Menu
Infomracje Części Technika Po godzinach
12.04 Rozstrzygnięcia XIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników 12.04 Nowe opony dla elektryków od włoskiego producenta wchodzą na rynek 11.04 Wyniki finansowe Auto Partner SA – dystrybutor poprawił własny rekord 11.04 Jak produkowane są części regenerowane? Kampania FAAS Forum. 11.04 Moc nagród w Olimpiadzie Mistrzów Bezpieczeństwa – w tym wyjazd do fabryki komponentów hamulcowych Boscha!

Klocki hamulcowe

Hamulce marki Bendix w portfolio TMD Fricition

Oferta marki Bendix uzupełnia hamulcowe portfolio TMD Fricition. Gama referencji obecnie zapewnia 98% pokrycia parku pojazdów dostępnych w Europie.

Na rynek wprowadzone zostały nowe klocki hamulcowe marki Ferodo

Ferodo rozszerza ofertę wprowadzając klocki hamulcowe quick-to-market do modelu Volvo S60.

Na rynek trafiły najnowsze klocki hamulcowe od Ferodo

Ferodo rozszerza ofertę wprowadzając klocki hamulcowe quick-to-market do modelu BMW X5 & X6.

Docieranie tarcz i klocków hamulcowych

Zasady docierania tarcz i klocków hamulcowych są ważne dla zapewnienia prawidłowego działania układu hamulcowego pojazdu oraz przedłużenia żywotności tych elementów. Textar przedstawia kilka kluczowych informacji na ten temat.

TMD Friction przejęte przez AEQUITA

TMD Friction, to firma specjalizująca się w produkcji układów hamulcowych dla branży motoryzacyjnej, jest właścicielem marki TEXTAR. Właśnie zakończyła się procedura zmiany właściciela TMD, a do zespołu zarządzającego dołączył Robert Roiger, partner AEQUITA jako współdyrektor generalny.

Wojewódzki Turniej Młodych Mechaników VR rozstrzygnięty. Kto triumfował w III edycji konkursu?

W czasie odbywającej się na Śląsku konferencji  „New trends in management and production engineering”, rozegrano finał trzeciego Wojewódzkiego Turnieju Młodych Mechaników VR. Wzięło w nim udział 20 drużyn ze szkół mechanicznych województwa śląskiego.

7 przykładów ekstremalnego zużycia klocków hamulcowych – poradnik Steinhof

Układ hamulcowy odpowiada za bezpieczeństwo każdego pojazdu. Jest to współpraca wielu podzespołów. Klocki hamulcowe należą do części eksploatacyjnych, jednak mogą zużywać się one w ekstremalny sposób. W dzisiejszym poradniku Steinhof zebrano kilka przykładów zużycia klocków.

Wymiana klocków hamulcowych to jedna z najpopularniejszych usług warsztatów samochodowych. Są to elementy odpowiedzialne za bezpieczeństwo, przez co regularna kontrola ich stanu jest bardzo ważna. Klocki hamulcowe są dostępne na rynku pod wieloma markami, różnią się zastosowaniem, jakością i ceną. Jak dopasować odpowiednie klocki hamulcowe do pojazdu? Między innymi tego dowiesz się w tej kategorii. Zobaczysz także rynkowe nowości ofertowe, instrukcje wymiany klocków oraz popularne uszkodzenia klocków, mogące świadczyć o usterkach innych podzespołów w pojeździe lub błędach montażowych.