Nowy prezes zarządu spółki LUMAG – zmiana pokoleniowa

31 stycznia 2024, 8:42

LUMAG – polska firma produkująca elementy układu hamulcowego m.in. pod marką Breck, powołała nowego prezesa zarządu. Po 40 latach pracy na emeryturę wybiera się Marek Żak – założyciel przedsiębiorstwa. Swoją decyzję przekazał za pomocą portalu LinkedIn.

Pragnę poinformować, że po 40 latach pracy moja aktywność biznesowa dobiega końca. Decyzja o powołaniu nowego Prezesa Zarządu LUMAG jest naturalną zmianą pokoleniową, do której przygotowywaliśmy się od dłuższego czasu.

LUMAG to polska firma rodzinna, która trwale wpisana jest nie tylko w moje życie, ale i życie mojej rodziny. Cieszę się więc, że przekazuję jej stery w ręce moich dzieci, które od wielu lat są z nią związane zawodowo. – napisał Marek Żak na profilu firmy LUMAG na LinkedIn.

Następcą wieloletniego prezesa został jego syn, Grzegorz Żak. W działanie firmy zaangażowani pozostają także córka i syn dotychczasowego prezesa – Zuzanna i Łukasz Żak.

Kim jest nowy prezes LUMAG Sp. z o. o.?

Grzegorz Żak jest inżynierem z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu produkcją. W ostatnich latach odpowiadał także za rozwój zakładu obróbki plastycznej, będący nowym segmentem działalności spółki.

– Nie mam wątpliwości, że wspólnie z całym zespołem pracowników LUMAG odpowie na wyzwania stawiane przez dynamicznie zmieniającą się sytuację rynkową, zapewniając spółce stabilną pozycję lidera w branży materiałów ciernych. – podsumował powołanie nowego prezesa zarządu, Marek Żak.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!