Menu

Dębica

Polski producent opon wciąż poprawia swoje wyniki finansowe. Czy pożar wpłynie na przyszłe przychody?

Dębica – polski producent opon- opublikowała wyniki finansowe za pierwsze pół 2023. roku. Pomimo ciężkiej sytuacji rynkowej spółka wciąż odnotowuje zyski. Pod koniec sierpnia w fabryce opon Dębicy miejsce miał pożar. Czy wpłynie on na wyniki finansowe za trzeci kwartał?

Dębica przedstawiła wyniki za pierwszy kwartał – zmiana r/r jest wyraźna

Firma Oponiarska Dębica S.A. przedstawiła wyniki uzyskane w I kwartale 2023 r. Zmiany w stosunku do analogicznego okresu w poprzednim roku są szczególnie wysokie w zysku netto oraz zysku z działalności operacyjnej (EBIT). Ich wzrosty można określić jako nadzwyczajne. Wzrosły też przychody ze sprzedaży, jednak jest to „tylko” kilkanaście procent w porównaniu do wielokrotnie wyższego […]

Kolejne cięcia produkcji w Dębicy – kluczowy klient zmniejsza zamówienia

Zarząd spółki Dębica S.A. już drugi raz w tym roku poinformował o ograniczeniu produkcji opon. W raporcie bieżącym nr 5/2023 opublikowanym 8 maja napisano również, że ograniczenie produkcji może mieć negatywny wpływ na wyniki finansowe spółki. O ile procent postanowiono zmniejszyć produkcję opon w Dębicy?

Zyski Dębicy rosną pomimo kryzysu. Podsumowanie finansowe 2022 roku

Kryzys niestraszny polskiej spółce zajmującej się produkcją opon samochodowych i ciężarowych Dębica S.A. Zysk netto spółki w całym 2022 roku wzrósł o 70% w porównaniu do roku poprzedniego.

Polski producent opon odczuwa kryzys. Zmniejszenie zamówień na 2023 r.

Największa polska spółka produkująca opony wydała komunikat giełdowy. W związku ze zmniejszeniem zamówień kluczowego klienta przewiduje spadek produkcji. 

Dębica opublikowała wyniki finansowe

Firma Oponiarska Dębica S.A. opublikowała dane finansowe dotyczące trzeciego kwartału 2022 r. Przychody ze sprzedaży wyniosły 830,8 mln zł i był to wzrost o 51% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. Zysk EBIT w III kwartale osiągnął poziom 3,3 mln zł (-55,4%), a zysk netto był na poziomie 3,6 mln zł (-10%). Z kolei […]

Wyniki finansowe Dębica S.A. za 1Q 2022 r.

Firma Oponiarska Dębica S.A. po rekordowym pod względem przychodów 2021 r. kontynuuje wzrosty. W I kwartale 2022 r. Spółka odnotowała przychody ze sprzedaży w wysokości 796,9 mln zł i były one większe o blisko 40% w porównaniu do analogicznego okresu rok temu.

Wyniki finansowe Dębicy w 2021 roku

Dębica, producent opon do samochodów osobowych i ciężarowych, zanotowała w 2021 roku rekordowe przychody ze sprzedaży w wysokości 2 342,8 mln zł. Były one wyższe o 29,1% w porównaniu do przychodów ze sprzedaży osiągniętych w 2020 r., a także o blisko 14% w porównaniu z 2019 r., czyli okresem sprzed pandemii.

Dębica wprowadza na rynek nową oponę całoroczną

Marka Dębica wprowadza na rynek nową oponę całoroczną Navigator 3 z homologacją zimową 3PMSF. Dębica Navigator 3 będzie dostępna w 29 pozycjach asortymentowych, w tym na obręcze 17 i 18 cali.

Spółki branży motoryzacyjnej ze wzrostem na GPW

Ostatnie informacje o stopniowym „odmrażaniu” gospodarki podane przez rządzących, wpłynęły na ruszenie akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych. Tendencja wzrostowa jest widoczna najbardziej w sektorach spółek z rynku motoryzacyjnego i przemysłowego.

Dębica to marka opon samochodowych segmentu ekonomicznego. Obecnie, od 1995 r. należy do koncernu The Goodyear Tire & Rubber Company, jednak jej historia sięga roku 1937. Wtedy to polski rząd podjął decyzję o budowie zakładu produkującego opony w Dębicy. Dziś Firma Oponiarska Dębica S.A. produkuje opony do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Szczególnie popularne na polskim rynku są opony Dębica Navigator, Dębica Frigo i Presto. W ofercie firmy znajdziemy zarówno opony letnie i zimowe, jak i całoroczne. W dębickiej fabryce produkowane są nie tylko opony marki Dębica, ale także innych marek należących do koncernu Goodyear. Więcej informacji na temat marki Dębica i jej opon, można znaleźć w powyższych artykułach.