Menu
Infomracje Części Technika Po godzinach
15.04 Co zrobić, żeby było więcej młodych mechaników? Pojawiają się nowe inicjatywy. 15.04 Ruszają Dni Otwarte w Würth Polska, a podczas nich m.in. strefa dla profesjonalistów z branży motoryzacyjnej 12.04 Rozstrzygnięcia XIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników 12.04 Nowe opony dla elektryków od włoskiego producenta wchodzą na rynek 11.04 Wyniki finansowe Auto Partner SA – dystrybutor poprawił własny rekord

Układ hamulcowy

7 przykładów ekstremalnego zużycia klocków hamulcowych – poradnik Steinhof

Układ hamulcowy odpowiada za bezpieczeństwo każdego pojazdu. Jest to współpraca wielu podzespołów. Klocki hamulcowe należą do części eksploatacyjnych, jednak mogą zużywać się one w ekstremalny sposób. W dzisiejszym poradniku Steinhof zebrano kilka przykładów zużycia klocków.

Klocki twarde i miękkie – co to oznacza? Poradnik Steinhof.

Każdy produkt ma swoją określoną charakterystykę. Klocki hamulcowe również umownie możemy podzielić na twarde i miękkie. Jednak co to oznacza dla kierowców?

Relacja z INNOVISION 2023 – globalnego wydarzenia HELLA

INNOVISION to międzynarodowe wydarzenie branżowe, zorganizowane przez spółkę FORVIA, właściciela marek HELLA i HELLA Gutmann. Siódmy największy producent motoryzacyjny na świecie przedstawił tu swoje nowe produkty, koncepcje oraz strategię na przyszłość. Nowości zaproponowano niemal w każdym sektorze działalności firmy – od oświetlenia po diagnostykę. Pokuszono się także o prognozy dotyczące rozwoju rynku.

Nowa generacja klocków hamulcowych została zaprezentowana na targach AAPEX oraz SEMA

Na targach AAPEX oraz SEMA, które odbyły się w Las Vegas jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów części układu hamulcowego zaprezentował nową generację klocków hamulcowych. Producent zapewnia, że są one bardziej wydajne oraz ekologiczne.

Całkowicie elektryczny układ hamulcowy opracowany przez ZF dla pojazdów definiowanych programowo

Podczas ZF Next Generation Mobility Day w Szanghaju firma ZF po raz pierwszy zaprezentowała nowy, całkowicie elektromechaniczny układ hamulcowy. Siła hamowania jest generowana na każdym kole przez silnik elektryczny, tj. bez układu hydraulicznego i płynu hamulcowego. Układ hamulcowy został opracowany w centrach badawczo-rozwojowych ZF w Chinach, USA i Niemczech z przeznaczeniem na rynek globalny.

7 typowych błędów podczas montażu klocków

Producent klocków hamulcowych – firma Fedoro, prezentuje listę najczęstszych błędów montażowych, popełnianych zarówno przez majsterkowiczów jak i mechaników. Zwrócenie uwagi na te punkty znacząco poprawi bezpieczeństwo jazdy, zmniejszy liczbę reklamacji i wydłuży żywotność nowych klocków.

Jego poprawna praca przekłada się wprost na bezpieczeństwo jazdy. Układ hamulcowy to jeden z najważniejszych elementów pojazdu. W tej kategorii znajdziesz informacje na temat klocków, tarcz i szczęk hamulcowych, płynu hamulcowego oraz linek i zacisków hamulcowych. Poznasz schematy układu hamulcowego – jego budowę w różnych modelach pojazdów. Dowiesz się jak odpowietrzyć układ hamulcowy i jak poprawnie przeprowadzić jego naprawę. Nie brakuje tu także informacji o rynkowych nowościach w asortymencie hamulców.