Fabryki nie nadążają z produkcją. Brembo planuje rozbudowę dwóch zakładów produkcyjnych.

13 września 2023, 12:21

Brembo SGL Carbon Ceramic Brakes zwiększa moce produkcyjne, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu rynku na węglowo-ceramiczne tarcze hamulcowe do samochodów osobowych i pojazdów użytkowych. Rozbudowa będzie miała miejsce w obu zakładach produkcyjnych spółki, w Stezzano i w Meitingen.

Wielkie inwestycje w rozbudowę

SGL Carbon i Brembo uzgodniły zwiększenie mocy produkcyjnych dla spółki joint venture Brembo SGL Carbon Ceramic Brakes (BSCCB). Przez ostatnie miesiące obie firmy współpracowały z BSCCB nad warunkami i planami wdrożenia zmian. Do 2027 roku BSCCB zainwestuje około 150 milionów euro, aby zwiększyć o ponad 70% moce produkcyjne w zakładach w Meitingen (Niemcy) i w Stezzano (Włochy).

Zwiększenie mocy produkcyjnych obejmuje budowę dwóch zakładów na terenie SGL Carbon Meitingen o łącznej powierzchni około 8 500 m² oraz instalację nowych maszyn produkcyjnych. Prace w Meitingen rozpoczyną się jesienią bieżącego roku.

W zakładzie w Stezzano obszary produkcyjne zostaną powiększone o około 4.000 m² w istniejących już budynkach, a inwestycje zostaną poczynione w zakresie zakupu maszyn.
Rozbudowa mocy produkcyjnych umożliwi Brembo SGL Carbon Ceramic Brakes (BSCCB) sprostanie wysokiemu popytowi na rynku i rosnącym wymaganiom klientów w przyszłości. Na całym świecie zwiększyło się zapotrzebowanie na węglowo-ceramiczne tarcze hamulcowe BSCCB. Wynika to głównie z wysokiej jakości i wydajności produktów, które spełniają specyficzne wymagania producentów samochodów, zwłaszcza w segmentach premium i luksusowych, gdzie konieczna jest wysoka skuteczność hamowania.

Uzgodnione zwiększenie mocy produkcyjnych jest ważnym kamieniem milowym dla spółki joint venture, która powstała w 2009 roku.

 – Jestem dumny z naszego joint venture i owocnej współpracy obu udziałowców. Ten rozwój pokazuje, że połączenie wiedzy i możliwości obu udziałowców się opłaciło. Co więcej, mamy świetny zespół BSCCB, który ciężko pracuje na swój sukces. Dzięki obecnym planom ekspansji nadal będziemy wiarygodnym partnerem i zaspokoimy przyszłe zapotrzebowanie klientów na nasze produkty wysokiej jakości. – skomentował Dr Martin Gruhlke, Chairman of the Board of Directors BSCCB S.p.A.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!