referencje do ponad 20 modeli samochodów.

Nowa platforma internetowa dla mechaników

Firma Gurus Garage stworzyła nową platformę internetową przeznaczoną specjalnie dla mechaników. To baza wiedzy, z której można korzystać tak, jak ze zwykłej strony internetowej i po prostu oglądać filmowe, techniczne newsy lub rozwijać się korzystając z bezpłatnych i płatnych materiałów instruktażowych lub szkoleń.

Dwie nowe tarcze w ofercie Brembo – Lightweight i Dual Cast

Brembo zapowiada uzupełnienie oferty dwuczęściowych tarcz Dual Cast i Lightweight dla rynku części zamiennych. Produkty te dołączają do aktualnej oferty tarcz pływających, kompozytowych i współodlewnych, poszerzając asortyment dwuczęściowych tarcz do samochodów klasy premium.

Już wkrótce XI Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników

Przed nami kolejny rok, kiedy organizowane są Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników. W tej edycji organizatorzy przygotowali więcej atrakcji i konkurencji. Pojawili się także nowi partnerzy wydarzenia.

Wystartował program szkoleniowy Garage Gurus

Wystartował unikalny program szkoleniowy dla mechaników, w oparciu o platformę Garage Gurus. Na wszystkich chętnych czekają nowoczesne szkolenia zdalne w postaci e-learningu i webinariów.

We współczesnych samochodach stosuje się najczęściej żeliwne lub ceramiczne tarcze hamulcowe. Tarcza współpracuje z klockiem hamulcowym, nacisk którego powoduje tarcie, spowalniające koła pojazdu. Wymiana tarcz hamulcowych to jedna z najpopularniejszych usług w warsztatach samochodowych. Klienci warsztatów często pytają także o toczenie (inaczej przetaczanie) tarcz hamulcowych. Przy montażu tarcz należy pamiętać o prawidłowym zamocowaniu elementów takich jakich jak klocek hamulcowy czy osłona tarczy. W tej kategorii poznasz nowości rynkowe w zakresie tarcz hamulcowych. Znajdziesz także informacje techniczne na temat tarczowych układów hamulcowych w samochodach.