Menu

Dębica

Dębica opublikowała wyniki finansowe

Firma Oponiarska Dębica S.A. opublikowała dane finansowe dotyczące trzeciego kwartału 2022 r. Przychody ze sprzedaży wyniosły 830,8 mln zł i był to wzrost o 51% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. Zysk EBIT w III kwartale osiągnął poziom 3,3 mln zł (-55,4%), a zysk netto był na poziomie 3,6 mln zł (-10%). Z kolei […]

Wyniki finansowe Dębica S.A. za 1Q 2022 r.

Firma Oponiarska Dębica S.A. po rekordowym pod względem przychodów 2021 r. kontynuuje wzrosty. W I kwartale 2022 r. Spółka odnotowała przychody ze sprzedaży w wysokości 796,9 mln zł i były one większe o blisko 40% w porównaniu do analogicznego okresu rok temu.

Wyniki finansowe Dębicy w 2021 roku

Dębica, producent opon do samochodów osobowych i ciężarowych, zanotowała w 2021 roku rekordowe przychody ze sprzedaży w wysokości 2 342,8 mln zł. Były one wyższe o 29,1% w porównaniu do przychodów ze sprzedaży osiągniętych w 2020 r., a także o blisko 14% w porównaniu z 2019 r., czyli okresem sprzed pandemii.

Dębica wprowadza na rynek nową oponę całoroczną

Marka Dębica wprowadza na rynek nową oponę całoroczną Navigator 3 z homologacją zimową 3PMSF. Dębica Navigator 3 będzie dostępna w 29 pozycjach asortymentowych, w tym na obręcze 17 i 18 cali.

Spółki branży motoryzacyjnej ze wzrostem na GPW

Ostatnie informacje o stopniowym „odmrażaniu” gospodarki podane przez rządzących, wpłynęły na ruszenie akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych. Tendencja wzrostowa jest widoczna najbardziej w sektorach spółek z rynku motoryzacyjnego i przemysłowego.

Dębica wstrzymuje produkcję opon

W związku z epidemią koronawirusa firma oponiarska Dębica podjęła decyzję o wstrzymaniu produkcji opon w dniach 21 marca – 3 kwietnia. Jednocześnie zarząd poinformował o możliwym przedłużeniu przestoju.

80 lat fabryki opon w Dębicy

Dębicka fabryka opon obchodzi swoje 80. urodziny. Oficjalne uruchomienie zakładu, z udziałem ówczesnego wicepremiera Eugeniusza Kwiatkowskiego, miało miejsce 4 kwietnia 1939 roku. Zakład produkcyjny w Dębicy jest dziś jedną z największych fabryk opon w Europie, a marka sprzedaje swoje produkty na całym świecie.

Dębica z Perłą Polskiej Gospodarki

Dębicka spółka została wyróżniona w rankingu polskich przedsiębiorstw – „Perły Polskiej Gospodarki” – w kategorii „Perły Wielkie”. Nagroda została przyznana za konsekwentną realizację polityki i strategii firmy oraz pozycję lidera wśród dynamicznych i efektywnych przedsiębiorstw w Polsce.

Nowe opony Dębica dla aut klasy SUV

Odpowiadając na potrzeby rynku SUV, Dębica wprowadziła na rynek  Frigo SUV2 – oponę zimową, która będzie dostępna w sześciu rozmiarach.

Goodyear i Dębica z tytułami Superbrands 2018

Międzynarodowa organizacja The Superbrands LTD, która od ponad 10 lat wyróżnia najbardziej rozpoznawalne firmy, przyznała markom Goodyear i Dębica tytuł Superbrands 2018 w kategorii „Motoryzacja – opony i części samochodowe”.

Dębica to marka opon samochodowych segmentu ekonomicznego. Obecnie, od 1995 r. należy do koncernu The Goodyear Tire & Rubber Company, jednak jej historia sięga roku 1937. Wtedy to polski rząd podjął decyzję o budowie zakładu produkującego opony w Dębicy. Dziś Firma Oponiarska Dębica S.A. produkuje opony do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Szczególnie popularne na polskim rynku są opony Dębica Navigator, Dębica Frigo i Presto. W ofercie firmy znajdziemy zarówno opony letnie i zimowe, jak i całoroczne. W dębickiej fabryce produkowane są nie tylko opony marki Dębica, ale także innych marek należących do koncernu Goodyear. Więcej informacji na temat marki Dębica i jej opon, można znaleźć w powyższych artykułach.